Διαφήμιση

Πρόβλημα με κλήσεις σε Redmi Note 3 Pro

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Πρόβλημα με κλήσεις σε Redmi Note 3 Pro

    Kαλησπέρα φίλοι και φίλες. Νέος στο φόρουμ. Είμαι κάτοχος του Redmi Note 3 Pro κοντά ένα χρόνο. Όλα δούλευαν ρολόι μέχρι πριν κάτι μήνες που άρχισαν προβλήματα με τις κλήσεις μου. Συγκεκριμένα περίπου στο 90% των κλήσεων, είτε αμέσως μετά που θα το σηκώσει ο άλλος, είτε μετά από λίγο χρόνο, οι συνομιλητές μου σταματάνε να με ακούνε. Εγώ συνεχίζω να τους ακούω κανονικά. Κλείνω και ξαναπαίρνω και ενδέχεται να στρώσει, αλλά κάποιες φορές χρειάζεται και 3η κλήση.
    Αρχικά υπέθεσα ότι μπορεί να είναι και πρόβλημα της Wind γιατί περίπου την περίοδο που πήγα στην Wind εμφανίστηκε και το πρόβλημα. Βέβαια σήμα είχα φουλαριστό. Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι δεν έχει κάποιο πρόβλημα η γραμμή μου και να δοκιμάσω να αλλάξω SIM μήπως κολλάει. Το έκανα και αυτό αλλά το πρόβλημα συνεχίζεται.
    Όταν κάνω κλήσεις μέσω Viber δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα. Δεν έχω αλλάξει ROM στο κινητό. Φοράει την MIUI Global 7.1/Stable 7,1,9,0,0(LHOCNCL) και έκδοση Android 5.1.1LMY47V. Το έχω αγοράσει από το geekbuying.
    Παρακαλώ πολύ για την βοήθειά σας αλλά να λάβετε υπόψη ότι δεν έχω ξαναπροσπαθήσει να αλλάξω ROM.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.