Διαφήμιση

H Cubot.gr σταματά τις υπηρεσίες της, και τα "χώνει" στην "μαμά" εταιρία.

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • H Cubot.gr σταματά τις υπηρεσίες της, και τα "χώνει" στην "μαμά" εταιρία.



      Σας παραθέτουμε χωρίς σχόλια την ανακοίνωση που εξέδωσε η Cubot.gr για τις πρακτικές της μαμάς εταιρίας (CUBOT).

      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Μήπως δεν είναι έτσι;

      Διαβάζοντας την είδηση, αν και δεν έχω κινητό cubot, πάγωσα. Σκέφτηκα δεν γίνονται αυτά. Αν κάνει το ίδιο η Xiaomi?

      Πως είναι δυνατόν να λειτουργούν έτσι εταιρίες;

      Μετά μου έκανε εντύπωση ότι η cubot.gr δεν έχει στοιχεία επικοινωνίας. Δηλαδή βγάζεις, έτσι μια ανακοίνωση και καθάρισες; Έχεις πελάτες. Αν οι πελάτες χρειάζονται μια πληροφορία, μια βοήθεια, τι γίνεται; Βγάζεις ανακοίνωση και τους αφήνεις ξεκρέμαστους;
      Κάνω αναζήτηση στο Google και βλέπω ότι έχει σελίδα με την επικοινωνία, αλλά την έχουν κάνει να βγαίνει redirect στην ανακοίνωση.

      Ευτυχώς βέβαια υπάρχει η αποθήκευση της Google, αλλά πόσοι θα σκεφτούν να το ψάξουν
      Contact
      CUBOT - Official partner in Greece
      Fotis Visilias - Skoutas Ilias O.E


      cubot.com.gr
      Address: Akrotiriou 89 & Thasou, Patra
      Phone: 2610-316552
      E-mail: info@cubot.com.gr

      Μετά βλέπω ότι υπάρχει άλλη εταιρία:
      Cubot Greece
      Info Quest Technologies ΑΕΒΕ

      Πως είναι δυνατόν να λειτουργούν έτσι εταιρίες; Ξαναγυρίζω στο αρχικό ερώτημα. Και το βασικότερο, πως γίνεται να δουλεύουν, τόσο αισχρά τους καταναλωτές.
    • Ο/H jobratis έγραψε:

      Διαβάζοντας την είδηση, αν και δεν έχω κινητό cubot, πάγωσα. Σκέφτηκα δεν γίνονται αυτά. Αν κάνει το ίδιο η Xiaomi?

      Πως είναι δυνατόν να λειτουργούν έτσι εταιρίες;

      Μετά μου έκανε εντύπωση ότι η cubot.gr δεν έχει στοιχεία επικοινωνίας. Δηλαδή βγάζεις, έτσι μια ανακοίνωση και καθάρισες; Έχεις πελάτες. Αν οι πελάτες χρειάζονται μια πληροφορία, μια βοήθεια, τι γίνεται; Βγάζεις ανακοίνωση και τους αφήνεις ξεκρέμαστους;
      Κάνω αναζήτηση στο Google και βλέπω ότι έχει σελίδα με την επικοινωνία, αλλά την έχουν κάνει να βγαίνει redirect στην ανακοίνωση.

      Ευτυχώς βέβαια υπάρχει η αποθήκευση της Google, αλλά πόσοι θα σκεφτούν να το ψάξουν
      Contact
      CUBOT - Official partner in Greece
      Fotis Visilias - Skoutas Ilias O.E


      cubot.com.gr
      Address: Akrotiriou 89 & Thasou, Patra
      Phone: 2610-316552
      E-mail: info@cubot.com.gr

      Μετά βλέπω ότι υπάρχει άλλη εταιρία:
      Cubot Greece
      Info Quest Technologies ΑΕΒΕ

      Πως είναι δυνατόν να λειτουργούν έτσι εταιρίες; Ξαναγυρίζω στο αρχικό ερώτημα. Και το βασικότερο, πως γίνεται να δουλεύουν, τόσο αισχρά τους καταναλωτές.
      Πιστεύω ότι η Xiaomi δεν είναι τέτοια εταιρεία (ελπίζω τουλάχιστον).
      Το πρόβλημα είναι ότι τον τελευταίο καιρό ανοίγουν εταιρείες από τον οποιοδήποτε ,χωρίς να έχουν κανένα οικονομικό υπόβαθρο για να στηρίξουν τις συσκευές τους.Αγοράζουν τα εξαρτήματα ,ανοίγουν ένα εργοστάσιο και έτσι απλά αρχίζουν να πουλάνε τηλέφωνα σε φτηνές τιμές χωρίς δυνατότητα ούτε service ούτε οικονομική για να στηρίξουν τις ανάγκες της μάρκας τους.
      Xiaomi Redmi Note 4 64Gb
    • Διαφήμιση
    • το service το έχει πάρει (μάλλον) πλέον η infoquest οπότε υποθέτω γίνονται όλα στο χώρο της (και λογικά έχει και ανταλλακτικά)
    • Ο/H kodorevi8ulis έγραψε:

