Διαφήμιση

xiaomi & MIUI Θεσσαλίας

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Και ο Θεός εποιησε τον Δημοσιο Υπαλληλο.... γιατί εγώ δηλαδή να είμαι πανταχού παρών και πάντοτε αφού δεν είμαι Θεός ??
      Ε;!!
      Όχι να μου το εξηγήσει κάποιος επιτέλους αυτό
      :S :whistling: :!: :?: :idea: :arrow: :roll: :P ^^
    • @flytouch1111 Αν δεν το αντέχεις αυτό και το κάνεις με πόνο καρδιάς, μπορείς να παραιτηθείς και να πας για καλύτερες συνθήκες στον ιδιωτικό, με καλύτερη ασφάλιση καλύτερο μισθό και το σημαντικότερο δεν έχεις τον φόβο μην σε διώξουν αν δεν κάνεις καλά την δουλειά σου. Υ. Γ. Καρντάση είναι άδικο να μιλάμε εμείς του Δημοσίου αλλά όποιος έχει τα καρύδια κάνει ακριβώς αυτό που έγραψα πιο πάνω φιλικά @derveni
    • Χαχα ποτέ μα ποτέ στον δημοσιο τομέα σε καμία χώρα του κόσμου. Το πρόβλημα παθογενειας στην Ελλάδα μας είναι ότι ο ιδιωτικός τομέας αντιμετωπιζεται ως παρακατιανος απο εναν αλλον τομέα τον Δημοσιο. Ο δημοσιος τομεας είναι κατι σαν αυτες τις κιτρινες κορδελες που κρεμανε στο ταβανι και πανε οι μυγες και κολλανε επανω τους, ετσι και οποιος επενδυτης κολλήσει στην κορδέλα τελειωσε :lol: , παρε παραδειγμα απο αυτον τον σαουδαραβα βασιλια που αγόρασε εκεινα τα νησιά επαθε κολουμπρα ο άνθρωπος με το δασαρχειο δεν ξέρω αν τα παρατησε ή αν τελικά την τελείωσε την επένδυση.. #
      Οχι σοβαρά τώρα, δεν εχω πρόβλημα με κανένα και τις επιλογές εργασίας και τροπου ζωής εφόσον πληρώνεται και ανάλογα γι αυτό. Το θεμα είναι ότι όλα αυτά είναι πραγματικότητα σε αααααλλες κοινωνιες επειδή στην δικη μας κοινωνία κράτος επικρατει η ζούγκλα, πως ελεγε εκείνο το τραγούδι... Θα παω στην ζούγκλα με τον ταρζαν...εμ δεν έβλεπε ο άνθρωπος ότι η ζούγκλα είναι εδώ και τα θηρία εμείς οι ίδιοι ?? 8o
    • Διαφήμιση
    • Εξαρτάται τι θεωρείς ικανοποιητικό μισθό στον Δημόσιο και στον ιδιωτικό να σε ενημερώσω ότι αν και με πονάει αυτό που λέω ίσως τώρα είναι οι μισθοδοσία του Δημόσιου τομέα κοντά στης πραγματικές απολαβές, αλλά σε αυτούς που έγινε πραγματική σφαγή και είναι άδικο εντελώς είναι του ιδιωτικού τομέα, και στο λέω εγώ που είμαι του Δημοσίου αλλά για το ερώτημα που έβαλες και σου απάντησα με την δευτερολογία σου δεν με κάλυψες καθόλου, εγώ απλά σου απάντησα και ανάλογη απάντηση περίμενα επί προσωπικού και εσύ μου απάντησες γενικόλογα κ.λ.π.
    • @derveni δεν κατάλαβα σε τι ακριβώς θιχτηκες και γιατί, δεν ήταν αυτό η πρόθεση μου,αν μιλησω επι προσωπικού φροντιζω πάντοτε να είμαι πολύ ξεκαθαρος και κατανοητος. anyhow συγγνώμη αν θιχτηκες και πραγματικά δεν κατάλαβα τι ακριβώς αποφεύγω να απαντήσω!!!
