Διαφήμιση

Γενική Συζήτηση για το Redmi Note 4x

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ VIP Μελών :

Είναι έτοιμες όλες οι νέες XTRV-7.4.27 ROM και σας έχουν σταλεί οι σύνδεσμοι για την λήψη τους, στα mail που έχετε δηλώσει στο προφίλ σας.

Καλό Download...

• Ο/H polis4gr έγραψε:

Ρε μάγκες με την ίδια sim σε 4g, στον ίδιο χώρο στην επαρχια, με το xiaomi έχω σήμα, ενώ με το asus zenfone 2 (CN) δεν είχα. Πώς ερμηνεύεται αυτό?

Xiaomi Redmi Note 4 Global
      b20 μήπως; :)

@Antretng Κανε ενα search να δεις πόσα kate ήρθαν με ΡΟΜ του kenzo που τα έβλεπε και το aida64 για kenzo. :)
      Και ήταν και φθηνά.

Το mtk απευθύνεται για την αγορά της Κίνας, τα άλλα τα βρίσκουν φθηνά και τα πασάρουν όπως να ναι αναλόγως τη ζήτηση! ;)
      Διαφήμιση
    • Γενική Συζήτηση για το Redmi Note 4x

Στo mygad έχουν το Xiaomi Redmi Note 4 Global Edition στα 198 ευρώ με την Β20.
      Το αναφέρουν ξεκάθαρα στα χαρακτηριστικά του site τους.

• Ο/H Thracia έγραψε:

Ο/H polis4gr έγραψε:

Ρε μάγκες με την ίδια sim σε 4g, στον ίδιο χώρο στην επαρχια, με το xiaomi έχω σήμα, ενώ με το asus zenfone 2 (CN) δεν είχα. Πώς ερμηνεύεται αυτό?

Xiaomi Redmi Note 4 Global
      b20 μήπως; :)

@Antretng Κανε ενα search να δεις πόσα kate ήρθαν με ΡΟΜ του kenzo που τα έβλεπε και το aida64 για kenzo. :)
      Και ήταν και φθηνά.

Το mtk απευθύνεται για την αγορά της Κίνας, τα άλλα τα βρίσκουν φθηνά και τα πασάρουν όπως να ναι αναλόγως τη ζήτηση! ;)

Του φιλου του απαντησαν θετικα για 800αρα οποτε δεν ειναι περιεργο... αφου λοιπον εχεις στην επαρχια 4g αρχοντας!!!

Κατι ειχα διαβασει για kenzo σε kate αλλα δεν καταλαβα οτι τους ειχαν ερθει ετσι σφραγισμενα και ηταν σε μεγαλο ποσοστο. Ο,τι να ναι :sad:
      Διαφήμιση
      Διαφήμιση

Νέο

• Νέο

Άρτι επαναπατρισθείσας εις την Xiaomion οικογένεια με αυτό το απίστευτο τηλέφωνο είπα να γράψω 2 λογάκια και εγώ παρακολουθώντας τη συζήτησή σας.Όντας κάτοχος επί σχεδόν διετίας του Xiaomi mi-2s που για την εποχή του σκότωνε άσχετα αν η μαμά εταιρεία μας έβγαλε τότε τα συκώτια για να πάει στο kit kat από το 4.1.1 που ήταν και ο λόγος που το σούταρα τότε συν το γεγονός το bug στην camera που δεν φτιάχτηκε ποτέ επανέκαμψα Δημήτριος (ξέρω τι γράφω και όχι δριμύτερος)...

όσοι το έχετε θα ήθελα να μπείτε λίγο στις ρυθμίσεις και να πατήσετε 2-3 φορές εκεί που λέει kernel...πήγα σε 2-3 μεγαλα καταστήματα και είδα ότι πουλούσαν 250 ευρώ την έκδοση που έχει samsung camera και μπροστά και πίσω...συγκεκριμένα τον S5K3L8...Θύμωσα πολύ και αποφάσισα να το φέρω από Κίνα με αισθητήρα πίσω τον imx sony 258...τον φοράνε πολύ ακριβότερα κινητά όπως πχ το LG G6 και στην σελφι ο αισθητήρας είναι ο samsung S5K3L8...η διαφορά εμφανής...

θα ήθελα να μου πείτε έτσι από περιέργεια τι αισθητήρα φοράει το δικό σας πίσω...

Νομίζω είστε λίγο υστερικοί όλοι σας με την 800αρα μπάντα...το 4g τουλάιχστον μέσα στις πόλεις δεν έχει θέμα και με την κινέζικη έκδοση td-lte....ίσως θα έπρεπε να εστιάσετε περισσότερο να βρείτε την sony camera...σε ταξίδι με τρένο σε απομακρυσμένα σημεία που με το Umi Touch το προηγόυμενο τηλέφωνο είχα το πολύ E με το Xiaomi έχω πλέον H+...πολύ καλό...

Εμφάνιση:Το ασπρο με το χρυσό απο πίσω είναι το ομορφότερο τηλέφωνο που έφτιαξε ποτέ η εταιρεία μαζί με το MI5 σε άσπρο...10..

Δακτυλικό αποτύπωμα:Ακριβέστατο και πιο γρήγορο από πολλά ακριβότερα τηλέφωνα...το γεγονός ότι τραβάς και φώτο είναι πολύ βολικό...9...