      το service το έχει πάρει (μάλλον) πλέον η infoquest οπότε υποθέτω γίνονται όλα στο χώρο της (και λογικά έχει και ανταλλακτικά)
      Λογικά θα λειτουργήσει και ως αντιπροσωπεία τώρα που αποχώρησε η άλλη εταιρεία ,αλλά μπορεί και να είναι απλώς και ο διανομέας όπως γίνεται και στα Xiaomi .Πάντως δεν είμαι σίγουρος ,ας ελπίζουμε να είναι γιατί αλλιώς θα μείνουν χωρίς υποστήριξη όσοι αγόρασαν Cubot τηλέφωνα.
      Xiaomi Redmi Note 4 64Gb
    • Ο/H KStoubas Gaming έγραψε:

      Λογικά θα λειτουργήσει και ως αντιπροσωπεία τώρα που αποχώρησε η άλλη εταιρεία ,αλλά μπορεί και να είναι απλώς και ο διανομέας όπως γίνεται και στα Xiaomi .Πάντως δεν είμαι σίγουρος ,ας ελπίζουμε να είναι γιατί αλλιώς θα μείνουν χωρίς υποστήριξη όσοι αγόρασαν Cubot τηλέφωνα.
      δεν είπα ότι θα πάρει την υποστήριξη για τους παλιούς
      για τους νέους κι αυτούς που αγοράζουν από τα μαγαζιά που δίνει η iq λέω (όπως γίνεται και με xiaomi)

      (υποθέτω βέβαια)
    • Η Infoquest είχε πάρει και Xiaomi και Cubot.
      Ο Σκούτας είναι Πατρινός ανεξάρτητος εισαγωγέας, μέτοχος σε καταστήματα wind και e-shops (afasia.gr κ.λπ).

      Η απορία μου είναι: Αν το service στην Πολωνία είναι κλειστό, πώς "Ολοκληρώνοντας να τονίσουμε ότι οι εκκρεμότητες και οι περιπτώσεις των πελατών μας, των οποίων οι συσκευές βρίσκονται ήδη στο Service στην Πολωνία, θα εξυπηρετηθούν όλες κανονικά";
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Orestis_G έγραψε:

      Η Infoquest είχε πάρει και Xiaomi και Cubot.Ο Σκούτας είναι Πατρινός ανεξάρτητος εισαγωγέας, μέτοχος σε καταστήματα wind και e-shops (afasia.gr κ.λπ).

      Η απορία μου είναι: Αν το service στην Πολωνία είναι κλειστό, πώς "Ολοκληρώνοντας να τονίσουμε ότι οι εκκρεμότητες και οι περιπτώσεις των πελατών μας, των οποίων οι συσκευές βρίσκονται ήδη στο Service στην Πολωνία, θα εξυπηρετηθούν όλες κανονικά";
      Η απορία είναι πως ξεκινάς συνεργασία με μια εταιρία, χωρίς να έχεις ελέγξει τους όρους συνεργασίας;
      Επίσης μια άλλη απορία είναι αν υπάρχει πιθανότητα να έκανε η Infoquest συνεργασία με εταιρία, όπως την περιγράφει η ανακοίνωση ή όλα τα περί service είναι προσχηματικά;
    • Ο/H Orestis_G έγραψε:

      Κοίτα κι αυτό τώρα...popcorn θέλουμε να δούμε το ματς!

      Επίσημη απάντηση της Cubot στην ανακοίνωση που εξέδωσε πριν λίγες μέρες το cubot.gr | techingreek.com

      Εν τω μεταξύ το cubotgreece είναι Infoquest
      Φιλοι, φουμαρα πουλαγε η αφασια. Ερημην εγγυηση και καλα η ελληνικη της αντιπροσωπεια.
      Το Δεκεμβρη τους πηγα ενα CubotX17 εντος εγγυησης που το ειχα παρει απο το afasia.gr
      με βλαβη στα touch πληκτρα και μου ειπαν οτι "πρεπει να αλλαχθει ολη η οθονη γιατι ειναι σετ με τα πληκτρα αλλα δεν μπορουμε
      να σας το καλυψουμε στην εγγυηση γιατι προφανως εσεις τη χαλασατε, ή τη χτυπησατε ή την ζουληξατε" με την οθονη να δουλευει αψογα βεβαια και το κινητο να ειναι σε κατασταση καινουριου χωρις καν να εχει πεσει. Την γνωματευση του συνηγορου καταναλωτη τη γραψανε κανονικοτατα. Μου ειπαν αν θελω να το στειλουνε στην Πολωνια με δικα μου εξοδα να αποφανθουν εκει, ακουσον ακουσον .