Διαφήμιση

Επιστροφή συσκευής στο Gearbest

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • δεν αφορά το gearbest (αν υπάρχει πιο σχετικό θέμα, ας μεταφερθεί εκεί πλιζ) αλλά τον (άλλοτε) γλυκούλη Yeso521 η δική μου -τραυματική- εμπειρία από την 1η επιστροφή κινήτου στην Κίνα για επισκευή
      Επρόκειτο για ένα mi4s το οποίο αγόρασα για μια φίλη από τον yeso και το οποίο εμφάνισε πρόβλημα (μάλλον μητρική). Παρότι ως κατάστημα πώλησης έχει σταματήσει να λειτουργεί, σε επικοινωνία μαζί του ήταν σαφής ότι το after sale service συνεχίζεται κανονικά και ότι αν θέλω μπορώ να του στείλω για επισκευή.
      Το κινητό έφτασε σε κανα 20ήμερο, αυτός με τα πολλά μου επιβεβαίωσε ότι είναι στα χέρια του. Έκτοτε, κάνει τον... Κινέζο και έχει να απαντήσει σε μειλ από τις... 17 Αυγούστου. Να το χαίρεται, λοιπόν, νομίζω δεν μπορώ να κάνω πολλά πλέον
    • @Geo Z Αφού ο Yeso521 κάνει τον Κινέζο θα τους κάνουμε πόλεμο << Αλλά που θα τους θάψουμε>> Ο Γιορίκας και ο Κωστίκας
      Αποφάσισαν λοιπόν να κατακτήσουν την Κίνα. Έφτιαξαν ένα εκστρατευτικό σώμα με εκατό πόντιους και ξεκίνησαν για την Κίνα. Κάποτε έφτασαν μπροστά στο Σινικό τείχος. Λέει λοιπόν ο Γιορίκας που ήταν αρχηγός στον Κωστίκα που ήταν υπαρχηγός:
      -Πήγαινε πες τους αν παραδίδονται αλλιώς θα κάνουμε πόλεμο.
      Πάει ο Κωστίκας κάτω από το τείχος και λέει στον φρουρό:
      -Θα παραδοθείτε ή θα κάνουμε πόλεμο;
      -Δεν ξέρω λέει αυτός. Εγώ είμαι φρουρός. Θα πάω να ρωτήσω τον φρούραρχο.
      Μόλις ο φρουρός λέει τα μαντάτα στον φρούραρχο αυτό τον ρωτάει έκπληκτος πόσοι είναι απ’ έξω.
      -Καμιά εκατοστή, απαντάει ο φρουρός.
      -Τράβα πες τους, λέει εκείνος ότι είμαστε ενάμιση δισεκατομμύριο. Τί πόλεμο θα κάνουν;
      Ο φρουρός απαντάει στον Κωστίκα και εκείνος το λέει του Γιορίκα.
      Αυτός μόλις μαθαίνει ότι οι Κινέζοι είναι ενάμιση δισεκατομμύριο λέει:
      -Πάω στην σκηνή μου να σκεφτώ.
      Περνάνε δύο ώρες, περνάνε τρεις, νυχτώνει και αφού είχε ξημερώσει καλά ο Γιορίκας δεν είχε βγει ακόμα. Τότε ο Κωστίκας πάει στο αντίσκηνο, ρωτάει τον Γιορίκα αν αποφάσισε τι θα κάνουν και εκείνος απαντάει:
      -Σκέφτηκα, σκέφτηκα αλλά λύση δεν βρήκα. Ενάμιση δισεκατομμύριο και άμα τους κερδίσουμε πού θα τους θάψουμε βρε ; :lol:
    • Διαφήμιση
    • Αγόρασα 09/10/2017 από το Geabest ένα Xiaomi Mi Note 2 . Το παρέλαβα και λειτουργούσε κανονικά για 4 περίπου μήνες. Μετά άρχισε να παρουσιάζει προβλήματα ώσπου σταμάτησε να λειτουργεί. Επικοινώνησα με το κατάστημα και μου είπαν να το στείλω στην Ισπανία για επισκευή μιας και είχαν περάσει οι 45 μέρες για επιστροφή χρημάτων. Αφού το έστειλα και το παρέλαβαν με ενημέρωσαν ότι όντως υπάρχει πρόβλημα και το κινητο θα επισκευαστεί δωρεάν. Όλα αυτα μέχρι 01/05/2018. Από τότε δεν απαντάνε σε κανενα ερώτημα μου σχετικά με την κατάσταση της υπόθεσης και αν έχει αλλάξει κάτι. Έχετε κάποια ανάλογη εμπειρία από το κατάστημα αυτό? Κάτι μου λέει ότι δεν θα το ξαναδώ το κινητό ούτε φτιαγμένο ούτε χαλασμένο. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
    • Αναζήτησε τον φίλο μου στο Facebook Stefanos Neofytidis στείλε του προσωπικό μήνυμα και πες του ότι σου το είπε ο @derveni να σε βοηθήσει (είναι προσωπικός φίλος με τον ιδιοκτήτη του GB) και επιλύει άμεσα τέτοιου είδους πρόβλημα