Διαφήμιση

Xiaomi redmi note 4

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Xiaomi redmi note 4

    Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα.

    Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι πράγματα πριν προβώ στην αγορά του κινητού του τίτλου.

    01. Πως μπορώ να ξέρω αν το κινητό που θα πάρω από κάποιο κινεζομαγαζο θα έχει ελληνικά ή οχι και αν θα έχει την επίσημη xiaomi rom και όχι κάποια custom για να μπορώ μελλοντικά να το αναβαθμίζω ota χωρίς προβλήματα.
    02. Αν πάλι δεν έχει ελληνικό μενού πως μπορώ να του περάσω την επίσημη τελευταία ελληνική rom ώστε μελλοντικά να γίνεται και ota update?
    03. Αν υπάρχει κάποιος οδηγός όσο το δυνατόν ευκολότερος και με λιγότερα κλικ.
    04. Εγγύηση πως δουλεύει αν αγοράσω κάποιο κινητό π.χ. από εδώ(Έχει ελληνικό μενού?)
    05. Απ' ότι ρώτησα την info-quest που πλέον είναι και ο επίσημος αντιπρόσωπος της εταιρίας xiaomi στην Ελλάδα καλύπτουν μόνο τα κινητά τα οποία έχουν φέρει αυτοί στην Ελλάδα κανένα άλλο.

    NasDriver: Non affiliate link removed. FORUM RULES
  • @Agnostos-x

    1. Ζητάς την Αγγλοκινέζικη rom όταν θα πατήσεις αναβάθμιση θα έχεις Ελληνικά.
    2. Εύκολο είναι θα σε βοηθήσουμε και εμείς, αν το θέλεις φυσικά.
    3. Υπάρχουν οδηγοί για τα πάντα αρκεί από αετός μην μας βγεις μπούφος και δεν μπορείς να τους καταλάβεις.
    4. Η αγορές πάντα στο Ιντερνετ να είναι με την προστασία της PayPal, (Σε παρακαλώ αφαίρεσε το link, που
    έβαλες δεν είναι σπόνσορας στο forum
    ).
    5. Ναι καλύπτουν μόνο αυτά τα κινητά που πουλάνε αυτοί.
  • Και επειδη δεν ειναι σπονσορας τι με αυτο?

    Απαγορευεται δηλαδη να αναφερουμε μη σπονσορες λινκ στο φορουμ?

    Γιατι?

    Αυτο δεν το εχω δει πουθενα να απαγορευεται να αναφερουμε λινκς με μαγαζια ανα το κομσο για να συγκρινουμε τιμες κ.τ.λ.

    Πολυ λαθος αυτο αν ειναι στους κανονες του φορουμ να απαγορευεται να αναφερουμε λινκς που δεν ειναι σπονσορες στο φορουμ κοινως δεν δινουν λεφτα στο φορουμ που υποτιθεται ειναι για διαμοιρασμο αποψεων και βοηθεια του κοσμο ΔΩΡΕΑΝ οχι επι πληρωμη.


    Και απαντησε μου σε παρακαλω πολυ στις ερωτησεις μου.

    Π.χ. τι πρεπει να λεει στη περιγραφη το κινητο για να εχει ελληνικα μεσα και να μπορω να κανω οτα αναβαθμιση μεσω ota.

    Και το κινητο που εχω στο λινκ εχει Ελληνικα ή οχι?
  • Διαφήμιση
  • Ο/H Agnostos-x έγραψε:

    Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα.

    Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι πράγματα πριν προβώ στην αγορά του κινητού του τίτλου.

    01. Πως μπορώ να ξέρω αν το κινητό που θα πάρω από κάποιο κινεζομαγαζο θα έχει ελληνικά ή οχι και αν θα έχει την επίσημη xiaomi rom και όχι κάποια custom για να μπορώ μελλοντικά να το αναβαθμίζω ota χωρίς προβλήματα.
    02. Αν πάλι δεν έχει ελληνικό μενού πως μπορώ να του περάσω την επίσημη τελευταία ελληνική rom ώστε μελλοντικά να γίνεται και ota update?
    03. Αν υπάρχει κάποιος οδηγός όσο το δυνατόν ευκολότερος και με λιγότερα κλικ.
    04. Εγγύηση πως δουλεύει αν αγοράσω κάποιο κινητό π.χ. από εδώ(Έχει ελληνικό μενού?)
    05. Απ' ότι ρώτησα την info-quest που πλέον είναι και ο επίσημος αντιπρόσωπος της εταιρίας xiaomi στην Ελλάδα καλύπτουν μόνο τα κινητά τα οποία έχουν φέρει αυτοί στην Ελλάδα κανένα άλλο.
    1) Η απάντηση είναι πολύ απλή. ΔΕΝ μπορείς να το ξέρεις, ούτε μπορείς να βασιστείς 100% σε αυτό που σου λέει ο seller. Κάποιοι όντως τηρούν αυτό που τους λες και στο στέλνουν με official, αρκετοί (οι περισσότεροι θα έλεγα) βάζουν ότι θέλουν.
    2) Εξαρτάται με ποια ROM θα έρθει. Αν έρθει με παλιά official, συνήθως μπορείς να αναβαθμίσεις μέσω του updater app της Xiaomi, αν έρθει με unofficial θα πρέπει να φλασάρεις κάποια official επάνω πρώτα. Το πως θα το κάνεις αυτό εξαρτάται αν μιλάμε για το MTK variant (nikel) ή το SD variant (mido). Στο πρώτο η διαδικασία είναι σχετικά απλή, υπάρχει το sp flash tool που το εγκαθιστάς στα Windows και ανασταίνει και νεκρούς. Στο 2ο αν ΔΕΝ έρθει με developer ROM για ξεκλείδωμα bootloader και χρήση Mi Flash έχει ταλαιπωρία η δουλειά, γιατί το EDL mode του είναι κλειδωμένο, πράγμα που σημαίνει ότι πας είτε για Mi Suite σε recovery, είτε για deep flash cable.
    3) Για το MTK variant υπάρχουν όλοι οι οδηγοί που χρειάζονται. Για το mido υπάρχουν 2 οδηγοί σίγουρα στο en.miui site, εδώ δεν υπάρχει κάτι ακόμα, μιας και μόνο ένα άτομο έχει εμφανιστεί να διαθέτει τη συσκευή.
    4) Φαντάζομαι θα πρέπει να το στείλεις στο κατάστημα αν πάθεις κάτι χοντρό (hardware failure).
    5) Αμ δεν είναι ο επίσημος αντιπρόσωπος της Xiaomi στην Ελλάδα, για τον απλούστατο λόγο ότι ΔΕΝ υπάρχει αντιπροσωπεία της Xiaomi στην Ελλάδα. Επίσημος partner είναι και seller η Infoquest, τίποτε περισσότερο, τίποτα λιγότερο και όντως ισχύει ότι καλύπτουν μόνο τις συσκευές που πουλάνε οι ίδιοι.

    =============== Φεβ 24th 2017, 1:28am ===============
    Σημείωση: Αυτό που έχει το link είναι το MTK variant, δηλαδή το nikel. Το γεγονός ότι αναφέρει για multi-language ROM συνήθως παραπέμπει σε unofficial ROM, αλλά όπως προείπα αυτό, αν δεν πιάσεις στα χέρια σου το κινητό, δεν το ξέρεις και όλα τα υπόλοιπα είναι υποθέσεις.
  • @Agnostos-x Το επιθετικό ύφος που έχεις Καρντάση δεν ταιριάζει εδώ μέσα με του τύπου ( Και απαντησε μου σε παρακαλω πολυ στις ερωτησεις μου.) Εδώ μέσα βοηθάμε εθελοντικά αν το κατάλαβες και δεν είμαστε υπάλληλοι κανενός. Όσο αφορά τους διαφημιστές αυτοί πληρώνουν και εμείς με την συνδρομή ως VIP μέλη για την πληρωμή των server, της απαντήσεις σου της έδωσα στην πρώτη ανάρτηση μου. @BanditGR Βιάστηκες να απαντήσεις δεν βλέπεις τι ύφος έχει ο << φίλος >>.
  • Αν για εσενα το "σε παρακαλω πολυ απαντηστ στις απαντησεις μου" ειναι επιθετικο τι να σου πω μαλλον δεν ξερεις σωστα ελληνικα.

    Αν ηταν επιθετικο θα ελεγα "απαντησε μου στις ερωτησεις μου τωρα" το παρακαλω πολυ δεν θα το ελεγα πουθενα.
    Και οχι εσυ δεν απαντησες ξεκαθαρα σε καμια σχεδον απο τις ερωτησεις μου ενω το παλικαρι απο κατω απαντησε πολυ ποιο ξεκαθαρα και σε ολες μου τις ερωτησεις και τον ευχαριστω πολυ γι' αυτο.

