Διαφήμιση

BMW Navigator V συνδεσιμότητα τηλεφώνου

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • BMW Navigator V συνδεσιμότητα τηλεφώνου

      Πρόσφατα έχω στη κατοχήμου ένα φορητό σύστημα GPS για τη μοτοσυκλέτα μου, το BMW Motorrad Navigator Vπου ουσιαστικά είναι μια συσκευή GPS της Garmin.
      Έχω κατεβάσει στο κινητό μου Redmi Note 2 και την εφαρμογήSmartphone Link της Garmin για να έχω δεδομένα καιρού και κυκλοφορίας.
      Υπό κανονικές συνθήκες το κινητό μου θα πρέπει να συνδέεται μεBluetooth με την GPS συσκευή, Navigator V και αυτή με τη σειρά της να περνάειόλα τα δεδομένα στα ακουστικά του κράνους μου (χρησιμοποιώ την ενδοσυνεννόησηSENA 10S).
      Το κινητό στη συνέχεια μπορείς να το βάλεις στη τσέπη σουκαι δεν το ξαναχρησιμοποιείς καθώς τον τηλεφωνικό κατάλογο τον έχω στην οθόνητου Navigator V και εισερχόμενες καθώς και εξερχόμενες κλήσεις πάλι μέσω αυτού απότην οθόνη του. Επίσης τις πληροφορίες από την εφαρμογή Smartphone Link τις περνάειαυτόματα στη συσκευή.

      Το πρόβλημα πουαντιμετωπίζω είναι ότι ενώ η εφαρμογή δουλεύει κανονικά και περνούν από τοκινητό οι πληροφορίες στο Navigator V, οι κλήσεις δεν περνούν αλλά ούτε μπορώνα καλέσω.
      Ειδικότερα, ενώ φαίνεταιότι υπάρχει πλήρης σύνδεση και επιτυγχάνονται κλήσεις στην αρχή μιας σύνδεσηςκινητού με Navigator V, μετά από 1 έως 3 λεπτά σταματά η επικοινωνία μόνο για τιςκλήσεις μεταξύ των δυο συσκευών, κινητού και Navigator V. Η εφαρμογή SmartphoneLink συνεχίζει και δουλεύει κανονικά.!!!

      Το δοκίμασα και με άλλητηλεφωνική συσκευή (SONYμε μια κάρτα SIM) και επετεύχθητεσυνεχής και απρόσκοπτη επικοινωνία τόσο της εφαρμογής όσο και των κλήσεων.
      Επιπρόσθετα, 'οταν συνδέω το κινητόκατευθείαν στην ενδοσυνεννόση δουλευει κανονικά το τηλέφωνο. !

      Γνωρίζω ότι αποτελείειδικό θέμα αλλά ελπίζω να υπάρχει κάποιος που να μπορεί να βοηθήσει.
      Φαίνεται ότι το πρόβλημαεντοπίζεται στο κινητό μου και όχι στο Navigator V ή στην ενδοεπικοινωνία μου (SENA 10S).

      Φοράω την MIUI 8, GTV 6.8.18 Developer
    • Λίγη υπομονή και όλο και κάποιος θα βρεθεί που να ξέρει κάτι σχετικά :)
    • Ο/H NasDriver έγραψε:

      Λίγη υπομονή και όλο και κάποιος θα βρεθεί που να ξέρει κάτι σχετικά :)
      Σε ευχαριστώ
      Αναμένουμε...
    • Διαφήμιση