Διαφήμιση

Image Stabilization / focus

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Image Stabilization / focus

      Τράβηξα χθες για πρώτη φορά βίντεο, φίλους να χορεύουν με σχετικά χαμηλό φωτισμό, και το αποτέλεσμα είναι τραγικό. Εκτός ότι χάνει συνέχεια το focus, φαίνεται σαν να μην έχει κανένός είδους Image Stabilization! Με το παραμικρό κούνημα ολόκληρη η εικόνα τρμοπαίζει και θολώνει!
      Τόσο χάλια είναι η κάμερά του?
    • Κάνε έναν κόπο να δείς με κάποια εφαρμογή τα fpm (μέγιστα - ελάχιστα - μέσος όρος) του video.

      Το Stabilization απλά το ξεχνάς...αλλά πίστεψέ με...μάλλον δεν οφείλεται εκεί η τραγικότητα του περιγράφεις.
      Δεν τα fpm για αρχή ;)

      Υ.Γ εννοείται ότι μιλάμε για Officila η Ελληνική rom και όχι μαϊμουδίσια.
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Ο/H pavlidisc έγραψε:

      Κάνε έναν κόπο να δείς με κάποια εφαρμογή τα fpm (μέγιστα - ελάχιστα - μέσος όρος) του video.

      Το Stabilization απλά το ξεχνάς...αλλά πίστεψέ με...μάλλον δεν οφείλεται εκεί η τραγικότητα του περιγράφεις.
      Δεν τα fpm για αρχή ;)

      Υ.Γ εννοείται ότι μιλάμε για Officila η Ελληνική rom και όχι μαϊμουδίσια.
      Βλέπω από τα αρχεία ότι τράβαγε με 14 fps!!! Είναι δυνατόν? Ακόμα και το Desire του 2009 τράβαγε με 25!!!

      Επίσημη ελληνική, η προτελευταία.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H hurin έγραψε:

      Βλέπω από τα αρχεία ότι τράβαγε με 14 fps!!! Είναι δυνατόν? Ακόμα και το Desire του 2009 τράβαγε με 25!!!
      Εδώ είσαι. Ανακάλυψες την πηγή του κακού μόνος σου ;)

      Κάτι παρόμοιο συμβαίνει και στο Redmi Note 3 pro που έχω. Εκεί, στις χαμηλού φωτισμού λήψεις, τα fpm πέφτουν 12-14 ενώ στις νυχτερινές έχω δει και..9!!!!!!! Τί να εστιάσεις και τί να σταθεροποιήσεις με τέτοια νούμερα... :whistling:
      Ελπίζω να βρεις λύση. Εγώ στο RN3 δεν βρήκα. Το οποίο RN3 έχει και τραγικό ήχο κατά την λήψη σε έντονα ηχηρό περιβάλλον
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Ο/H pavlidisc έγραψε:

      Ο/H hurin έγραψε:

      Βλέπω από τα αρχεία ότι τράβαγε με 14 fps!!! Είναι δυνατόν? Ακόμα και το Desire του 2009 τράβαγε με 25!!!
      Εδώ είσαι. Ανακάλυψες την πηγή του κακού μόνος σου ;)
      Κάτι παρόμοιο συμβαίνει και στο Redmi Note 3 pro που έχω. Εκεί, στις χαμηλού φωτισμού λήψεις, τα fpm πέφτουν 12-14 ενώ στις νυχτερινές έχω δει και..9!!!!!!! Τί να εστιάσεις και τί να σταθεροποιήσεις με τέτοια νούμερα... :whistling:
      Ελπίζω να βρεις λύση. Εγώ στο RN3 δεν βρήκα. Το οποίο RN3 έχει και τραγικό ήχο κατά την λήψη σε έντονα ηχηρό περιβάλλον
      Δοκίμασες άλλες εφαρμογές?
    • Ο/H hurin έγραψε:

      Δοκίμασες άλλες εφαρμογές?
      Ναι. Αλλά η διαφορά ήταν αστεία. Εν τέλη βαρέθηκα και το παράτησα. Ότι και να έκανα, το αποτέλεσμα δεν ήταν για να το δείς σε TV ας πούμε. Σε κούραζε σε dt από τα σπασίματα και το κακό focus.
      Στην περίπτωση του RN3 pro δεν μιλάμε καν για χαμηλό φωτισμό ε...Ένας εσωτερικός χώρος με τεχνητό ΦΟΥΛ φωτισμό αρκεί για να σου ρίξει τα fpm στα 20.
      ΔΕΣ πΧιότητα νυχτερινού...

      Τέλος πάντων. Εγώ απλά σου επισήμανα ότι δεν φταίει ούτε το ανύπαρκτο stabilization ούτε το κακό νυχτερινό focus για το αποτέλεσμα που είδες και χοροπήδησες, αλλά τα χαμηλά fpm. Παραπάνω δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί ξενέρωσα τόσο άσχημα που το παράτησα το εργαλείο (RN3 pro). Εάν μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος άλλος που να έχει και την ίδια συσκευή.
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Image Stabilization / focus

      Τελικά τι ισχύει με το stabilization?
      Χρειαζεται διορθωση?

      Στάλθηκε από το VFD 500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Καλύτερα να κάνεις τη συζήτηση στο τόπικ του κινητού σου ώστε να το δουν και άλλοι που το έχουν και να σου πουν σε αυτούς τι συμβαίνει

      Τώρα εδώ χωρίς να το έχουμε, τί να σου πούμε?

      Εντομεταξύ δεν είπες. Τί ρομ έχεις μέσα?
    • Ο/H mixaliscy έγραψε:

      Καλύτερα να κάνεις τη συζήτηση στο τόπικ του κινητού σου ώστε να το δουν και άλλοι που το έχουν και να σου πουν σε αυτούς τι συμβαίνει

      Τώρα εδώ χωρίς να το έχουμε, τί να σου πούμε?

      Εντομεταξύ δεν είπες. Τί ρομ έχεις μέσα?

      Το νημα δεν ειναι για το omega?

      Στάλθηκε από το VFD 500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ναι αλλά για να δει ο άλλος, ο άσχετος, ο 3ος το τόπικ σου και να του βγει ειδοποίηση θα πρέπει να έχει γράψει πρώτα εδώ

      Άρα ένας απλός user δεν θα δει ποτέ το τόπικ σου

      Δεν είπα ότι το έκανες σε λάθος τόπο

      Απλά ότι δεν θα βοηθηθείς
    • Ο/H mixaliscy έγραψε:

      Ναι αλλά για να δει ο άλλος, ο άσχετος, ο 3ος το τόπικ σου και να του βγει ειδοποίηση θα πρέπει να έχει γράψει πρώτα εδώ

      Άρα ένας απλός user δεν θα δει ποτέ το τόπικ σου

      Δεν είπα ότι το έκανες σε λάθος τόπο

      Απλά ότι δεν θα βοηθηθείς

      Και τοτε γτ να γραφουμε εδω? Να διαγραψουμε το νημα?

      Στάλθηκε από το VFD 500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Επειδή μπορεί να θέλεις τη βοήθεια του mod

      Μπορεί να μπρίκαρες το κινητό σου

      Και δεν χρειάζεται σε ένα νήμα που ρωτάει ο καθένας κάτι απλό να προσπαθούμε να βρούμε που είναι το ποστ σου, εσύ το δικό μας και πάει λέγοντας για να το σώσουμε

      Βασικά γιαυτό σου είπα καλύτερα να πας εκεί που είναι το τόπικ για γενικές απορίες για το κινητό σου
      Έτσι λειτουργεί το φόρουμ μας