Διαφήμιση

βοηθεια για συνδεση yeelight led λευκη λαμπα

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • βοηθεια για συνδεση yeelight led λευκη λαμπα

      παιδια καλησπερα, εχει παρει κανεις τη λευκη λαμπα λεντ που μπαινει σε ντουί?

      δυστυχως δεν μπορω να τη συνδεσω με το κινητο μου με τιποτα...

      η εφαρμογη yeelight δε φαινεται να τη βλεπει (η την ειδε σε καποια φαση αλλα δε κανει pair) και η εφαρμογη mi home δε μπορει να κανει login στο miui account μου με τιποτα

      καμμια ιδεα?
    • Αναβόσβησε τη λάμπα 5-6 φορες αν 2 δευτερολεπτα.
      Κανεις reset στη λάμπα έτσι.
      Ξαναδοκιμάζεις κι αν δεν σου κάτσει άφησε τη λάμπα σβηστη 3-4 ώρες και μετα ξαναδοκίμασε.


      Even dead i will fight.
    • τα εχω κανει ηδη αυτα...

      αν παω στην εφαρμογη της λαμπας ας πουμε βρησκει τη λαμπα, και μολις κανω connect εκει που τρεχει ενα κυκλακι μολις παει στο 99 % μου λεει connection time out κατι τετοιο...

      επισης η εφαρμογη mi home δε μπορει να κανει λογκιν με το λογαριασμο μου για καποιο λογο
    • Διαφήμιση
    • Εχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και εγώ με την lighstrip και παλεύω να την συνδέσω από προχθές που την παρέλαβα. :cursing:
      Μετά από πολλές προσπάθειες και καμιά 10αρια resets, είχα την ιδέα να δοκιμάσω να κάνω WiFi hotspot από το tablet και τελικά έτσι συνδέθηκε. Έπισης δοκίμασα να την συνδέσω με το παλιό μου router, αυτό που είχα με την ADSL σύνδεση, και πάλι όλα οκ! Αρα καταλήγω στο οτι φταίει το router ή καποια ρύθμιση του που δεν γνωρίζω. Εχω δοκιμάσει τα πάντα: έβγαλα το extender και τα powerlines που έχω απο τις πρίζες, έφερα yeelight και router διπλα διπλα,κατέβασα το apk και το δοκίμασα από το tablet, έκανα reset το router...και τζίφος!!
      Για την ακρίβεια συνδέθηκε μια φορά απο το tablet, έπαιξα 3-4 φορές, μετά την έδειχνε oflline και έτσι αναγκάστηκα να της κανω reset.

      Pano δοκίμασε αρχικά να κάνεις WiFi hotspot από κάποιο άλλο smartphone ή tablet για να δεις αν φταίει το δίκτυο σου ή η λάμπα.
      Τι router έχεις και τι πάροχο?