Διαφήμιση

Χειροκίνητες ρυθμίσεις και συγκριτικά καμερών

    • Tips&Tricks
    • Σε εξέλιξη
    • Application
    • RedMi Note 3 Pro
    • MIUI

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Μην μας τρελαίνεις ρε δάσκαλε @foxy4270 με το Mix2s.
      Σιγά τον πολυέλαιο!
      Παστέλ και καμμένα σημεία φούλ.
      Για Xiaomi είναι καλές οι φωτό...αλλά μην το κάνουμε και θέμα γιατί θα μας πάρουν με τις πέτρες!
      Απλά "ανεκτές" οι φωτό του Mix2s. Τίποτα εξωπραγματικό.
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • dslr για το μέγιστο αποτέλεσμα. Εμείς θέλουμε απλά να τραβάμε αξιοπρεπείς φωτογραφίες με τα κινητά μας. Δε θα πάμε να βγάλουμε επαγγελματικές με το mi mix 2s ή το mi note 3 ;)
    • Διαφήμιση
    • Ο/H pavlidisc έγραψε:

      Μην μας τρελαίνεις ρε δάσκαλε @foxy4270 με το Mix2s.
      Σιγά τον πολυέλαιο!
      Παστέλ και καμμένα σημεία φούλ.
      Για Xiaomi είναι καλές οι φωτό...αλλά μην το κάνουμε και θέμα γιατί θα μας πάρουν με τις πέτρες!
      Απλά "ανεκτές" οι φωτό του Mix2s. Τίποτα εξωπραγματικό.
      Εαν ξέρεις πιο xiaomi έχει καλύτερες??? Όταν πήρα το mix 2s το Σεπτέμβριο είχα πάρει στα χέρια μου το mi 8 μια εβδομάδα πιο πριν το οποίο είχε πρωτοκυκλοφορήσει και το mix υπερτερούσε σε όλα τα επίπεδα (φωτό και μέρα αλλά την νύχτα δυο επίπεδα πιο πάνω) . Τώρα σε σχέση με ναυαρχίδες στέκεται πολύ αξιοπρεπέστατη.Παντως εάν έχεις εικόνα θα με ενδιέφερε για κάτι ανώτερο φωτογραφικά σε Xiaomi
    • Ο/H akisjes έγραψε:

      Εαν ξέρεις πιο xiaomi έχει καλύτερες??? Όταν πήρα το mix 2s το Σεπτέμβριο είχα πάρει στα χέρια μου το mi 8 μια εβδομάδα πιο πριν το οποίο είχε πρωτοκυκλοφορήσει και το mix υπερτερούσε σε όλα τα επίπεδα (φωτό και μέρα αλλά την νύχτα δυο επίπεδα πιο πάνω) . Τώρα σε σχέση με ναυαρχίδες στέκεται πολύ αξιοπρεπέστατη.Παντως εάν έχεις εικόνα θα με ενδιέφερε για κάτι ανώτερο φωτογραφικά σε Xiaomi
      Λογικά σε επίπεδο λειτουργικού και optimisation της miuiCam θα είναι καλύτερο.

      Επειδή mi8, mi mix 3, poco f1 ΚΑΙ Google pixel 3a φοράνε όλα τον ίδιο αισθητήρα με το mix 2s τον Sony Exmor rs imx363. Άρα λογικά με gCam όλα τα παραπάνω θα έχουν παρόμοιες επιδόσεις. Οπότε κατά την ταπεινή μου γνώμη όσοι έχουν τα παραπάνω xiaomi είναι τυχεροί λόγο του ότι η Google αποφάσισε να βάλει τον ίδιο αισθητήρα στο pixel 3a άρα έχει κάνει αρκετή δουλειά στην GCam για να υποστηρίξει αυτό τον αισθητήρα σε επίπεδο λειτουργικού.
    • Ο/H akisjes έγραψε:

      Εαν ξέρεις πιο xiaomi έχει καλύτερες??? Όταν πήρα το mix 2s το Σεπτέμβριο είχα πάρει στα χέρια μου το mi 8 μια εβδομάδα πιο πριν το οποίο είχε πρωτοκυκλοφορήσει και το mix υπερτερούσε σε όλα τα επίπεδα (φωτό και μέρα αλλά την νύχτα δυο επίπεδα πιο πάνω) . Τώρα σε σχέση με ναυαρχίδες στέκεται πολύ αξιοπρεπέστατη.Παντως εάν έχεις εικόνα θα με ενδιέφερε για κάτι ανώτερο φωτογραφικά σε Xiaomi
      μετριες οι φωτογραφις απο Mi8 που το εχω με την κανονικη καμερα εαν δεν παισει λιγο photoshop σε εντονο φως ειναι ασπρουλιαρες και σε χαμηλο φωτισμο εχουν πολυ θορυβο κλασσικα προβλημα των xiaomi smartphone μονο gcam μας δινει αυτες τις βελτιωσεις και ευτυχως που υπαρχει και η gcam και τις καανει πολυ καλες τισ φωτογραφιες οι κινεζοι για να φτασουν τις ναυαρχιδες εχουν πολυ δρομο μπροστα μας γενικος σε καμερα λειτουργικο κατασκευη εχουμε μελλον ακομα παντως το huaweii p30 pro που εχω δει φωτογραφιες ειναι σαν να του εχουν κανει κακο Photoshop ενα πενταχρονο παιδακι χαλια μαυρα φετος κατα την γνωμη μου τα καλυτερα φωτογραφικα τηλεφωνα ειναι iphone xs , one plus , και samsung s10
      @papaflessas :)
    • Το mi 9 ανώτερο φωτογραφικά??? ( δυστυχώς ενώ από τις άλλες κατηγορίες έχουν περάσει όλα από τα χέρια μου mi 9 δεν έτυχε)
    • Διαφήμιση
    • Ο/H akisjes έγραψε:

