Διαφήμιση

Γενική Συζήτηση για το Redmi Note 4/4x (Mido)

• New

Ο/H charis232 έγραψε:

Ο/H 8@nos έγραψε:

Δηλαδή για να καταλάβω, δεν θες να σου ζητάει pin η sim όταν ανοίγεις το κινητό?
      Αν ναι είναι πολύ απλό, πας Ρυθμίσεις==> Πρόσθετες ρυθμίσεις ==> Ασφάλεια & απόρρητο ==> εκεί που λέει κλείδωμα κάρτας sim, επιλέγεις τη κάρτα σου και απενεργοποιείς το κλείδωμα ;)

Όσο για να μπορέσεις να περάσεις twrp και να γίνεις root πρέπει να ξεκλειδώσεις bootloader και ναι αφού έχουν περάσει 30 μέρες μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον ίδιο λογαριασμό Mi.
      Και παλι σε ευχαριστω φιλε μου ξεκλειδωσα την sim, οντως απλο αλλα δεν μου ειχε ξανατυχει.
      Δεν είναι δυνατό να μη σου έχει ξανατύχει. Η απαίτηση ή όχι ΡΙΝ της κάρτας SIM κατά την είσοδο αποθηκεύεται στην κάρτα και όχι στο τηλέφωνο. Που σημαίνει ότι αν σε μια SIM είναι ενεργοποιημένη η απαίτηση ΡΙΝ σε όποια συσκευή και να βάλεις αυτή τη SIM θα ζητάει εισαγωγή ΡΙΝ. Αν πάλι δεν είναι ρυθμισμένη να ζητάει ΡΙΝ, δεν θα το ζητήσει ποτέ και σε καμία συσκευή. Κάτι έχεις μπερδέψει...
      Διαφήμιση
    • New

@charis232 Τίποτα φίλε μου!!
      Βασικά το περίεργο είναι να μην ζητάει pin, όχι το να ζητάει :P

Άμα δεν βάζεις pin ούτε κωδικό ξεκλειδώματος οθόνης, το μόνο που μένει είναι να γράψεις στην οθόνη μπροστά μπροστά ή σε χαρτάκι από πίσω και το κωδικό του Mi λογαριασμού σου και θα είσαι η χαρά του κλέφτη :P

Για τις 72 ώρες πλέον είναι φυσιολογικό ;)
    • New

Ο/H 8@nos έγραψε:

@charis232 Τίποτα φίλε μου!!
      Βασικά το περίεργο είναι να μην ζητάει pin, όχι το να ζητάει :P

Άμα δεν βάζεις pin ούτε κωδικό ξεκλειδώματος οθόνης, το μόνο που μένει είναι να γράψεις στην οθόνη μπροστά μπροστά ή σε χαρτάκι από πίσω και το κωδικό του Mi λογαριασμού σου και θα είσαι η χαρά του κλέφτη :P

Για τις 72 ώρες πλέον είναι φυσιολογικό ;
      Xaxaxax ενταξει εχω λαβει τα μετρα μου,δεν ειναι μπητε σκυλοι αλλεσετε :) .
      Για το 72 ωρες,δεν ξερω τι γινεται ,το MiMax to ξεκλειδωσα αμεσως,θα δουμε.
    • New

Χαχαχα οκ!! Μην ανησυχείς για τις ώρες είναι φυσιολογικό συμβαίνει σε όλους πλέον.... είναι νέα κόλπα της xiaomi :P
      Διαφήμιση
    • New

Ο/H 8@nos έγραψε:

Χαχαχα οκ!! Μην ανησυχείς για τις ώρες είναι φυσιολογικό συμβαίνει σε όλους πλέον.... είναι νέα κόλπα της xiaomi :P
      Σεευχαριστω πολυ φιλε μου,εισαι πολυ εξυπηρετικος.