Διαφήμιση

Xiaomi Mi5 Brick [SOLVED]

    • Mi-5

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Καλήμερα
      θα δοκιμάσω το βράδυ που θα το ξαναφέρουν , ήρθαν κ το πήραν .

      Ναι @tasosko ξαναγυρίσαμε τελικά γιατί δεν τους άρεσε ( όπως το περίμενα....! ) , οκ θα στείλω φχαριστώ
    • Ο/H Kvak έγραψε:

      Καλήμερα
      θα δοκιμάσω το βράδυ που θα το ξαναφέρουν , ήρθαν κ το πήραν .

      Ναι @tasosko ξαναγυρίσαμε τελικά γιατί δεν τους άρεσε ( όπως το περίμενα....! ) , οκ θα στείλω φχαριστώ
      καλημερα αφου ειχες παρει back-up γιατι δεν το χρησιμοποιησες?
    • Το back up ήταν για αρχεία φωτογραφίες κτλπ αν δεν κάνω λάθος. @Kvak μην το ψάχνεις και πολλή βάλε με το miflash tool 6.8.30 επιλογή clean all μία global developer και πες του κάθε Παρασκευή αναβάθμιση, ελληνικά, play store.

      Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • @tasosko ναι είχα πάρει backup κ από miui κ από CM όμως το CM το σβήσα μόλις ξαναγύρισε σε miui !
      δεν θυμάμαι αν έσβησα κ το miui backup τότε μαζί
      εχθές δεν το σκέφτηκα πάντως ......... !!!!!
      έχεις δίκιο
      ναι τώρα κόλλησα , γιατί δεν το έκανα έτσι ...... χεχε ,
      λες να χε μέσα backup miui και να ταλαιπωρήθηκα άδικα , τώρα αν υπάρχει μπορώ να το δω έτσι ?
      αλλά έτσι κ αλλιώς έπρεπε να τραβήξω κ τις νέες φώτο κ βίντεο

      @spideman3 αυτό να κάνω λέτε εε ?
    • ok !
      σου χω στείλει pm το mail μου,
      ναι όταν το φέρουν , θα κοιτάξω


      =============== Φεβ 7th 2017, 5:35pm ===============

      όσον αφορά τα data , βρήκα και τους έστειλα τελικά τις ρυθμίσεις νέου APN κ τις πέρασαν, μα δεν είναι κ τίποτα δύσκολο και εμφανίστηκε τελικά το εικονίδιο , αν δουλεύει θα δείξει διότι δεν έχουν τώρα free data για να το δοκιμάσουν ,
      όσον αφορά το wifi θα δούμε,
      ένα άλλο που παρατήρησαν κ μου παν είναι ότι "πάει" καλύτερα το κινητό τώρα ,
      ( όπως είχα γράψει είχαμε κάνει miui backup μέσω twrp κ το επανέφερα μετά που είδαν ότι δεν τους άρεσε το cyanogen mod ) με την πολύτιμη βοήθεια του @tasosko όλα αυτά !
      και ρωτώ γενικά κ εγκυκλοπαιδικά , πριν γίνει κάποιο backup μέσω twrp μήπως θα πρέπει να κάνουμε wipes τις cache ή το ίδιο κάνει αν τα wipes τα κάνουμε μετά από την επαναφορά ?
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Kvak έγραψε:

      ok !
      σου χω στείλει pm το mail μου,
      ναι όταν το φέρουν , θα κοιτάξω


      =============== Φεβ 7th 2017, 5:35pm ===============

      όσον αφορά τα data , βρήκα και τους έστειλα τελικά τις ρυθμίσεις νέου APN κ τις πέρασαν, μα δεν είναι κ τίποτα δύσκολο και εμφανίστηκε τελικά το εικονίδιο , αν δουλεύει θα δείξει διότι δεν έχουν τώρα free data για να το δοκιμάσουν ,
      όσον αφορά το wifi θα δούμε,
      ένα άλλο που παρατήρησαν κ μου παν είναι ότι "πάει" καλύτερα το κινητό τώρα ,
      ( όπως είχα γράψει είχαμε κάνει miui backup μέσω twrp κ το επανέφερα μετά που είδαν ότι δεν τους άρεσε το cyanogen mod ) με την πολύτιμη βοήθεια του @tasosko όλα αυτά !
      και ρωτώ γενικά κ εγκυκλοπαιδικά , πριν γίνει κάποιο backup μέσω twrp μήπως θα πρέπει να κάνουμε wipes τις cache ή το ίδιο κάνει αν τα wipes τα κάνουμε μετά από την επαναφορά ?
      το ιδιο πραμα πρεπει να ειναι και στην μια περιπτωση και στην αλλη γινoνται τα wipes....