      Εαν ξέρεις πιο xiaomi έχει καλύτερες??? Όταν πήρα το mix 2s το Σεπτέμβριο είχα πάρει στα χέρια μου το mi 8 μια εβδομάδα πιο πριν το οποίο είχε πρωτοκυκλοφορήσει και το mix υπερτερούσε σε όλα τα επίπεδα (φωτό και μέρα αλλά την νύχτα δυο επίπεδα πιο πάνω) . Τώρα σε σχέση με ναυαρχίδες στέκεται πολύ αξιοπρεπέστατη.Παντως εάν έχεις εικόνα θα με ενδιέφερε για κάτι ανώτερο φωτογραφικά σε Xiaomi
      Για μένα δεν υπάρχει κινέζικο κινητό που να βγάζει καλές φωτογραφίες (για μαμά κάμερα μιλάω ΠΑΝΤΑ).

      Pixel, HTC (imitation Pixel δηλαδή...περίπου...) και iPhone. Τίποτε μα τίποτε άλλο δεν μπορεί να βγάλει φωτογραφία η οποία να ταιριάζει στα δικά μου γούστα.
      Αυτή όμως είναι προσωπική μου άποψη.
      Ο καθένας έχει διαφορετική. Το "καλή" φωτογραφία έχει πολλές οπτικές γωνίες.

      Συνεπώς, δεν ξέρω να σου προτείνω κάποιο άλλο κινητό Xiaomi. Ούτε κάποιο άλλο Κινέζικο. Το δικό μου μάτι βλέπει όλα τα Κινέζικα στο ίδιο επίπεδο.
      Καλό το Mix2s, για Κινέζικο, αλλά όχι και να το τουμπανιάσουμε κιόλας.
      Σιγά τον πολυέλαιο (επιμένω). Τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια...σε όλα τα Κινέζικα. Ίδια κοψιά είναι όλες οι φωτογραφίες που βγάζουν.


      Επίσης: η κάμερα δεν είναι μόνο για φωτογραφίες. Είναι και για βίντεο. Το βίντεο έχει και ήχο...και πάει λέγοντας... 8)

      Προσωπική άποψη ε.
      Και την εξέφρασα γιατί είδα το "αυτά δεν γίνονται" που έγραψε ο δάσκαλος...και...οκ....θα χάσουμε και τα λίγα μαλλιά που μας απέμειναν. :D
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Ο/H pavlidisc έγραψε:

      Για μένα δεν υπάρχει κινέζικο κινητό που να βγάζει καλές φωτογραφίες (για μαμά κάμερα μιλάω ΠΑΝΤΑ).
      Pixel, HTC (imitation Pixel δηλαδή...περίπου...) και iPhone. Τίποτε μα τίποτε άλλο δεν μπορεί να βγάλει φωτογραφία η οποία να ταιριάζει στα δικά μου γούστα.
      Αυτή όμως είναι προσωπική μου άποψη.
      Ο καθένας έχει διαφορετική. Το "καλή" φωτογραφία έχει πολλές οπτικές γωνίες.

      Συνεπώς, δεν ξέρω να σου προτείνω κάποιο άλλο κινητό Xiaomi. Ούτε κάποιο άλλο Κινέζικο. Το δικό μου μάτι βλέπει όλα τα Κινέζικα στο ίδιο επίπεδο.
      Καλό το Mix2s, για Κινέζικο, αλλά όχι και να το τουμπανιάσουμε κιόλας.
      Σιγά τον πολυέλαιο (επιμένω). Τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια...σε όλα τα Κινέζικα. Ίδια κοψιά είναι όλες οι φωτογραφίες που βγάζουν.


      Επίσης: η κάμερα δεν είναι μόνο για φωτογραφίες. Είναι και για βίντεο. Το βίντεο έχει και ήχο...και πάει λέγοντας... 8)

      Προσωπική άποψη ε.
      Και την εξέφρασα γιατί είδα το "αυτά δεν γίνονται" που έγραψε ο δάσκαλος...και...οκ....θα χάσουμε και τα λίγα μαλλιά που μας απέμειναν. :D
      Και μετά είδα την φωτογραφία προφίλ σου :P
    • Ο/H XiaoPST έγραψε:

      Και μετά είδα την φωτογραφία προφίλ σου :P
      Εκ γενετής εγκεφαλική βλάβη.
      Δεν αλλάζει.
      :D
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H pavlidisc έγραψε:

      Μην μας τρελαίνεις ρε δάσκαλε @foxy4270 με το Mix2s.
      Σιγά τον πολυέλαιο!
      Παστέλ και καμμένα σημεία φούλ.
      Για Xiaomi είναι καλές οι φωτό...αλλά μην το κάνουμε και θέμα γιατί θα μας πάρουν με τις πέτρες!
      Απλά "ανεκτές" οι φωτό του Mix2s. Τίποτα εξωπραγματικό.
      Προκατειλλημενος εισαι Χρηστο με τα xiaomi.
      Η καμερα δε παιζεται.
      Δες εδω σε μια πολυπλοκη σκηνη με εντονες πηγες φωτισμου πισω και ανθρωπους σε κινηση.
      Καταρχην ο τροπος που απεικονισε την τηλεοραση ειναι εξωπραγματικος.
      Μονο η Gcam Μπορει να το κανει αυτο...οτιδηποτε αλλο θα βγει ενα ασπρο φως

      ρετ55 by foxy4270, on Flickr