    Και κατι αλλο.
    Επειδη πιστευω ειναι ελευθερο το φορουμ εδω δεν μπορεις να αναγκασεις οπως θελεις να κανεις τον αλλο να κανει οτι θελεις εσυ γιατι κατι τετοιο καταλαβαινω οτι θελεις να αναγκασεις/πεις στον banditgr να μην μου απανταει και καλα λογο του υφους μου που μονο σε εσενα φανηκε περιεργο.

    Και ναι σε εσενα απο τη τιγμη που δεν ξερεις να μιλησεις και εισαι επιθετικος και απαιτεις στον αλλον να κανει οτι εσυ θελεις οχι δεν θα ειμαι ευγενικός απο εδω και περα και θα προτιμούσα να μην ξαναποσταρεις στο τοπικ μου.

    Χιλιες φορες να εχω ατομα σαν τον banditgr που μια χαρα και ξεκαθαρα απαντα και για αλλη μια φορα τον ευχαριστω πολυ γι' αυτο παρα εσενα με το υφακι σου(Και μ' αρεσει που λες για το δικο μου υφος)
  • Διαφήμιση
  • OffTopic
    @Agnostos-x, Αν δεν σου αρέσουν οι κανονισμοί του φόρουμ αναφορικά με τις διαφημίσεις καταστημάτων ---> Κανόνες Χρήσης, τους οποίους αποδέχτηκες με την εγγραφή σου (λάθος σου εάν δεν τους διάβασες) αυτό δεν σημαίνει ότι μπορείς να τους παραβιάζεις χωρίς επιπτώσεις...οι κανονισμοί ισχύουν το ίδιο για όλους.
  • Ο/H Agnostos-x έγραψε:

    Πολυ λαθος αυτο αν ειναι στους κανονες του φορουμ να απαγορευεται να αναφερουμε λινκς που δεν ειναι σπονσορες στο φορουμ κοινως δεν δινουν λεφτα στο φορουμ που υποτιθεται ειναι για διαμοιρασμο αποψεων και βοηθεια του κοσμο ΔΩΡΕΑΝ οχι επι πληρωμη.
    Όπως σου επισήμανε και ο @NasDriver τους έχεις ήδη αποδεχθεί αυτούς τους κανόνες, οπότε σε παρακαλώ ότι άλλο θέλεις πάνω στο θέμα προσωπικά σε μένα ή στον @MIUI_ART με ΠΜ

    Οποιαδήποτε άλλη συμπεριφορά θα επιφέρει ban άμεσα
  • Μα ποσο συμφεροντολογοι ειστε πραγματικα ποσο?

    Δεν σας ενοχλοι να αναφερουμε λινκς απο spnsores και εταιριες που πληρωνεστε ενω οταν ποσταρουμε λινκς ΟΧΙ affiliate(Γιατι αυτο ειναι πραγματικα διαφημηση για καποιον και παιρνει λεφτα απο αυτο) απο καποιο μαγαζι που δεν ειναι σπονσορας ή δεν σας πληρωνει τοτε σας ενοχλοι και πρεπει αμεσως να προειδοποιησουμε το χρηστη τον οποιο ανεβασε το λινκ.

    Να χαιρεστε το site σας.

    Μα να το χαιρεστε.

    Συγνωμη που καθησα και ασχολειθηκα με το site σας. Διαγραφω απο μονος μου το λογαριασμο μου γιατι δεν ηξερα οτι μπαινω σε ενα site που κατα κυριο λογο το ενδιαφερει μονο να παρει λεφτα απο οπουδηποτε και ολα τα και καλα εμεις σας βοηθαμε κ.τ.λ. ειναι πλα φουμαρα και μεταξωτες κορδελες αφου στην ουσια ειναι το τυρακι για να ερθει ο αλλος στο site σας(Ο θεος να το κανει)

    Δεν θα ξαναγινει.

    Ακου εκει να απαγορευεται να αναφερουμε λινκς που δεν ειναι σπονσορες μας ή δεν μας δινουν λεφτα.....

    Τι να πω το ειδαμε κι αυτο....


    ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ Ο ΘΕΟς ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ SITE ΣΑΣ.
  • Διαφήμιση