Διαφήμιση

Γενική Συζήτηση για το Redmi Note 4/4x (Mido)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Γενική Συζήτηση για το Redmi Note 4/4x (Mido)

      Καλημέρα μία ακόμα ερώτησή. Αντικατάσταση οθόνης. Πέρασμά τελευταία xtrv stable και η ένδειξη led ισα που φαίνεται σε όλες τις ειδοποιήσεις. Επίσης οταν φορτίζει φαίνεται σε σκοτεινό χώρο οτι φωτίζεται η οθόνη κάτω από το led πάνω αριστερά. Παίζει με την αντικατάσταση να έχει φύγει από την θέση το led η είναι απόλυτα συγκεκριμένη η θέση του και αν έχει μετακινηθεί δεν θα δούλευε καθόλου; ευχαριστώ προκαταβολικά.

      Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Προφανως κατι δεν εχουν βαλει καλα η το ανταλακτικο ειναι μουφα.
      Κανονικα θα πρεπει να το πας πισω να στο φτιαξουν σωστα.
    • Ο/H papsr6 έγραψε:

      ειναι μουφα.
      Αυθεντική δεν είναι όπως και να έχει.
      Πολύ πιθανόν απλά στο σημείο του led να είναι πιο σκούρο το χρώμα του "γυαλιού".
      Αν ειναι από σπάσιμο και άλλαξες μόνο την οθόνη μπορει απλά να έχει στραβώσει και να μην κάθεται τέλεια η οθόνη..(ακυρο, τωρα διάβασα για κιτρινίλα)


    • Διαφήμιση
    • Ο/H Fotis Bougadakis έγραψε:

      Ο/H theopan έγραψε:

      Ο/H Fotis Bougadakis έγραψε:

      Για το 1 σε κατάλαβα απόλυτα. θα το κοιτάξω τι ρουφαει το google playΟσο για το 2 , το είπα και γω πως δεν το θεωρω drain αλλά το θεωρω και παραλογο χωρίς να αλλάξω απολύτως τίποτα (εβαλα νεα ρομ , φορτισα, και το πρωι -2%) να μου δειξει αυτη τη διαφορα. σε 7 ωρες δεν επεφτε καθόλου
      Μα είναι δυνατόν σε 7 ώρες να μην πέσει καθόλου (και ταυτόχρονα να είναι ακριβής η ένδειξη); Ακόμα και ...700 ώρες stand by αυτονομία να είχε το κινητό, στις 7 ώρες αυτονόητο είναι ότι το 1% πρέπει να πέσει γιατί 7 ώρες στις 700 είναι 1%. Οι 7 ώρες στις 70 είναι ολόκληρο 10%! Όσο για το "απολύτως τίποτα" που θεωρείς ότι δεν άλλαξε, λάθος κάνεις. Άλλαξε η ROM. Πολύ σημαντική αλλαγή. Αυτή μάλιστα φαίνεται να μετράει την κατανάλωση σωστότερα από την προηγούμενη αφού το παράλογο και το λανθασμένο είναι να δείχνει ένα κινητό 100% μπαταρία για μισή μέρα καθώς αν είναι παραπάνω "αισιόδοξο" όταν έχει πλήρες φορτίο αναγκαστικά και προφανώς θα γίνει και παραπάνω "απαισιόδοξο" όταν το φορτίο της μπαταρίας αρχίσει να κατεβαίνει.
      Δεν εχω την εμπειρια να διαφωνησω σε αυτα που λες, απλα ανεφερα στην αρχη ετρωγε 2% μετα απενεργοποιησα ειδοποιησεις, ρυθμισεις κλπ και εδειχνε 100% και με τη νεα ρομ παλι 2%. Πως μπορω να επαναφερω τις κλησεις στην lock screen αντι του mi remote? Δεν καταφερα να το βρω στις ρυθμισεις
      παντως με ένα πρόγραμμα που δοκίμασα και καταγράφει ανα όσα λεπτα θες την κατανάλωση της μπαταρίας, (ποσοστό και πότε-ποσο μειώθηκε) σε 7 ώρες έμεινε κολλημένο στο 65% όλο το βραδυ.
    • Ο/H Fotis Bougadakis έγραψε:

      παντως με ένα πρόγραμμα που δοκίμασα και καταγράφει ανα όσα λεπτα θες την κατανάλωση της μπαταρίας, (ποσοστό και πότε-ποσο μειώθηκε) σε 7 ώρες έμεινε κολλημένο στο 65% όλο το βραδυ.
      Με κλειστά data, wifi, gps, συγχρονισμό και καλό σήμα κινητής ή σε flight mode ναι είναι δυνατόν. Τότε προσομοιάζει άλλωστε με την κατανάλωση μιας -σβηστής- φωτογραφικής μηχανής. Με οτιδήποτε από τα παραπάνω ανοιχτό όμως είναι αδύνατο να μην πέσει η μπαταρία καθόλου σε τόσες πολές ώρες.
    • Ο/H kracken_74 έγραψε:

      Ο/H kracken_74 έγραψε:

      Γεια σας και πάλι,
      έχουμε μια γενική απορία σχετικά με το MIDO 4 άνθρωποι που είμαστε στο γραφείο και έχουμε το ίδιο μοντέλο!

      Αφορά το GPS του google maps.

      Ο μόνος που το έχει στα Αγγλικά όλο το menu του κινητού είμαι εγώ, οι άλλοι 3 στα Ελληνιικά.
      Τη διαφορά την παρουσιάζει μόνο στον έναν που το έχει στα Ελληνικά και είναι η εξής, όταν ζητάμε φωνητικά έναν δρόμο στους υπόλοιπους ακούει οτι νομίζει πως ακούει και το ερμηνεύει στα Αγγλικα π.χ. Θεάτρου 143 = say hi to a cartoon accident :)
      Μόνο σε μια από τις 4 συσκευές ακούει κανονικά στα Ελληνικα, το έψαξα αρεκτά να βρω ποιά ρύθμιση είναι, αλλά μάταια :/

      Σας ευχαριστώ
      Σήμερα είδα οτι στο κινητό που ακούει το GPS στα Ελληνικα (και με Ελληνικό menu) γράφει "Αναζήτηση" ενώ στα άλλα δύο που είναι στα Ελληνικά γράφει "Αναζήτηση" αλλά δεν ακούνε Ελληνικά. Το δικό μου επειδή είναι στα Αγγλικά γράφει "Get Directions"
      Δεν βγάζω άκρη...
      Η εφαρμογή google σε πια γλωσσα είναι ρυθμισμένη; :)
      You may think you can fly - but you better not try
    • Παιδιά, τυχαία χθες είδα πως ένας φίλος μου που έχει κινητό Samsung είχε επιλογή για βιντεοκλήση. Το δοκιμάζουμε και μου έρχεται κλήση που μπορούσα να απαντήσω με βίντεο απλά με το που έλεγε λήψη εικόνας στο κινητό του τερματιζόταν η κλήση. Μπορείτε να πείτε τι συμβαίνει; Εγώ δεν έχω τέτοια επιλογή στο δικό μου (Τελευταία Global).
    • Διαφήμιση
    • καλημερίζω την ομάδα. Παιδιά έχω παρατηρήσει το εξής :όταν κάλω κάποιον και αυτό εκείνη την στιγμή μιλάει δεν μου βγάζει ότι μιλάει απλά φαίνεται σαν να χτυπάει κανονικά και περιμένεις να απαντήσει. υπάρχει κάποια ρύθμιση για αυτό?Είναι ενεργοποιημένη η αναμονή αλλά σε έμενα δεν εμφανίζει τίποτε.
    • Ο/H sharkimi έγραψε:

      καλημερίζω την ομάδα. Παιδιά έχω παρατηρήσει το εξής :όταν κάλω κάποιον και αυτό εκείνη την στιγμή μιλάει δεν μου βγάζει ότι μιλάει απλά φαίνεται σαν να χτυπάει κανονικά και περιμένεις να απαντήσει. υπάρχει κάποια ρύθμιση για αυτό?Είναι ενεργοποιημένη η αναμονή αλλά σε έμενα δεν εμφανίζει τίποτε.
      Το ίδιο συμβαίνει και σε κάποιον όταν σε καλεί και εσύ μιλάς με άλλον ;)
      You may think you can fly - but you better not try
    • εγώ θυμάμαι ότι όταν έπαιρνα τηλέφωνο και ο αλλός μιλούσε μου εμφάνιζε ότι μιλάει. τώρα γιατί δεν το εμφανίζει;;τι άλλαξε;
    • Τα samsung μονο υποστηριζουν βιντεοκλήση.

      Ο/H loran έγραψε:

      Παιδιά, τυχαία χθες είδα πως ένας φίλος μου που έχει κινητό Samsung είχε επιλογή για βιντεοκλήση. Το δοκιμάζουμε και μου έρχεται κλήση που μπορούσα να απαντήσω με βίντεο απλά με το που έλεγε λήψη εικόνας στο κινητό του τερματιζόταν η κλήση. Μπορείτε να πείτε τι συμβαίνει; Εγώ δεν έχω τέτοια επιλογή στο δικό μου (Τελευταία Global).
      Αυτη την εβδομαδα δεν βγηκε global dev;
    • Διαφήμιση
    • Γενική Συζήτηση για το Redmi Note 4/4x (Mido)

      Έχουν ανασταλεί προσωρινά θα δώσουν κάποιες stable και μετά έρχεται το Miui 10.

      Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk