Διαφήμιση

Flash Την Ελληνική ρομ στο Redmi Note 4X MIDO

    • Οδηγός
    • Flash Tool
    • RedMi Note 4X

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • @gassious Ζέστανε το ολοκληρωμένο που είναι προβληματικό με πιστολάκι μαλλιών με καυτό αέρα...

      Κάτι αντίστοιχο κάνει στο παρακάτω βίντεο σε μία κάρτα γραφικών (Δες από το 7:42)

      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Ο/H NasDriver έγραψε:

      Στη δεύτερη φώτο, δεξιά λέει "U2901 BT/WIFI/GPS/FM" και δείχνει ένα μαύρο τσιπ, αυτό το τσιπάκι πρέπει να ζεστάνεις λίγο μήπως ξεκολλήσει αν κατάλαβα σωστά τον @geoanto555
      Λέω να χρησιμοποιήσω σταθμό αέρα για πιο επικεντρωμένο ζέσταμα, μήπως ξέρεις θερμοκρασία.
      Ευχαριστώ

      Edit: Οκ παιδιά θα χρησιμοποιήσω σεσουάρ πρώτα, απλώς δεν ξέρω αν θα φθάσει ο αέρας το τσιπάκι γιατί υπάρχει μεταλικό προστατευτικό που δεν φαίνεται στη φωτό. Πρέπει να αφαιρεθεί?
    • Ναι κάποια μεταλλικά κομμάτια είναι αποσπώμενα.
      Βγάλε το και ζεστάνε το .
      Κάνε το με το σταθμό αρκεί να μην υπερβάλεις κ κάψεις -λιωσεις κάτι η ξεκολλήσεις.


    • Διαφήμιση
    • Ο/H geoanto555 έγραψε:

      Ναι κάποια μεταλλικά κομμάτια είναι αποσπώμενα.
      Το συγκεκριμένο δεν είναι πρέπει να ξεκολληθεί. ¨Ηδωμεν..
    • Επειδή το να ξεκολλήσω το μεταλλικό περίβλημα ήταν χοντρό χειρουργείο για χειρούργους και καθότι μάλλον για νοσοκόμο με βλέπω :P , αποφάσισα να περάσω και κανά δυό ακόμη custom rom με άλλο recovery (OrangeFox), πριν το αφήσω στην άκρη για χρήση μόνο με data. Τα reboot που έκανε όταν έμπαινε για πρώτη φορά σε διάφορες εκδόσεις Lineage όταν έφθανε στις ρυθμίσεις δικτύου, ενίσχυσε και την πεποίθηση μου πλέον ότι πρόκειται για πρόβλημα hardware.

      Αλλά τελικά η πεποίθηση μου ήταν λάθος!!!

      Το κινητό δούλεψε κανονικά μόλις πέρασα την MiuiCaf_20.6.30_by_akib.zip μέσω OnangeFox. Η τεράστια υπομονή που έδειξα πριν το σπάσω με αντάμειψε. Τώρα τι βοήθησε .... δεν ξέρω. Αυτό που μπορώ να υποθέσω είναι παλιάς έκδοσης rom (android 9), άπειρα wipe - format data ενδιάμεσα και τύχη!!

      Τώρα το ερώτημα είναι το εξής: Για να το αναβαθμίσω στην τελευταία MUI official ή XTRV (ή όποια άλλη μου προτείνετε) ποια διαδικασία - σειρά να ακολουθήσω; Λέτε να έχω τα ίδια πάλι; Πείτε μου τη γνώμη σας. Ευχαριστώ όλους σας για τις απαντήσεις και το χρόνο σας
    • ωραιος κανε μια δοκιμη αυτην αν θες εχει ολλα τα καινουρια χαρακτηριστικά απο miui καλη διαχείριση μπαταριας αν θες

      δλδ miui μονο, αλιως εχω και αλα αρκετα βιντεακι με custom για αυτη τη συσκευη στο καναλι μου και ειμαι και εγω

      συναισθηματικα δεμενος με τη συσκευη ειταν το πρωτο μου xiaomi..!! :)


    • και επισης σε αυτο που λες με την lineage os και τα reboot μην πας απο android 7 σε 11 πχ ειναι ενας λογο να εχεις

      παγωματα στην οθονη, επανεκκινησης και διαφορα κοληματα, περνα τουλαχιστον μια οποιαδηποτε aosp Adroid 10

      απλα μπες αρχικη οθονη κανε κανα 2 επανεκκινησης και μετα περνα καποια με Α11 για να αποφυγεις ολα αυτα!!
    • Διαφήμιση
    • Ο/H jimxai έγραψε:

      ωραιος κανε μια δοκιμη αυτην αν θες εχει ολλα τα καινουρια χαρακτηριστικά απο miui καλη διαχείριση μπαταριας αν θες

      δλδ miui μονο, αλιως εχω και αλα αρκετα βιντεακι με custom για αυτη τη συσκευη στο καναλι μου και ειμαι και εγω

      συναισθηματικα δεμενος με τη συσκευη ειταν το πρωτο μου xiaomi..!! :)
      Κλείνω προς lineageOS 18.1 (Android 11). Μου αρέσει η ιδέα του τελευταίου MIUI αλλά κοιτάω και την μελλοντική υποστήριξη - αναβάθμιση για αυτό φοβάμαι τις port. Με το lineage ασχολείται πολύ κόσμος. Πές μου αν θέλεις τι προτείνεις εσύ. Δυο τρεις επιλογές..
    • καλη ειναι και η lineage , αλλα απο τις καλυτερες ειναι pixelplus ui , dot os, crdroid, arrow
    • Ο/H jimxai έγραψε:

      ωραιος κανε μια δοκιμη αυτην αν θες εχει ολλα τα καινουρια χαρακτηριστικά απο miui καλη διαχείριση μπαταριας αν θες

      δλδ miui μονο, αλιως εχω και αλα αρκετα βιντεακι με custom για αυτη τη συσκευη στο καναλι μου και ειμαι και εγω

      συναισθηματικα δεμενος με τη συσκευη ειταν το πρωτο μου xiaomi..!! :)



      Ύστερα από 24 ώρες προσπαθειών απελπίστηκα φίλε @jimxai. Εμφανίζει στο πρώτο boot το MIUI και μετά μαυρίζει η οθόνη και όσο και αν περιμένεις τίποτα. Το έχεις εγκαταστήσει στο δικό σου και παίζει το συγκεκριμένο; Καμιά ιδέα τι μπορεί να κάνω λάθος;

      Edit: Επειδή μάλλον είμαι offtopic με όλο το θάρρος αν τα καταφέρω θα σου στείλω ένα πμ. Ευχαριστώ
    • καλησπερα αν πηγες απο τη μαμα μιουι κανε ενα format data και reboot system
    • Διαφήμιση
    • Ο/H jimxai έγραψε:

      καλησπερα αν πηγες απο τη μαμα μιουι κανε ενα format data και reboot system
      Όχι πάω από lineage 17.1 αλλά μάλλον δεν είναι ο σωστός δρόμος. Σωστά;