Λειτουργικό-Επεξεργαστής:Με 62.225 πόντους στο antutu ο snapdragon 625 δεν μασάει να παίξει και τα απαιτητικότερα παιχνίδια...ανοίγει τις εφαρμογές ταχύτατα και προπάντων δεν ζεσταίνεται...μου εκανε πολύ καλη εντύπωση αυτό..έχοντας περάσει από πολλούς φτηνο-mediatek έχω να πω ποτέ ξανά...10...

Μπαταρία:4100 και τα εννοεί...2 μέρες 'ανετα..10...

Οθόνη: Την ήθελα λίγο πιο φωτεινή κάτω από τον ήλιο...8...

WIFI:Μου κάνει εντύπωση με το που βάζεις τον κωδικό συνδέεται αστραπιαία...10...

Βάρος-κράτημα στο χέρι:απίστευτο με τέτοια μπαταρία πόσο ελαφρύ είναι...και μου αρεσει που είναι σε 1-2 σημεία πλαστικό...όχι άλλα μέταλλα σε κινητά λες και κρατάω τούβλο του 1993...10...

Κάμερα:Και εδώ ερχόμαστε σε ένα παρεξηγημένο σημείο...δεν ξέρω με τι κινητά το συγκρίνετε ή τι κινητά είχατε...το σίγουρο είναι ότι με σταθερό χέρι την ημέρα και με hdr η φωτογραφία είναι φοβερή...το βράδυ επίσης το flash του είναι πολύ δυνατό και η φωτογραφία μόνο αν την μεγαλώσεις θα δεις κόκκους..που να δείτε τι γίνοταν με το πολυδιαφημισμένο πέρυσι Umi Tpuch που είχα που βλαστημούσα την ώρα και τη στιγμή που βράδιαζε...έβαλα δίπλα του ένα iphone 5s και γέλαγα με το 5s...θα το δοκιμάσω από περιέργεια και με 6αρι και με 6s....η κάμερα μάγκες είναι πολύ καλή...και το βιντεάκι με ωραία χρώματα...θα βάλω 8.5 την ημέρα και 7.5 το βράδυ...στη σέλφι θα έβαζα συνολικά ένα 7.5 επίσης...

Ένας φίλος που ρώτησε να αντικαταστήσει το s7 edge με το note 4x...ναι φίλε μου...ποτέ ξανά 500-600-700αρια όταν κάνω τη δουλειά μου άριστα με λιγότερα από 200 ευρώ...πρέπει να καταλάβουν οι εταιρείες ότι η mid-range κατηγορία δεν είναι και τόσο mid-range και ότι το μέλλον θα είναι σε αυτή την κατηγορία...να στρώσουν κάτω τον πωπό τους να βαλουν ποιοτικά υλικά να δουν τις πωλήσεις τους να βελτιώνοντε...

όποιος δε βαριέται ας γράψει τι αισθητήρα κάμερας φοράει πίσω...εχω την έκδοση 1012016 και φοράει global rom 8.2.4.0
    • Νέο

Η mid range κατηγορία (των Κινέζων) δεν είναι τόσο mid range τελικά. ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο :)

from my S7 edge
      Redmi Note 3 Pro : XTVRbeta1 Stable V8.1.1
      Mi4c : XTVRbeta1 Stable V8.1.3
      Galasy S7 edge : ΞΕΝΕΡΑ nonMIUI rom
      Διαφήμιση

Νέο

Απο κινα το κινητακι!
      Παρόλαυτα ειμαι φουλ ευχαριστημενος με τις φωτογραφίες που τραβάει! @lenothos
    • Νέο

@polis4gr @mula και οι 2 είστε με samsung μπρος και πίσω...υποτίθεται ότι η global έκδοση θα έρχοταν μόνο με τον imx 258 πίσω...χαμός γίνεται...επίσης αν δεν κάνω λάθος το δικό σας έχει aperture f 2.2 ενώ με τον sony f 2.0?σαλάτα τα έκανε η Xiaomi...

ΟΣΟΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΑΜΕΣΑ!!!!ΟΤΙ ΠΙΟ VALUE FOR MONEY ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΚΑΙ ΟΠΛΟΦΟΡΕΙ!!!!
      Διαφήμιση
    • Νέο

Και γω με Samsung αισθητήρα κάμερας..
      Έκανα τη μετάβαση από RN3 pro, και δεν ξέρω αν οφείλεται σε placebo effect, αλλά η κάμερα φαίνεται όντως πολύ καλύτερη.
      Σε φόρουμ και review, αναφερόταν πως δεν είχε ιδιαίτερη διαφορά από το προηγούμενο μοντέλο (Snapdragon προς Snapdragon σύγκριση).

Έχει πάρει κανείς κάρτα μνήμης? Σκέφτομαι για 128gb, και δεν μπορώ να βρω αν η συσκευή μας αξιοποιεί τις ταχύτητες U3 κτλ.
      Current device: Redmi Note 3 Pro
      MiUI version: MIUI 7 6.5.5 | Beta
      Build number: LMY47V
    • Νέο

καλημερα! Για να φλασαρει την ελληνική Ρομ στα προηγούμενα τηλέφωνα που είχα ακολουθούσα την εξής διαδικασία περνάω china dev ,ξεκλείδωμα bootloader, twrp και πέρασμα την ελληνική.Για το redmi note 4x έχει αλλάξει κάτι ?Το deep flash cable είναι απαραίτητο?Έχω μπερδευτεί.Τωρα είμαι με global stable 8.2.4.0