Διαφήμιση

38 Android συσκευές κορυφαίων κατασκευαστών βρέθηκαν με προεγκατεστημένο malware!

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο λόγος που δεν συνιστώ το "κάθετο" κόψιμο των xiaomi domains (κάτι που γίνεται εύκολα βάζοντας απλά το domain στο host file της συσκευής με redirection στην loopback address 127.0.0.1) είναι ότι έτσι δεν θα λειτουργεί ούτε το Mi Cloud, το Find Device και τα υπόλοιπα Xiaomi services. Τώρα αν δεν τα χρησιμοποιείς, τότε όντως δεν υπάρχει πρόβλημα. Ακριβής λίστα δεν έχω ψάξει για να πω την αλήθεια, αρκούμαι στο να κάνω remove τα apps, αν τα βρω στην ROM. Στην XTRV ευτυχώς έχουν πάρει πόδι προ πολλού.
    • Ο/H BanditGR έγραψε:

      Ο λόγος που δεν συνιστώ το "κάθετο" κόψιμο των xiaomi domains (κάτι που γίνεται εύκολα βάζοντας απλά το domain στο host file της συσκευής με redirection στην loopback address 127.0.0.1) είναι ότι έτσι δεν θα λειτουργεί ούτε το Mi Cloud, το Find Device και τα υπόλοιπα Xiaomi services. Τώρα αν δεν τα χρησιμοποιείς, τότε όντως δεν υπάρχει πρόβλημα. Ακριβής λίστα δεν έχω ψάξει για να πω την αλήθεια, αρκούμαι στο να κάνω remove τα apps, αν τα βρω στην ROM. Στην XTRV ευτυχώς έχουν πάρει πόδι προ πολλού.



      Έβαλα μία εφαρμογή που δείχνει τα data connections και μου δείχνει ότι και εφαρμογές της xiaomi που έχω παγώσει με το τιτάνιουμ, κάνουν σύνδεση, όπως το mail



      Πως γίνεται αυτό?

      Sent from my MIX using Tapatalk