Διαφήμιση

προβλημα με xiaomi mi 4c μετα απο μεταβαση σε XTRV BETA1-7.2.9

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • προβλημα με xiaomi mi 4c μετα απο μεταβαση σε XTRV BETA1-7.2.9

      παιδια γεια σας
      την προηγουμενη εβδομαδα εκανα εγκατασταση την xtrv beta1-7.2.9 στο xiaomomi 4c που φορουσε την 6.12.22 developer
      πιστευω ότι τα εκανα όλα καλα όμως εκτοτε υπαρχει πρόβλημα επικοινωνιας με την camera και δεν μπαινει στο twrp
      στην επανεκκινηση κολλαει στο σημσ της xiaomi,αλλιως κατά τα αλλα δουλευει κανονικα
      να ομολογησω πως δεν είμαι και τοσο εξοικειωμένος με το αντικειμενο,πιστευω όμως πως αν καποιος με καθοδηγησει λιγο
      ισως μπορω να κανω κατι,αλλα βημα βημα
      να πω επισης πως απευθυνθηκα σε τεχνικο της πολης μου ο οποιος δεν θελησε να το τολμησει
      ευχαριστω για την υπομονή σας και για οποιαδήποτε βοηθεια θα ημουν υπόχρεος
      ευχαριστω
    • Φίλε μου όλα αυτά είναι προβλήματα της πρώτης ρομ που βγήκε

      Μετά ανακλήθηκε και βγήκε άλλη διορθωμένη

      Τώρα πως το φτιάχνεις?
      Κατεβάζεις τη νέα Ρομ
      Από μέσα της παίρνεις το recovery.img ή πως το λέει εκεί, μπορεί να είναι twrp.img ή libra.img και το βάζεις στον φάκελο adb όπως το έβαλες και την πρώτη φορά και μέσω fastboot το κάνεις install (διαδικασία 2 λεπτών)
      Μετά κάνεις reboot σε twrp με την εντολή: fastboot boot twrp.img (όπου twrp θα βάλεις όπως ονομάζεται το twrp σου) και θα ξεκινήσει σε twrp
      Εκεί απλά θα φλασάρεις τη νέα ρομ και όλα οκ

      Απολογούμαστε για την ταλαιπωρία φίλε μου
      Αν έχεις απορίες απλά ρώτα !!! Εδώ είμαστε
    • ευχαριστω κατ αρχας για την βοηθεια
      προσπαθησα να κανω ότι μου ειπες αλλα στην επανεκκινηση κολλαει στο σημα της xiami
      μαλλον κλειδωθηκε ο bootloader
      τωρα μπορεις να μου πεις πως τον ξεκλειδωνω?
      ευχαριστω
    • Διαφήμιση
    • Ακριβώς με τον ίδιο τρόπο που ξεκλείδωσες την ίδια συσκευή. ;)
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • μπα,τοτε την ξεκλειδωσε καποιος τεχνικος εδώ της πολης,δεν το εκανα μονος μου
      αν μπορω όμως να το κανω και γω,μπορω να το τολμησω
      ξερω για τον επισημο τροπο,αλλα είναι λιγο χρονοβόρος και γω χρειαζομαι το τηλ με την camera κυριως
      γι αυτό αν υπαρχει καποις τροπος και αν υπαρχει λιγη υπομονή,το δοκιμαζω
      διαβαζω από δω και από εκει διαφορα πραγματα αλλα θελω βοηθεια
      παντως ευχαριστω και παλι
    • ευχαριστω πολύ για την βοηθεια

      =============== Φεβ 21st 2017, 12:14pm ===============
      ΓΕΙΑ και παλι
      λοιπον συγγνωμη αν κανω ανόητες ερωτήσεις αλλα ειπαμε είμαι λιγο ασχετος
      ελεγξα τον boot loader και είναι οντως κλειδωμένος
      εκανα αιτημα στην xiaomi για να τον ξεκλειδωσω επισημα
      οι εξεις ερωτήσεις
      όταν ελθει η απαντηση από αυτους ξεκλειδωνω με το my flash unlock χωρις τιποτε άλλο,με αυτην την rom που εχω
      MIUI 8.2 by xiaomi-miui.gr XTRV beta1-7.2.9/beta η μηπως πρεπει να βαλω κινεζικη rom και αν ναι πως γινεται αυτό
      διοτι από το update του τηλεφωνου κολλαει στην επανεκκινηση
      μπορει καποιος να με καθοδηγησει βημα βημα
      ξερω ότι ακούγεται λιγο περιεργο,αλλα ειπαμε είμαι σχετικα απειρος με το αντικειμενο
      ειχα την καλη διαθεση να πληρωσω τεχνικο,αλλα κι αυτος εδώ στην επαρχια δισταζει
      καμια άλλη λυση επισης ευπροσδεκτη
      γεγονός είναι ότι χρειαζομαι το κινητο με την καμερα να δουλευει,λογω δουλειας
      και παλι ευχαριστω
    • Διαφήμιση
    • Δοκιμάζεις με αυτήν γιατί ήδη κάποια παιδιά είπαν πως ξεκλείδωσαν έτσι και αν δεν σε αφήνει βάζεις μία επίσημη
      Πως?
      Για αρχή κατέβασε απλά τη ρομ, ρίξε την χύμα στο κινητό και πήγαινε από updater και επέλεξε το πακέτο (ευκολάκι). Αν σου κάνει θέμα πάμε με το MiFlash