Διαφήμιση

[XTRV-7.4.13/14] H νέα έκδοση​ της Ελληνικής MIUI V8 ROM. (τελευτ. ενημέρωση 15/4 16:12)​

    • Σε εξέλιξη
    • ROM
    • Poll
    • Xiaomi
    • Miui Dev

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Απο μπαταρια πως την βλεπετε γιατι μου φενεται εχει πολυ ποιο μεγαλη κατανλωση μπαταριας απο την προηγουμενη σε redmi pro omega!!!!!!
    • Διαφήμιση
    • Την έχω περασμένη εδώ και 3 μέρες στο kenzo , χωρίς να παρατηρήσω κάτι άξιο αναφοράς. Όλα καλά, όπως πάντα...
      Χριστός Ανέστη ,χρόνια πολλά σε όλο το φόρουμ !
    • Καλησπέρα, χρόνια πολλά κ Χριστός Ανέστη. Εύχομαι σε όλους υγεία, ευτυχία κ ότι ποθούν να το πραγματοποιήσουν.
      Θα ήθελα να εκφράσω μια ερώτηση-απορία-αγανάκτηση που αφορά την Xiaomi κ όλους τους χρήστες του φόρουμ.
      Είναι δυνατόν να μην έχει δώσει αναβάθμιση στο android 7-7.1 για τις συσκευές ναυαρχίδες όπως Mi 5S, Mi 5S Plus, Mi Note 2, Mi Mix, κ.α. παρά μόνο για τα μοντέλα που κυκλοφόρησαν ουσιαστικά το 2017;
      Κατά τη γνώμη μου είναι ντροπή κ αίσχος για μια εταιρία που έχει εκατομμύρια πελάτες.
      Τείνει να γίνει η Apple κ η Samsung της Κίνας που το μόνο που την ενδιαφέρει είναι το εύκολο κ γρήγορο κέρδος.
      Δεν λέω πως αν από το android 6 πας στο 7 ότι κάτι έγινε, αλλά είναι έστω μια ηθική ικανοποίηση γι' αυτόν που έδωσε 700-800 ευρώ για να πάρει το Mi Mix.
      Αυτός ήταν κ ο βασικός λόγος που έδωσα το Mi 5S Plus κ πήρα κινητό άλλης εταιρίας.
      Κρίμα κ πάλι κρίμα.
      Συγνώμη αν σας κούρασα αλλά ήθελα πολύ να τα πώ.
      Καλές γιορτές σε όλους.
    • @knight666 καλώς ή κακώς η MIUI δεν είναι μία Vanilla ROM η οποία εύκολα μπορεί να γίνει Port σε όποια Android Version βγαίνει κάθε τόσο.

      Είναι βαριά μονταρισμένη ROM με εντελώς δικό της Framework, και δεν μπορεί να γίνει εύκολα μία μετάβαση όπως για παράδειγμα όλες οι άλλες AOSP ROM.
      Αν δεις και τα προβλήματα που υπήρχαν μέχρι τώρα σε συσκευές που έχουν πάρει Developer MIUI σε Android 7, θα καταλάβεις πως δεν είναι ομαλή η μετάβαση.

      Καλύτερα να μείνω σε Android 6 που να δουλεύει το σύνολο των Services χωρίς προβλήματα, παρά να πάρω Nougat και να καταλήξω σε μία προβληματική συσκευή.
      Αν δεν αρχίσουν να βγάζουν τις πρώτες Stable βασισμένες σε Nougat. δεν πρόκειται να προχωρήσουν σε Port περισσοτέρων συσκευών. :D
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Χριστός Ανέστη! Χρόνια πολλά και υγεία σε όλο το κόσμο!!
      Θέλοντας να απαντήσω στο φίλο knight666 χωρίς ίχνος κακίας, παραθέτω τα εξής:
      Ως κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού flagship της εν λόγω εταιρείας, δηλώνω απόλυτα ικανοποιημένος από την εμπειρία χρήσης του. Για τα 350 € που έδωσα πιστεύω πως έχω κάνει τη καλύτερη επιλογή τη δεδομένη στιγμή (αγορά στις αρχές του 17).
      Χάρις το πολύ ενεργό ελληνικό community, έχουμε μία υπέροχη rom πλήρως εξελληνισμένη και 100% λειτουργική!
      Προφανώς το κινητό υστερεί σε κάμερα.. αφού δε διαθέτει OIS και επίσης οι βραδινές λήψεις είναι πονοκέφαλος, όμως μη ξεχνάμε όλα τα specs του κινητού με αυτή τη τιμή...!
      Έχοντας android κινητά από το 2010 (htc desire), γνωρίζω πολύ καλά πως σπάνια οι αναβαθμίσεις λειτουργικού μου έδωσαν κάτι παραπάνω...
      Ουσιαστικά από την kitkat 4.4 και πάνω, το λειτουργικό έχει σταθεροποιηθεί και αποτελεί τη μόνη ουσιαστική και λειτουργική επιλογή για mobile συστήματα!
      Με συγχωρείτε αν κούρασα με το μεγάλο post.
      Σας ευχαριστώ!

      Στάλθηκε από το MI 5s Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Παιδιά είναι της μόδας. Βγαίνουν συνέχεια νέα κινητά με πιο καινούρια chip και δε θέλουν να μπαίνουν στη διαδικασία να τις αναβαθμίσουν όλες (ξαναγραψε source code - Αν μπορείς) και επίσης "κίνητρο" για να αγοράσεις κάτι καινούριο....
      Το μόνο που υποστηρίζουν σίγουρα είναι διάφορα patches πάνω στην οποιαδήποτε έκδοση...

      Sent from my Xiaomi Redmi Note 3 SE (Kate), using Tapatalk.
      (computerrage)
    • Miui με τα nougat features και ας είναι και jelly bean :thumbsup:

      Παρεμπιπτόντως είχε διαχείριση δικαιωμάτων εφαρμογών όταν οι άλλοι έψαχναν να δουν γιατί η μπαταρία έφευγε αέρας! :D
      You may think you can fly - but you better not try
    • Ο/H Takis K έγραψε:

      Δεν υπάρχει επιλογή OEM UNLOCK απ οτι θυμάμαι σε RN4 (nickel)

      Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Επειδή στην 7.4.6 dev της xiaomi, υπήρχε η επιλογή oem unlock/unlock status , εξ'ου η απορία μου.
    • καλημερα και. χρονια πολλα σε όλους. ερώτηση γιατι στο mipad2 οταν περναω καθε φορα μια ρομ ολα ειναι κόκκινα; αλλα λειτουργεί σωστά. παντος με την stable που ειχα βαλει δεν ειμαι ευχαριστημένος οσο αφορά την μπαταρία. οταν γυρίσω αυριο γιατι ειμαι εκτός Αθήνας λεω να του περασω ξανα developed στο mipad2
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα και Χριστός ανέστη! Πέρασα κι εγώ χτες τη ρομ και παρατήρησα ότι όταν πατάω στη χρήση μπαταρίας μέσα στις ρυθμίσεις, κρασαρει. Η συσκευή μου είναι Mi5s (Capricorn)

      Στάλθηκε από το XT1635-02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk