Διαφήμιση

[Ενημέρωση 6/8/2017] H νέα λίστα με τις STABLE V8.2 ROMs είναι διαθέσιμη για λήψη !

    • Σε εξέλιξη
    • ROM
    • Xiaomi
    • Miui Stable

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Καλημέρα.
      Δυστυχώς μετα απο πολλες δοκιμές η συγκεκριμένη έκδοση έχει εξαιρετικά μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας και σε μένα.
      Ξαναπέρασα την 8.1.3.0 και παρατήρησα το εξής.
      Η διαδικασία που ακουλουθώ είναι volup + Power μπαινω twrp καθαρίζω τα πάντα εκτός sd που έχω μέσα και τα zip.
      Στη συνέχεια επιλέγω το zip 8.1.3.0 κι αφου τελειώσει πατάω reboot recovery με ξαναβάζει μέσα στο twrp και με ρωταει αν θα κανει εγκατάσταση το su.zip (κάτι που δεν έκανε στη διαδικασία με την 8.2.1.0 άγνωστο γιατί)

      Κάνω κάτι λάθος?

      Μήπως τελικά υπάρχει πρόβλημα για τα Redmi Note 2?

      Σας ευχαριστώ.
    • Ο/H BillyVan έγραψε:

      Καλημέρα.
      Δυστυχώς μετα απο πολλες δοκιμές η συγκεκριμένη έκδοση έχει εξαιρετικά μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας και σε μένα.
      Μήπως τελικά υπάρχει πρόβλημα για τα Redmi Note 2?

      Η συγκεκριμένη δεν είναι ουτε καλύτερη αλλά ούτε χειρότερη στην κατανάλωση από κάποια άλλη προηγούμενη rom τουλάχιστον σε εμένα. Το drain είναι το ίδιο χάλια όπως ήταν πάντα με το RN2. Επειδή όμως έχει την καλύτερη διαχείριση ram που έχω δει ποτέ στο τηλ. δεν την αλλάζω με τίποτα. Μιλάμε από 1.2 έως και 1.5GB μετά από καθαρισμό cache.
      Η κατανάλωση κάπως βελτιώθηκε απ'οταν την έβαλα με το ρουταρισμα και το πάγωμα/παύση κάποιων εφαρμογών.
      ex Redmi Note 2 Hermes with XTRV stable
      ex Redmi Note 6 Pro with XTRV Stable
      Now....... Redmi Note 11 Pro 5G!
    • παιδια γιατί δεν το λέει στα ελληνικά τά δίκτυα

      Images
      • IMG_20170428_160909.jpg

        626,22 kB, 1.080×1.920, viewed 104 times
    • Διαφήμιση
    • Παντως με το που έβαλα την προηγούμενη 8.1 συνήλθε η κατανάλωση άμεσα.
    • Ο/H leas1968 έγραψε:

      Άρα, τι είναι αυτό το εικονίδιο HD κατά τη διάρκεια κλήσης; Δεν το βγάζει πάντα. Μόνο όταν έχει πολύ καλή λήψη. Ακούω και με ακούνε πεντακάθαρα! Επαναλαμβάνω. Είναι λοιπόν βελτίωση της ROM η απλά μια πληροφορία που την παίρνει από τον πάροχο; Εχω Wind, που τελευταία έχει βελτιωθεί πολύ και σε θέμα ποιότητας σήματος, τουλάχιστον σε αστικές περιοχές αλλά και ταχύτητας Internet πάλι σε αστικές περιοχές.
      Το είπαμε τι είναι. Είναι ένδειξη ότι στη συγκεκριμένη κλήση (συνήθως Cosmote προς Cosmote ή Wind προς Wind) είναι ενεργοποιημένο το HD Voice που προφανώς προσφέρει πολύ πιο καλό ήχο σε ποιότητα από μια απλή κλήση. Δεν είναι βελτίωση της ROM (οι ROMs της Xiaomi το υποστηρίζουν από...αρχαιοτάτων χρόνων) είναι θέμα του παρόχου και πολύ περισσότερο ότι ο συνδρομητής που κάλεσες αλλά και εσύ για τη συγκεκριμένη κλήση πληρούσατε τις προϋποθέσεις του HD Voice, οπότε αυτό ενεργοποιήθηκε αυτόματα !
    • Έχεις cosmote στην 2η θέση...???
      Δες μήπως είναι αυτό το πρόβλημα
      xiaomi-miui.gr/community/index…5%CE%B9%CE%B1-APN-SOLVED/


    • Διαφήμιση
    • ναι στη θέση sim 2 έχω την cosmote .. δεν είχα κανένα πρόβλημα με προηγούμενες εκδόσεις ... Θα δοκιμάσω αν διορθώνετε με αυτό που έστειλες ... Ευχαριστώ θα απαντήσω
    • Ο/H billphone έγραψε:

      Μετά την εγκατάσταση της Stable 8.1.1.0 είχα γράψει:

      Λοιπόν έχω 3 προβληματάκια στο MiPad2:
      1. Όταν κάνω απεγκατάσταση μία εφαρμογή από τις ρυθμίσεις/εφαρμογές δεν εμφανίζεται το pop παραθυράκι που λέει ότι η τάδε αφαρμογή απεγκαταστήθηκε με επιτυχία και μένει εκεί μέσα στις ρυθμίσεις της εφαρμογής. Όταν γυρίζω πίσω όμως δεν υπάρχει πλέον η συγκεκριμένη εφαρμογή στη λίστα. Δηλαδή την απεγκαθιστά αλλά δεν μου το λέει και με αφήνει εκεί μέσα. Αυτό το έβλεπα και το είχα γράψει και στην GTV 6.9.29
      2. Στις Ρυθμίσεις/Πρόσθετες ρυθμίσεις/Εκτύπωση είτε διαλέξω Cloud Print είτε Canon Print Service οι ρυθμίσεις κρασάρουν και βγαίνει το σχετικό pop παράθυρο ότι Δυστυχώς, η εφαρμογή Ρυθμίσεις έχει σταματήσει κλπ κλπ
      Αυτό επίσης είναι πρόβλημα που είχε παρουσιαστεί παλαιότερα από την GTV 6.4.28 αν θυμάμαι καλά
      3. Εγκατέστησα από το TWRP το Dolby Atmos το οποίο και αυτό με τη σειρά του κρασάρει και βγάζει το γνωστό pop παραθυράκι κλπ κλπ
      Υπάρχει κάποια λύση για όλα αυτά;

      Περνώντας την 8.2.1.0 στο Latte λύθηκε το 1ο πρόβλημα
      Το 3ο πρόβλημα όπως ενημέρωσε ο @gkalen είναι θέμα συμβατότητας με το Dolby Atmos
      Έμεινε και πάλι το 2ο πρόβλημα, το οποίο πρέπει να το έχω καιρό, ακόμα και στις dev που είχα παλαιότερα
      Μόνο σε εμένα παρουσιάζεται;

      Επίσης είδα το SuperSu.zip στο χώρο της συσκευής.
      Είναι ασφαλές να το κάνω root πλέον; γιατί παλαιότερα είχαμε bootloop
      Κάποιος ειδικός;
    • ξερουμε γιατι αποσυρθηκε η stable 8.2 (δεν υπαρχει διαθεσημη για κατεβασμα)?
      και ποτε θαχουμε την νεα stable
      Κατοχος kate και εχω την 8.2 που εβαλα μολις αγορασα το κινητο (πριν ενα μηνα) δεν ειχα αλλη ρομ για να συγκρινω)
    • Καλημερα είχα την 8.1 greek stable και πέρασα την 8.2, αλλά παρατήρησα ότι στις κλήσεις είναι κάποια πράγματα στα αγγλικά όπου στην 8.1 δεν ήταν.

      m9uf4i.jpg
    • Διαφήμιση