Διαφήμιση

πολλα και διαφορα προβληματακια

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • πολλα και διαφορα προβληματακια

      καλησπέρα σας
      είμαι καινούργιος στο φορουμ και δεν γνωρίζω απολυτα εάν είμαι στο σωστο θεμα
      πριν σχεδόν ένα μηνα πηρα το πρωτο μου xiaomi μι5
      τελειο απλα τωρα τελευταια μου βγαζει τα εξης προβλήματα :
      1.όταν το φορτιζω ζεσταίνεται (κατεβασα cpu-z και βλεπω τα clocks στον cpu να μην πεφτουν.,...) η θερμοκρασια φτανει γυρω στους 50 βαθμούς
      2. όταν δεχομαι η κανω κλησεις ο αισθητήρας που καθοριζει έναν θα παραμεινει η οθονη κλειστη η ανοιχτη δεν δουλευει με μεγαλη ακριβεια και ως αποτέλεσμα όταν θελω να τερματισω την κληση να μην μπορω
      3. επισης τελευταια εβαλα και την δευτερη sim και διαπιστωνω ότι χαλαει περισσοτερο μπταρια ,υπαρχει λυση?
      εχω βαλει να κανει εξοινομηση μπαταριας,ραμ,αυτοματη ρυθμιση φωτεινότητας...

      παρακαλω πολύ βοηθήστε με θα σας ημουν ευγνωμων
      Images
      • 3.PNG

        56,8 kB, 538×784, viewed 131 times
    • @smoke0man
      Από το about phone βλέπω ότι έχεις την official stable global rom.
      Σχετικά με την θερμοκρασία κατά την φόρτιση χρησιμοποιείς τον φορτιστή, καλώδιο type c που είχε μέσα η συσκευασία ή άλλον? Εγώ με global developer official rom δεν είχα ποτέ τετοιο θέμα. Δες σε παρακαλώ την θερμοκρασία κατά την φόρτιση από την εφαρμογή Ασφάλεια - Μπαταρία τι δείχνει και αν συμφωνεί με την εφαρμογή που κατέβασες από το play store.
      Για το δεύτερο ζήτημα που αντιμετωπίζεις δεν γνωρίζω, δεν έχω γνώσεις.
      Και για το τρίτο ζήτημα γίνεται γιατί όταν έχουμε δύο sim επιλέγουμε ποια θα δέχεται τις κλήσεις και ιντερνέτ. Θα δεις ότι η άλλη sim δεν σε δίνει δυνατότητα επιλογής για 2G, 3G, LTE και είναι σε 3G αν δεν κάνω λάθος.


      Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk