Διαφήμιση

Γνώμες για Mi5s

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Γνώμες για Mi5s

      Εδώ και καιρό ζαχαρωνω το Mi5s και σκέφτομαι να κάνω την αλλαγή από redmi pro σε αυτό, θέλω να μου πείτε εντυπώσεις από διάρκεια μπαταρίας, ταχύτητα, αν σας έχει παρουσιαστει πρόβλημα κτλπ.... Ευχαριστώ προκαταβολικά :thumbsup:
    • καλησπερα φίλε. Εγώ το έχω κάνα 2μηνο περίπου κ είμαι πολύ ευχαριστημένος!! Ειναι πολύ όμορφο κινητό. Οθόνη σούπερ, ιντερνέτ σφαίρα, Gps πρώτη φορά σε κινητό είμαι ακριβώς στο σημείο που δείχνει η οθόνη χωρίς κολλήματα, η μπαταρία κρατάει μία μέρα με απλή χρήση,τηλέφωνα ,μυνήματα ,λίγο ιντερνέτ με wifi, εκτος εάν ανοίξεις τα δεδομένα κινητής σίγουρα θα θέλει φόρτιση πάλι. Οι φωτογραφίες είναι άριστες για μένα. Ακόμη και την νύχτα με χαμηλό φωτισμό. Το ξεκλείδωμα με αποτύπωμα δουλεύει 9/10. Γενικά θα πάρει καιρός να αλλάξω κινητό γιατί με καλύπτει απόλυτα. Φτου φτου να μην το ματιαξω....
    • Διαφήμιση
    • @Panilion ευχαριστώ φίλε για την ανταπόκριση!! Καλορίζικο και καλοδουλευτο σου εύχομαι!! με κάλυψες σε κάθε τομέα ωραίος :thumbup:
    • Έχω το mi 5s εδώ και λίγες ημέρες. Εϊναι το πρώτο μου κινητό Xiami και η πρώτη φορά που χρησιμοποιώ το MIUI.
      Από το κινητό είμαι πολύ ευχαριστημένος. Πολύ γρήγορο, σε βολικό μέγεθος και με διάρκεια ζωής της μπαταρίας περίπου μια με μιάμιση ημέρα.
      Το MIUI, επίσητς, το βρίσκω ενδιαφέρον, αν και είχα τις επιφυλάξεις μου γιατί πιο παλιά όλες μου οι συσκεύες (Nexus) είχαν stock Android.

      Το μόνο που δεν μου άρεσε ήταν ότι το κινητό ήρθε με ένα "πειραγμένο" λειτουργικό κι όχι με το official release της Xiaomi. Η μετάβαση στην Official ROM, όμως ήταν πολύ εύκολη. Πολλοί από τους συμφορουμήτες δε, προχωρούν σε εγκατάσταση custom rom, αλλά προς το παρόν εγώ το έχω αποφύγει αυτό.

      Έχε κατά νου ότι η Xiaomi, κατά τα φαινόμενα, δίνει updates για το MIUI στο Mi5S με μεγάλη καθυστέρηση σε σχέση με άλλες συσκευές τις, ειδικά για τις GLOBAL stable εκδόσεις.
      Πολλοί (ιδίως στο forum του MIUI) το θεωρούν αρνητικό και κάνουν λόγο για μεγάλα προβλήματα στο αισθητήρα για τα δαχτυλικά αποτυπώματα και στην διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Προσωπικά, δεν έχω διαπιστώσει κανένα από τα δυο προβλήματα.

      Εν κατακλείδι, το βρίσκω μια χαρά smartphone.
    • @babisr ευχαριστώ για την γνώμη σου!! Το βασικό πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι το κινητό δεν είναι αρκετά efficient λόγω του hellium x20 βγαζωντας περίπου 5 ώρες sot με χαλαρή χρήση σερφαρισμα YouTube Facebook και φωτεινότητα κάτω από 25%, επίσης ζεσταίνεται και αρχίζει να κολλάει σε παιχνιδακια γι αυτό άρχισα να σκέφτομαι τον snapdragon 821...
    • Ο/H sourlas98 έγραψε:

      @babisr ευχαριστώ για την γνώμη σου!! Το βασικό πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι το κινητό δεν είναι αρκετά efficient λόγω του hellium x20 βγαζωντας περίπου 5 ώρες sot με χαλαρή χρήση σερφαρισμα YouTube Facebook και φωτεινότητα κάτω από 25%, επίσης ζεσταίνεται και αρχίζει να κολλάει σε παιχνιδακια γι αυτό άρχισα να σκέφτομαι τον snapdragon 821...


      Αν μου επιτρέπεις: Τα αντιμετωπίζεις αυτά τα προβλήματα ή απλά τα έχεις διαβάσει κάπου. Σε ρωτάω γιατί παρατηρώ ότι υπάρχει πολύς "θόρυβος" στο miui forum, όχι εδώ.

      Το τηλέφωνο έχει μία εκπληκτική οθόνη πρέπει να το δεις από κοντά, είναι πολύ γρήγορο χωρίς να καταφεύγει σε κόλπα όπως άλλες εταιρείες και εγώ τουλάχιστον δεν το έχω δει να ζεσταίνεται.

      Sent from my MI 5s using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • @babisr συγγνώμη μιλάω για το δικό μου κινητό πιο πάνω το οποίο είναι το xiaomi redmi pro.... Και το αναφέρω γιατί ενώ είναι ένα αρκετά γρήγορο κινητό σκέφτομαι να το πασαρω λόγω των παραπάνω
    • Ο/H sourlas98 έγραψε:

      @babisr συγγνώμη μιλάω για το δικό μου κινητό πιο πάνω το οποίο είναι το xiaomi redmi pro.... Και το αναφέρω γιατί ενώ είναι ένα αρκετά γρήγορο κινητό σκέφτομαι να το πασαρω λόγω των παραπάνω


      Παρανόηση :)

      Δυστυχώς, σ' αυτή τη σύγκριση δε μπορώ να σε βοηθήσω.

      Sent from my MI 5s using Tapatalk
    • Καλημερα sourlas98. Εγώ το έχω εδώ και ένα μήνα. Είναι πραγματικά φοβερό κινητό και δεν κολλάει πουθενά. Στο θέμα τις θερμοκρασίας, μετά από περίπου 3 ώρες παιχνιδιού ανέβασε λίγο θερμοκρασία αλλά τίποτα το τραγικό αν και έκανε λίγο thermal throteling. Η μπαταρία μου βγάζει στάνταρ μία ημέρα με το wifi και τα δεδομένα ανοιχτά και με αρκετά τηλέφωνα και λίγο internet. Όσο για το finger print sensor στην αρχή δούλευε άψογα αλλά τώρα μου κάνει κόλπα. Και επίσεις μερικές φορές εκεί που δεν κάνω τίποτα με το κινητό, ανοίγει για λίγο η οθόνη και σβήνει αμέσως χωρίς να έχει έρθει κάποιο μύνημα ή κάποια ειδοποίηση. Δεν ξέρω άμα το κάνει και σε άλλους αυτό. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.