Διαφήμιση

[XTRV-7.2.9] H νέα έκδοση​ της Ελληνικής MIUI V8 ROM. (τελευτ. ενημέρωση 16/2 14:00)​

    • Ολοκληρώθηκε
    • ROM
    • Poll
    • Xiaomi
    • Miui Dev

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • ωραια μετα απο την 7.2.9.1 που δεν εφτιαξε κατι ειχα την τρομερη ιδεα να βαλω την εκδοση 6 δηλαδη downgrade δεν ανοιγε το κινητο εκανε loop εβαλα ξανα την 7.2.9 και εχω ενα μεγαλοπρεπες κουτι πεταεθ=ι συνεχεια δεν βρεθηκε το android.com δεν αναγνωριζει sim και μαλλον ουτε το κινητο.Κμια ιδεα? ID null δεν αναγνωριζει ουτε το κινητο τι στο καλο συνεβη?
    • Ο/H NasDriver έγραψε:

      Ο/H GiannizZ έγραψε:

      παιδια εμενα το Note pro εξακολουθει να δειχνει μονο το mi οταν το ανοιγω και να μπορει να μπει μονο σε fastboot mode ... δεν μπορεσα να φορτωσω fastboot rom απο το αγγλικο σαιτ γιατι βγαζει ερρορ εκει που επιλεγω το images ενω και απο cmd δεν βρισκει την συσκευη μου!!!! καμια βοηθεια γιατι εχει φυγει ενα 4 ωρο ετσι και εχω αρχισει και καιω φλατζες :)
      Έχεις ολόκληρο θέμα στο οποίο ήδη σου έχω απαντήσει με οδηγό του τι πρέπει να κάνεις.
      Αν γράφεις σε πολλά σημεία χρόνο θα χάσεις και θα μπερδευτείς ακόμα περισσότερο...επικεντρώσου σε ένα :)
      Εχεις δικιο και συγνωμη απλα επειδη ειναι στο VIP forum ισως να ξερει καποιος την λυση και να μην εχει προσβαση για να δει το προβλημα
    • Διαφήμιση
    • Δεν ξέρω πως κάνω restore τα χω παίξει πρώτα φορά βλέπω τέτοιο πράγμα.Βοηθηστε παιδιά αν έχετε την καλοσύνη. Δεν ξέρω τι να κάνω.
    • Ο/H geo_enjoy έγραψε:

      Καλησπέρα , εμενα μιας και ειχε εξαφανιστει το twrp , κλειδωσε bootloader και το επισημο miunlock κολουσε στο 50% αναφερωντας οτι ο λογ/σμος του κινητου ειναι διαφορετικος δεν μπορουσα να προχωρησω σε οποιαδηποτε αλλαγη.
      Με βοηθησε πολυ ο παρακατω οδηγος

      forum.xda-developers.com/mi-4c…-bl-verification-t3336779


      Ετσι καταφερα να ξεκλειδωσω bootloader

      Απλά στο τελος αντι για ' fastboot flash recovery <twrp>.img ' που δεν εκανε τπτ (εγραφε οτι είχε γινει φλασαρισμα ,αλλά στην πραγματικοτητα δεν ειχε γινει.
      εδωσα 'fastboot boot recovery.img'
      Σημειωση: Ειχα μετονομασει το twrp.img σε recovery.img γιατί δεν το δεχοταν αλλιως.


      Ετσι ξεκίνησε σε twrp απο όπου πέρασα την καινούρια fixed rom και αρχισαν να δουλευουν όλα πολύ καλα μεχρι στιγμής


      Ελπίζω να βοηθησα
      MI4c
      Ειναι πολυ καλος ο οδηγος σου αλλα ειναι απο αλλο τηλεφωνο !!!!!
    • τελικα με wipe data ξαναηρθε αλλά βέβαια τα προβλήματα της ρομ με κάμερα κλπ συνεχίζουν ας ελπίζουμε σύντομα να λυθούν
    • Ο/H maikmaik έγραψε:

      Χθες είχα λίγο χρόνο και είπα να περάσω την 7.2.9 την δικιά μας στο Mi 4c. Κάνω πριν ένα έλεγχο στο bootloander και βλέπω κλειδωμένος και τα τρία false. Λέω δεν πειράζει έτσι κι αλλιώς έτσι περνούσα μέχρι τώρα μια και δεν είχα ξεκλειδώσει επίσημα. Κάνω ένα factory reset από το twrp και περνάω την 7.2.9 την δικιά μας την τελευταία fixed και πέρασε νεράκι. Μια χαρά άνοιξε το κινητό πέρασα της ρυθμίσεις και από το Titanium μόνο τις εφάρμογες χωρίς τις ρυθμίσεις τους εκτός από κάνα δύο. Με το flasifly φλάσαρα το νέο twrp 3.0.3 πέρασε κι αυτό καλά το δοκίμασα και δουλεύει. Τώρα όσο αφορά τα bug υπάρχουν αλλά προσωπικά δεν με πειράζουν γιατί με την snap camera που χρησιμοποιώ όλα δουλεύουν καλά. Γενικά το κινητό αποκρίνεται καλά. Για την μπαταρία δεν μπορώ ακόμη να εκφέρω γνώμη.
      Να ευχαριστήσω θερμά τους διαχειριστές για όλα!!!

      Στάλθηκε από το Mi-4c μου
      τελικά είμαι ευχαριστημένος (παρόλα τα bang που αναφέρθηκαν)από τη διαχείριση αλλά και απο θέμα μπαταρίας φαίνεται αρκετά καλή προς το παρών. Πιστεύω πως σε επόμενες με διορθωμένα τα λάθη και με τις βελτιώσεις των διαχειριστών θα δούμε υπέροχες rom.
    • Διαφήμιση
    • CHANGELOG 7.2.16/17


      System
      Fix - Wireless display issues (02-15)

      Lockscreen, Status Bar, Notification Bar
      Fix - The Settings app stopped working after adding a fingerprint (02-17)

      Gallery
      New - Text editing module in the photo editor (02-14)

      Clock / Calculator
      Optimization - Repeated reminders for new events in the Calendar (02-17)

      MiMAX / PRO will be released later
      MI4S and MiNotePro suspended this week
      Official Miui Global Beta Tester

      XTreme Rom Version by Greek Team...

      Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
      Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...
    • Το κινητό πάει μια χαρά αλλά έχει κλειδωμένο bootloader.... μπαίνοντας για να κάνω αίτηση ξεκλειδώματος μου λέει.... Please input correct name... ???? ενώ βάζω ακριβός το ίδιο όνομα έτσι???
      Αίτηση έγινε.... μάλλον έβαλα πολλά... :D
      «Είτε νομίζεις ότι μπορείς, είτε νομίζεις ότι δεν μπορείς, έχεις δίκιο»
      Henry Ford

      Όλα δουλεύουν μέχρι να χαλάσουν... :D
    • Ο/H geo_enjoy έγραψε:

      Καλησπέρα , εμενα μιας και ειχε εξαφανιστει το twrp , κλειδωσε bootloader και το επισημο miunlock κολουσε στο 50% αναφερωντας οτι ο λογ/σμος του κινητου ειναι διαφορετικος δεν μπορουσα να προχωρησω σε οποιαδηποτε αλλαγη.
      Με βοηθησε πολυ ο παρακατω οδηγος

      forum.xda-developers.com/mi-4c…-bl-verification-t3336779


      Ετσι καταφερα να ξεκλειδωσω bootloader

      Απλά στο τελος αντι για ' fastboot flash recovery <twrp>.img ' που δεν εκανε τπτ (εγραφε οτι είχε γινει φλασαρισμα ,αλλά στην πραγματικοτητα δεν ειχε γινει.
      εδωσα 'fastboot boot recovery.img'
      Σημειωση: Ειχα μετονομασει το twrp.img σε recovery.img γιατί δεν το δεχοταν αλλιως.


      Ετσι ξεκίνησε σε twrp απο όπου πέρασα την καινούρια fixed rom και αρχισαν να δουλευουν όλα πολύ καλα μεχρι στιγμής


      Ελπίζω να βοηθησα
      MI4c
      Όταν βλέπετε σε κάποιον οδηγό να αναφέρονται εντολές με <> όπως το fastboot flash recovery <twrp>.img, εσείς θα τις γράφετε χωρίς τα <>
      Στην δική σου περίπτωση, η σωστή εντολή είναι fastboot flash recovery twrp.img ;)
    • Ξέχασα να αναφέρω ότι έχω το ίδιο πρόβλημα με προλαλίσαντα με τον ήχο του κινητού που αρχίζει χαμηλά και δυναμώνει αν και είναι σχετικά γρήγορο, είναι εκεί και υπάρχει...
      «Είτε νομίζεις ότι μπορείς, είτε νομίζεις ότι δεν μπορείς, έχεις δίκιο»
      Henry Ford

      Όλα δουλεύουν μέχρι να χαλάσουν... :D
    • Διαφήμιση
    • Ο/H dnomikos έγραψε:

      Ο/H geo_enjoy έγραψε:

      Καλησπέρα , εμενα μιας και ειχε εξαφανιστει το twrp , κλειδωσε bootloader και το επισημο miunlock κολουσε στο 50% αναφερωντας οτι ο λογ/σμος του κινητου ειναι διαφορετικος δεν μπορουσα να προχωρησω σε οποιαδηποτε αλλαγη.
      Με βοηθησε πολυ ο παρακατω οδηγος

      forum.xda-developers.com/mi-4c…-bl-verification-t3336779


      Ετσι καταφερα να ξεκλειδωσω bootloader

      Απλά στο τελος αντι για ' fastboot flash recovery <twrp>.img ' που δεν εκανε τπτ (εγραφε οτι είχε γινει φλασαρισμα ,αλλά στην πραγματικοτητα δεν ειχε γινει.
      εδωσα 'fastboot boot recovery.img'
      Σημειωση: Ειχα μετονομασει το twrp.img σε recovery.img γιατί δεν το δεχοταν αλλιως.


      Ετσι ξεκίνησε σε twrp απο όπου πέρασα την καινούρια fixed rom και αρχισαν να δουλευουν όλα πολύ καλα μεχρι στιγμής


      Ελπίζω να βοηθησα
      MI4c
      Όταν βλέπετε σε κάποιον οδηγό να αναφέρονται εντολές με <> όπως το fastboot flash recovery <twrp>.img, εσείς θα τις γράφετε χωρίς τα <>Στην δική σου περίπτωση, η σωστή εντολή είναι fastboot flash recovery twrp.img ;)




      :thumbsup: Ναι έτσι το είχα κάνει ! αλλά παρότι μου επιβεβαίωνε ότι έγινε , στην πραγματικότητα το TWRP πότε δεν δούλεψε.

      Αντιθέτως με το 'fastboot boot recovery.img' ξεκινούσε αμέσως σε TWRP και με την νέα εγκατάσταση rom fixed έστρωσε :thumbup: