Διαφήμιση

Mi5s - Screen Protectors και Θήκες

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Mi5s - Screen Protectors και Θήκες

      Όχι ρε... δεν νομίζω να έχει μόνο στις άκρες. Κανονικό screen protector είναι. Κλασικό. Έτσι μου φάνηκε βασικά γιατί από την ξενέρα το πέταξα στο ντουλάπι.
      Πάντως πρέπει να έχει κόλλα σε όλη την επιφάνεια του.

      from my Mi5s
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Mi5s - Screen Protectors και Θήκες

      Ο @geozn8 είναι πιο έμπειρος σε αυτό.. θα μας πει. Αν έχει κόλλα παντού θα ναι καλύτερο από τα άλλα που στην μέση δεν έχουν τίποτα...Μήπως να του έδινες μια δεύτερη ευκαιρία?
    • Mi5s - Screen Protectors και Θήκες

      Θα του δώσω. Θα του δώσω.
      Η πρώτη αντίδραση είναι αυτή. Γιατί περίμενα άλλα.

      Αυτό για να το βάλεις με ξηρή τοποθέτηση... πρέπει να το ευθυγραμμίσεις με την μια... γιατί πρέπει τα κουμπιά του κινητού και οι επάνω sensoρες να πέσουν ΑΚΡΙΒΩΣ στα κενά του protector. Άμα λέω εγώ για Πάτερ Ημών κάτι ξέρω...

      Εαν ήταν τζάμι δεν υπάρχει θέμα γιατί είναι σκληρό και δεν κάνει σπασίματα κλπ. Το ζυγίζεις από την μία και πάει μόνο του. Η ζελατίνα δεν είναι έτσι...είναι ζόρι... πολύ ζόρι.

      Τέλος πάντως. Θα το. μελετήσω... :)

      from my Mi5s
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Διαφήμιση
    • Mi5s - Screen Protectors και Θήκες

      Αν έχει έρθει με αυτοκόλλητα τα βάζεις στα πλάγια από κάτω να πιάσουν το κινητό . Κεντραρεις την ζελατίνα και τα κόλλας από πάνω της. Την σηκώνεις βγάζεις το εσωτερικό φύλλο και ακουμπάς. Ναι η ζελατίνα είναι πιο ζόρι γιατί κάνει και φουσκάλες και μαζεύει πιο εύκολα σκουπιδακια γιατί έχει παραπάνω στατικό ηλεκτρισμό.

      Κάπως έτσι.



      Αν τώρα δεν έχει δες το πιο δύσκολο σημείο πιο είναι το κάτω ή το πάνω και αναλόγως ξεκινάς. Αν λυγιζει λίγο βάζει πρώτα την κάτω πλευρά ας πούμε την ακουμπάς βάζοντας τα δάκτυλα να ακουμπάνε και λίγο κινητό για να κεντραρει. Απαλά και βλέπεις


    • Πρέπει να ευθυγραμμίζεις:

      1) δεξί κάτω "κουμπί" (αλλιώς το έχασες δεν θα το ξαναδείς)
      2) αριστερό κάτω "κουμπί" (αλλιώς το έχασες δεν θα το ξαναδείς)
      3) αριστερό επάνω led (αλλιώς το έχασες δεν θα το ξαναδείς)
      4) επάνω αισθητήρα φωτός (εάν σκεπαστεί έστω και λίγο...καληνύχτα!!!)
      5) τρύπα ηχείου, κάμερα (ΟΚ αυτά δεν είναι πολύ δύσκολα)
      6) το περιμετρικό μαύρο πλαίσιο (ίδιο με αυτό που έχει η οθόνη). Αυτό είναι το κερασάκι στην τούρτα! Είναι τόσο οριακό που....που...που...είναι τόσο οριακό!!!!

      Ούτε ο Μπάμπης ο ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΕΙΣ - ΖΥΓΟΣΤΑΘΜΙΣΕΙΣ δεν το πετυχαίνει!!!!!

      Εάν ήταν tempered glass θα έλεγα ΟΚ...μπορεί να γίνει.
      Αλλά ζελατίνα με ξηρά τοποθέτηση...το θεωρώ ακατόρθωτο.
      Έχουν περάσει από τα χέρια μου 100;200;300; προστατευτικά. Τέτοια βαθμό δυσκολίας δεν έχω ματαξαναδεί!

      ΜΟΝΟ με υγρή τοποθέτηση θα μπει αυτό όπως πρέπει.
      Υγρή τοποθέτηση...την οποία δεν έχω δοκιμάσει ποτέΣ.
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Mi5s - Screen Protectors και Θήκες

      Επειδή όπως κ να χει θέλει λίγα έως ελάχιστα υγρά μην νομίζεις ότι έχεις περιθώρια. Άμα μια τρύπα την βάλεις σωστά θα βγουν κ οι επόμενες. Όποτε νομίζω το πάνω μέρος είναι πιο δύσκολο ξεκινά από εκεί


      Πάντα παίρνω μέτρα με την πάνω καμερα


      Έλα εντάξει δεν είναι κ τόσο δύσκολο ....Κάνε δοκιμές Με τα αυτοκόλλητα αν έχεις
    • Mi5s - Screen Protectors και Θήκες

      Εγώ δεν ασχολήθηκα πολύ, μπήκε γρήγορα αλλά φυσικά όχι τέλεια...

      Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • τι άλλο θα διαβάσω Θε μου!!! :roll:
      Είναι επικίνδυνο να έχεις δίκιο, όταν η εξουσία έχει άδικο!!

    • Mi5s - Screen Protectors και Θήκες

      Πάντως αν είσαι ψυχαναγκαστικος, θα έχεις πρόβλημα με αυτό το glass

      Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Θέλει υπομονή αγάπη και προδέρμ για να βάλεις αυτό το screen protector άλλα το αποτέλεσμα σε δικαιώνει !! :D
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






    • Ο/H pavlidisc έγραψε:

      Ήρθε μετά από χρόνια και καιρούς το περιβόητο screen protector με το λογότυπο mi. Ένα έχω να πω: Κλάϊν Μάϊν on the line!!! Σιγά τον πολυέλαιο!!!!!! Τίποτα το ιδιαίτερο.
      Πωπω ξενέρωσα τώρα... το περιμένω πως και πως (έχει κανα μήνα ταξίδι άραγμα στο τελωνείο ακόμα). Τελικά το πρόβλημα είναι μόνο στη διαδικασία τοποθέτησης (όχι ότι είναι λίγο αυτό) ή είναι γενικώς πατάτα;
      Θα βλαστημήσουμε για να το βάλουμε;
      Αν κι αυτό δε παίξει, τότε τι μένει να δοκιμάσουμε ρε παίδες;
    • Διαφήμιση
    • Ο/H johnny_red έγραψε:

      Πωπω ξενέρωσα τώρα... το περιμένω πως και πως (έχει κανα μήνα ταξίδι άραγμα στο τελωνείο ακόμα). Τελικά το πρόβλημα είναι μόνο στη διαδικασία τοποθέτησης (όχι ότι είναι λίγο αυτό) ή είναι γενικώς πατάτα;Θα βλαστημήσουμε για να το βάλουμε;
      Αν κι αυτό δε παίξει, τότε τι μένει να δοκιμάσουμε ρε παίδες;
      ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ : Την ΣΩΣΤΗ τοποθέτηση του συγκεκριμένου (εφόσον γίνει ξηρή) προσωπικά την βρίσκω αδύνατη. Περισσότερες πιθανότητες έχεις να πιάσεις το Εθνικό Λαχείο από το να σου κάτσει το συγκεκριμένο σωστά - ευθυγραμισμένα.

      ΓΕΝΙΚΩΣ ΠΑΤΑΤΑ: Δεν ξέρω πώς να το χαρακτηρίσω. Είναι ένα απλό screen protector. Τίποτα παραπάνω.

      Περιμένω το PZOZ (το οποίο είχε μισή τιμή). Είχα πάρει ένα για το RN4 και ήταν άριστο. Έκατσε με την μία και ήταν αστέρι. Με καμπυλωτές άκρες. Ήταν πραγματικά πολύ ποιοτικό.

      NasDriver: Non affiliate link removed. FORUM RULES
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.