Διαφήμιση

[XTRV-7.3.30] H νέα έκδοση​ της Ελληνικής MIUI V8 ROM. (τελευτ. ενημέρωση 3/4 21:50)​

    • Ολοκληρώθηκε
    • ROM
    • Poll
    • Xiaomi
    • Miui Dev

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • @sakismaf πρεπει να εχεις το 3.0.2.3 ή το 3.1.χχγια να περασεις nougat αλλιως κατεβασε το απο την πρωτη σελιδα κ φλασαρε το μεσω TWRP.
      Μετα μπορεις να περασεις αυτην την dev με factory reset γιατι φορας stable αυτην την στιγμη...
      Mi 11 pro
    • Την πέρασα στο Libra την .30, ακόμα κάνω επαναφορά απο το MiCloud γιατί πήγα σε FR .

      Δε ξέρω αν έχει ειπωθεί αλλά βρήκα ένα κόλπο για να κάνω update τις εφαρμογές που χρειάζεται να γίνουν από το play store.
      Όταν πατάς "ενημέρωση" σου βγάζει το κλασικό "αναμονή για wifi" . Πατάς home button ξαναανοίγεις playstore και πας και κατεβάζεις μια άσχετη όποια να 'ναι εφαρμογή (η οποία φυσικά δε θα κατέβει γιατί θα λέει "αναμονή για wifi"). Μόλις το κάνεις αυτό ,ξεκινάει να κατεβάζει την ενημέρωση της προηγούμενης εφαρμογής.. κάτι σαν kick to update ένα πράμα :)
    • Διαφήμιση
    • Ο/H chrisnik έγραψε:

      @sakismaf πρεπει να εχεις το 3.0.2.3 ή το 3.1.χχγια να περασεις nougat αλλιως κατεβασε το απο την πρωτη σελιδα κ φλασαρε το μεσω TWRP.
      Μετα μπορεις να περασεις αυτην την dev με factory reset γιατι φορας stable αυτην την στιγμη...


      Τη 3.0.2.3 είχα τελικά και τώρα εγκατάσταση αυτό από τη πρώτη σελίδα για να είμαι σιγουρος


      Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Την πέρασα κι εγώ χθές αργά το βράδυ χωρίς FR, μέσω TWRP και wipe cache/dalvik και όλα κομπλέ!
      Έχω την εντύπωση όμως ότι τρώει αρκετή μπαταρία γιατί το κινητό δίχως να το χρησιμοποιήσω καθόλου όμως, μέσα σε λιγότερο απο 8 ώρες η μπαταρία πήγε απο το 100% στο 62% πράγμα που ποτέ δεν μου το έκανε τόσο πολύ. Άντε το πολύ να πήγαινε στο 89% μέσα σε τόσες ώρες και πολύ λέω :/
    • Ο/H liquid έγραψε:

      Την πέρασα στο Libra την .30, ακόμα κάνω επαναφορά απο το MiCloud γιατί πήγα σε FR .

      Δε ξέρω αν έχει ειπωθεί αλλά βρήκα ένα κόλπο για να κάνω update τις εφαρμογές που χρειάζεται να γίνουν από το play store.
      Όταν πατάς "ενημέρωση" σου βγάζει το κλασικό "αναμονή για wifi" . Πατάς home button ξαναανοίγεις playstore και πας και κατεβάζεις μια άσχετη όποια να 'ναι εφαρμογή (η οποία φυσικά δε θα κατέβει γιατί θα λέει "αναμονή για wifi"). Μόλις το κάνεις αυτό ,ξεκινάει να κατεβάζει την ενημέρωση της προηγούμενης εφαρμογής.. κάτι σαν kick to update ένα πράμα :)
      Φίλε δοκίμασα αυτό που είπες και κλαίω ακόμα

      Δε μπορώ να βάλω το screen video που τράβηξα να γελάσετε και εσείς..... αναβοσβήνουν και οι δύο εφαρμογές σαν Χριστουγεννιάτικα λαμπάκια.....
    • καλήμερα ,έχω το kenzo και έκανα την αναβάθμιση χωρίς fr.πιστεύω ότι δουλεύει μία χαρά αλλά αν πρέπει να κάνω fr να κάνω.θα μπορούσατε να μου εξηγήσετε τι πρόβλημα θα έχω αν δεν κάνω?επίσης μου εμφανίστηκε ένα εικονίδιό του twrp το οποίο έκανα αναβάθμιση μέσω του store .να το χρησιμοποιώ γιατί γραφεί για brick. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την καλή δουλειά και την υποστήριξή !
    • Διαφήμιση
    • Ο/H George Giannaras έγραψε:

      Ο/H liquid έγραψε:

      Την πέρασα στο Libra την .30, ακόμα κάνω επαναφορά απο το MiCloud γιατί πήγα σε FR .

      Δε ξέρω αν έχει ειπωθεί αλλά βρήκα ένα κόλπο για να κάνω update τις εφαρμογές που χρειάζεται να γίνουν από το play store.
      Όταν πατάς "ενημέρωση" σου βγάζει το κλασικό "αναμονή για wifi" . Πατάς home button ξαναανοίγεις playstore και πας και κατεβάζεις μια άσχετη όποια να 'ναι εφαρμογή (η οποία φυσικά δε θα κατέβει γιατί θα λέει "αναμονή για wifi"). Μόλις το κάνεις αυτό ,ξεκινάει να κατεβάζει την ενημέρωση της προηγούμενης εφαρμογής.. κάτι σαν kick to update ένα πράμα :)
      Φίλε δοκίμασα αυτό που είπες και κλαίω ακόμα
      Δε μπορώ να βάλω το screen video που τράβηξα να γελάσετε και εσείς..... αναβοσβήνουν και οι δύο εφαρμογές σαν Χριστουγεννιάτικα λαμπάκια.....
      Σα λαμπάκια αναβοσβήνουν άμα πας να κατεβάσεις 2 εφαρμογές που δεν έχεις μέσα στο κινητό τη μία μετά την άλλη (το έπαθα κ εγώ στις δοκιμές :) )

      Αυτό που λέω είναι πως αν έχετε θέμα στο να κάνετε update μια ΥΦΙΣΤΑΜΕΝΗ εφαρμογή τότε πατάς να την κάνει και μόλις κολλήσει στο σπαστικό μήνυμα πας κ κάνεις αυτό που έγραψα ;)
    • Καλημέρα παιδιά! Πέρασα σε Redmi Pro την rom από πάνω που λέμε με τις τελίτσες :) κάθε φορά έχω καλύτερο αποτέλεσμα στο antutu 102435 :) ευχαριστώ για την καλή δουλειά παιδιά!
      Once Xiaomi, you always Xiaomi!
    • Παιδια καλημερα και παλι

      για redminote 4 nikel , γνωριζει ποτε θα βγει η nougat?

      σας ευχαριστω εκ των προτερων
    • Ο/H krinis έγραψε:

      καλημερα και καλό μήνα!!!
      Σε Redmi Pro όλα οκ!!!
      Βλέπω ότι όλοι γράφουν για reset/wipe κ.α...Εγώ από το update επέλεξα την ROM και έκανε εγκατάσταση κανονικά.... Καλό είναι αυτό ή θα παίζει να έχω πρόβλημα???
      Εφόσον η συσκευή σου δεν είναι στην λίστα που έχουμε αναρτήσεις πάνω πάνω στην πρώτη σελίδα, δεν είναι απαραίτητο το Factory Reset.

      Ο/H ronin13 έγραψε:

      Καλημέρα! Σε Mi5s μετά την απροβληματιστη εγκατάσταση, μου βγάζει ειδοποίηση να εγκαταστήσω το νέο TWRP. Το κάνουμε μέσα από το recovery ή και από το MIUI interface?
      Μην αναβαθμίζετε το TWRP Recovery μέσα από το Google Play Store γιατί θα έχετε προβλήματα με τα Update των ROM.

      Ο/H nikosp έγραψε:

      καλήμερα ,έχω το kenzo και έκανα την αναβάθμιση χωρίς fr.πιστεύω ότι δουλεύει μία χαρά αλλά αν πρέπει να κάνω fr να κάνω.θα μπορούσατε να μου εξηγήσετε τι πρόβλημα θα έχω αν δεν κάνω?επίσης μου εμφανίστηκε ένα εικονίδιό του twrp το οποίο έκανα αναβάθμιση μέσω του store .να το χρησιμοποιώ γιατί γραφεί για brick. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την καλή δουλειά και την υποστήριξή !
      Δεν έπρεπε να κάνεις την αναβάθμιση. Ίσως έχεις προβλήματα στο επόμενο Update.
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Διαφήμιση
    • Ο/H liquid έγραψε:


      Αυτό που λέω είναι πως αν έχετε θέμα στο να κάνετε update μια ΥΦΙΣΤΑΜΕΝΗ εφαρμογή τότε πατάς να την κάνει και μόλις κολλήσει στο σπαστικό μήνυμα πας κ κάνεις αυτό που έγραψα ;)
      Αυτό που λες, δεν το δοκίμασα γιατί όσες ήθελαν ενημέρωση, απεγκατεστησα τις ενημερώσεις του play store και τις ενημέρωσε κομπλέ....εκεί όμως που πήγα να βάλω δύο καινούριες ταυτόχρονα όπως είπες, έκλαψα :lol: :lol: :lol:
      το ανέβασα YouTube τελικά.... :thumbsup:
      youtu.be/Av_bJBPI46s
      :D :D :D