Διαφήμιση

Επίσημη απάντηση της Cubot στην ανακοίνωση που εξέδωσε πριν λίγες μέρες το cubot.gr

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Επίσημη απάντηση της Cubot στην ανακοίνωση που εξέδωσε πριν λίγες μέρες το cubot.gr



      Η εταιρεία αντιλήφθηκε την υπάρχουσα ανακοίνωση της σελίδας στη χώρα μας και απαντάει επίσημα στα όσα λέγονται σε αυτήν.

      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Γνωστη τακτικη των κινεζων, δε φερνουν επισιμη αντιπροσωπεια στην Ελλαδα και γενικα στις περισσοτερες χωρες, παρα μονο μεταπωλητες. Η infoquest που εχει μυριστει πολυ αιμα, θελει να μονοπωλησει την αγορα και φυσικα μπορει να το κανει λογω μεγεθους και μονοπωλειακων πρακτικων.. Σε λιγο καιρο ολα θα ανηκουν σε εναν και δεν ξερω με τι λεφτα θα μπορουμε οι υπολοιποι να τα παρουμε...
      Όταν δω τη λέξη "χιαομι" σταματάω να διαβάζω το μήνυμα.
    • Το θέμα είναι ότι η infoquest δίνει 1 χρόνο εγγύηση, κάτι το οποίο είναι αντίθετο με τις κοινοτικές οδηγίες.
    • Διαφήμιση
    • Κάτι μου βρωμάει εδώ ...

      Δεν ξέρω ποιος φταίει η Cubot ή η ελληνική εταιρεία αλλά όπως και να έχει έχουν ευθύνη απέναντι στους πελάτες
      Xiaomi Redmi Note 4 64Gb
    • Ποιος απ' τους δύο έχει δίκιο, τελικά; Η Cubot, ή η ελληνική εταιρεία; Μπερδεμένα τα πράγματα... Πάντως, προσωπικά δεν θα ήθελα να είμαι κάτοχος Cubot συσκευής ανεξάρτητα από το ποιος λέει αλήθεια! Ξέρω άτομα όμως που αγόρασαν smartphone Cubot και στο τρίμηνο τους έβγαλε πρόβλημα! Αν ισχύουν τα όσα λέει η ελληνική εταιρεία για το service, τότε όλοι οι κάτοχοι Cubot πέταξαν ουσιαστικά τα λεφτά τους, έτσι δεν είναι;
    • Ο/H thanasis50 έγραψε:

      Το θέμα είναι ότι η infoquest δίνει 1 χρόνο εγγύηση, κάτι το οποίο είναι αντίθετο με τις κοινοτικές οδηγίες.

      Αφήνοντας στην άκρη την κοινοτική οδηγία που είδες ότι η info δίνει 1 χρόνο εγγύηση? Σε όλα τα συνεργαζομενα καταστήματα όλα τα κινητά που εισάγει έχουν 2 χρόνια εγγύηση.
    • Ο/H Nuntius έγραψε:

      Ποιος απ' τους δύο έχει δίκιο, τελικά; Η Cubot, ή η ελληνική εταιρεία; Μπερδεμένα τα πράγματα... Πάντως, προσωπικά δεν θα ήθελα να είμαι κάτοχος Cubot συσκευής ανεξάρτητα από το ποιος λέει αλήθεια! Ξέρω άτομα όμως που αγόρασαν smartphone Cubot και στο τρίμηνο τους έβγαλε πρόβλημα! Αν ισχύουν τα όσα λέει η ελληνική εταιρεία για το service, τότε όλοι οι κάτοχοι Cubot πέταξαν ουσιαστικά τα λεφτά τους, έτσι δεν είναι;
      Εγώ έχω γενικά αρκετά θετικές εντυπώσεις, τηρουμένων των αναλογιών. Είχα φέρει ένα για την κοπέλα ενός φίλου μου εδώ και δύο+ χρόνια και το έχει ακόμα.
      Είναι απλο, η ελληνική εταιρεία τα είχε φέρει με μια ψευτοσυνεργασια με την cubot η οποία δεν είχε επίσημη αντιπροσωπεία γλιτωνοντας πιθανώς αρκετά έξοδα και ευθύνες και οι Έλληνες χωρίς να πληρώνουν αποκλειστικότητες και τέτοια. Μετα ήρθε η infoquest που θέλει να μονοπωλησει οτιδήποτε, γιατί υπάρχει ζωή (κέρδη) και μετά τα IPhone και τα ψιλοεσκασε στην cubot και πιθανώς στο κράτος για να είναι ο επίσημος μεταπωλητης. Η cubot ποιον θα υποστηρίξει;
      Όταν δω τη λέξη "χιαομι" σταματάω να διαβάζω το μήνυμα.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H flowin_through έγραψε:

      Ο/H Nuntius έγραψε:

      Ποιος απ' τους δύο έχει δίκιο, τελικά; Η Cubot, ή η ελληνική εταιρεία; Μπερδεμένα τα πράγματα... Πάντως, προσωπικά δεν θα ήθελα να είμαι κάτοχος Cubot συσκευής ανεξάρτητα από το ποιος λέει αλήθεια! Ξέρω άτομα όμως που αγόρασαν smartphone Cubot και στο τρίμηνο τους έβγαλε πρόβλημα! Αν ισχύουν τα όσα λέει η ελληνική εταιρεία για το service, τότε όλοι οι κάτοχοι Cubot πέταξαν ουσιαστικά τα λεφτά τους, έτσι δεν είναι;
      Εγώ έχω γενικά αρκετά θετικές εντυπώσεις, τηρουμένων των αναλογιών. Είχα φέρει ένα για την κοπέλα ενός φίλου μου εδώ και δύο+ χρόνια και το έχει ακόμα.Είναι απλο, η ελληνική εταιρεία τα είχε φέρει με μια ψευτοσυνεργασια με την cubot η οποία δεν είχε επίσημη αντιπροσωπεία γλιτωνοντας πιθανώς αρκετά έξοδα και ευθύνες και οι Έλληνες χωρίς να πληρώνουν αποκλειστικότητες και τέτοια. Μετα ήρθε η infoquest που θέλει να μονοπωλησει οτιδήποτε, γιατί υπάρχει ζωή (κέρδη) και μετά τα IPhone και τα ψιλοεσκασε στην cubot και πιθανώς στο κράτος για να είναι ο επίσημος μεταπωλητης. Η cubot ποιον θα υποστηρίξει;
      Σωστος! μάλλον είναι θέμα χρόνου να γίνουν τα ίδια και με τα ξιαόμι. Και αν κουνηθεί το φορουμ μας και κάνει ότι οι πωλωνοί και το xiaomi.eu me ta eshop που άνοιξαν, θα εχουμε άγρια τσόντα να το δείτε.
    • Ναι ρε παιδιά.Η xiaomi.eu ξεκίνησε πωλήσεις από ότι είδα. Δεν μπορούμε να κάνουμε και εμείς το ίδιο από εδώ;
    • Νομίζω πως το διαφημιστικό που έβαλαν τα παιδιά πρέπει να έχει σχέση με τις πωλήσεις.
      Μακάρι.
      Θα γίνει χαμός αν τελικά ισχύει κάτι τέτοιο και με δεδομένη την υποστήριξη σε όλα από την κοινότητα. :D
    • Ο/H Snake έγραψε:

      Νομίζω πως το διαφημιστικό που έβαλαν τα παιδιά πρέπει να έχει σχέση με τις πωλήσεις.
      Μακάρι.
      Θα γίνει χαμός αν τελικά ισχύει κάτι τέτοιο και με δεδομένη την υποστήριξη σε όλα από την κοινότητα. :D

      Αυτό πρέπει να σημαινει αυτό ειδα και γω και νομιζω οτι εκει το πάνε. Πρεπει να εχει γινει συμφωνια με τον gearbest. Όλα οσο γινοντε review απο κεινον είναι. Το φορουμ έχει την καλύτερη υποστήριξη που εχω δει ε τι λείπει? μα να μπορουμε να αγοραζουμε συσκευες απο δω μεσα :)
    • Διαφήμιση
    • @prince @Snake υπομονή βρε σεις ... Νομίζω ότι ολοι ξερετε πια ότι προσπαθούμε πάντα με γνώμονα το καλό της κοινότητας :wink: