Διαφήμιση

Μπλε Οθονη [SOLVED]

• RedMi Note 3 Pro
    • αφου περα την china dev κ δουλεψε το κινητο κ ενεργοποθησα το βοοτλοαντερ
      κ εγκατεστησα twrp πηγα να περασω την stable 8.2.1.0 μεσω της sd αρχησε να μου κανει νουμερα, δλδ κολουσε στην εγκατασταση ή οταν πηγαινα να μπω στην sd κολλουσε κ εκλεινε
      εν τω μεταξυ ειχα περασει την ρομ κ στηγν μνημη του κινητου αλλα δε την εβρισκα εκει για να την περασω
      ετσι εβγαλα εντελως την sd, ελπιζω να εφταιγε αυτην κ ξαναπερασα την china dev κ επειτα την global stable για να εχω playstore κ να φυγουν οι κινεζικες εφαρμογες
      τωρα θα μεινω με την global stable να δω πως θα παει το κινητο κ θα ενημερωσω τις επομενες μερες
      θελω να σας ευχαριστησω ολους για την βοηθεια σας κ τον χρονο σας
      @longus σε ευχαριστω πολυ για τον λογαριασμο να ανοιξω το βοοτλοαντερ
      αν εχω ανοικτο τον βοοτλοαντερ θα εχει θεμα με την global stable?
      καλο μεσημερι κ καλο ψησιμο σε ολους μας, χεχε πριν την σαρακοστη
      Διαφήμιση
    • Το πρόβλημα που δεν έβλεπες την rom στο κινητό. Έπρεπε να είχες κάνει format data από το twrp. Το bootloader ξεκλείδωσε τον καλύτερα δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα. Καλές απόκριες

Redmi note3 pro
      Οι τίγρεις της οργής είναι σοφότερες από τα άλογα της μόρφωσης

• Καλησπερα κ παλι, χαχαχα, ελπιζω να μην σας εχω ζαλισει.
      τελικα κατεφερα περασα την global stable αλλα παλι μου εκανε νουμερακια
      τελικα παρατηρησα οτι η συσκευη ειχε ανοιξει ελαφρα απο τα πλαγια
      εφαγε ενα καλο χτυπημα πριν τρεις βδομαδες, ημουν για σνοουμπορντ κ το ειχα μαζι μου στην εσωτερικη τσεπη στο στηθος, εκεινη την μερα επεσα δυνατα με το στηθος στο χιονι το οποιο ηταν σκληρο, οποτε το κακομηρο βρεθηκε αναμεσα στα πλευρα μου κ το χιονι,τελικα ισχυει οτι τα χιαομι ειναι αθανατα. χαχαχα, να σημειωσω οτι εκανα 2βδομαδες να αναρωσω, χαχαχα, ουτε να βηξω κ να φτερνιστω δε μπορουσα.
      γενικα δε ειχε θεμα απο τοτε αλλα μου ξανα επεσε πριν καμια βδομαδα με την οθονη κατω απο 3 μετρα, ευτυχως ειχα το temper glass κ ραγισε αυτο.
      αν ειχε στομα θα με εβριζε.
      τωρα καπου εκει πρεπει να ψιλοανοιξε κ κουνιοταν, δουλευε κανονικα μεχρι που ετυχε να μου κανει τα νουμερα του.
      τελικα σημερα ανοιξα το back cover του σιγα σιγα αρκετες φορες μεχρι να το καταφερω να κουμπωσει σωστα.
      νομιζω τα καταφερα, μεχρι στιγμης δε μου εκλεισε ουτε μπλε οθονη πεταξε. σταυρωνω τα δαχτυλα μου να δουλεψει σωστα απο δω κ περα. χεχε
      ελπιζω να παει καλα αλλιως με βλεπω να αγοραζω καινουργιο.
      του ετυχε το ιδιο πραγμα σε καποιον απο εδω? (να ειναι ατζαμης σαν εμενα? χαχαχα) :P
      Διαφήμιση