      Ίσως δεν καταλαβες ποτέ δεν δουλεψα στον δημοσιο τομέα και ποτέ δεν δουλεψα κατω απο 90 ώρες την εβδομαδα. Δεν ήξερα τι θα πει Σ/Κ για διψηφια έτη και τωρα στα 50φευγα ξυπναω 4:15 το πρωί καθε πρωι που ξημερώνει σε αυτην την χώρα και παω κατα τις 23:00 το βραδυ στο σπίτι αλλά και παλι είμαι ready bussines ανά πάσα στιγμη όλο το 24ωρο χωρίς καν να ξέρω αν θα βγαλω ΤΑ ΕΞΟΔΑ της εργασίας μου, επειδή γι αυτά δουλευω ειτε το πιστεύεις είτε όχι. Υπηρξε περίοδος σε μια αλλη διασταση σε ενα αλλο συμπαν που ειχα επιχειρηση και καπου 15 ατομα προσωπικό που πληρωνοντουσαν κάθε εβδομάδα επι πολλα συναπτα ετη.Ξοδευα σε μια βραδιά αρκετους μισθους ενός δημοσιου υπαλληλου σε μπουκαλια που εκεινο το ξεκωλο το θεωρουσε ερωτικο αντικείμενο..... Αλλά όλα αυτά μέχρι την στιγμη που αποφασισα να αλλαξω συμπαν και μεταφερθηκα στο Ελληνικό συμπαν... Φιλε μου δεν υπάρχει τετοιο συμπαν αλλο σαν το Ελληνικό. Απο τοτε αρχισα να ανακαλυπτω τον παραλογισμο σε ολες τις εκφανσεις τι να σου λεω και τι να αφησω.Ενα μικρο δειγμα.. Εγω όπως και χιλιάδες αλλοι ελληνες πολιτες που ΦΕΡΝΟΥΝ ΧΡΗΜΑΤΑ πχ συντάξεις απο το εξωτερικό πρέπει μια φορά τον χρόνο να απαντανε σε ενα ερωτηματολογιο για την οικογενειακη τους κατασταση πραγμα πολυ φυσικό. Τους αποστελετε ενα ερωτηματολογιο σε διάφορες γλώσσες και στα αγγλικά και τσεκαρεις δυο τρια απλα πραγματάκια και υπογραφεις.Για να είναι και λιγο επισημο παρακαλειτε καποια αρχη, δημος νομαρχια, αστυνομια να υπογράψει, πραγμα που έκανε η καθε δημαρχιαααα. Οκ! Τι κανουν τωρα οι Δ υπάλληλοι ?? Ναι ναι αυτοι που καλουνταν να υπογραψουν δλδ ο υπάλληλος του ληξιαρχειου...προσεφυγαν στην δικαιοσυνη με το ερώτημα αν νομιμοποιουνται να υπογραφουν σε εγγραφα αλλου κρατους.... Χμμμ δεν ανηκουμε εμείς στην ευρωπαικη ενωση δεν ειμαστε ευρωπαιστες διαφωτιστες etc etc.πρεπει να ταλαιπωρησουμε αυτους τους αλητες τους ελληνες που εφυγαν στο εξωτερικό και δουλεψαν εκεί όλα τα χρόνια και τολμουνε να φέρνουν τα χρήματα τους στην Ελλάδα.
      Το δικαστήριο λοιπον απαντησε θετικά και ναι εχω αυτην την αποφαση στα χέρια μου. Λες και απαντανε σε ακρως απορρητα εγγραφα. Να μην ειμαστε υπευθηνοι σε αυτο που υπογραφουμε.και ετσι λοιπον καλούνται ολοι αυτοι να παίρνουν τα χαρτιά να τα μεταφράζουν να πληρώνουν και να υποβάλλονται σε αχρειαστη ταλαιπωρία. Και δεν βρέθηκε κανεις να τους τραβήξει τα αυτιά η να τους διαλοστειλει. Και αυτο είναι μόνο ένα απο μια τεράστια λίστα και το ποιο προσφατο χρονικά.... Συγγνώμη αν δεν συμεριζομαι ιδιαίτερα εναν τομεα που είναι απολιθωμενος επειδη είναι ακινητος και δεν αξιολογείται. Ξέρετε γιατί δεν αξιολογείται επειδη με το να μην μπορείς να απολυσεις καποιον εξισώνεις τον καλυτερο υπαλληλο με τον χειρότερο που δεν θέλει να κάνει τιποτα καμια προσπάθεια εξέλιξης προσφοράς και προοδου και δυστυχώς αυτοι είναι η συντριπτική πλειοψηφία των δημοσίων υπαλλήλων. Να σας πω αλλες ιστορίες γι αγριους σε μια χωρα που λεγεται...... ισταν.αστο φιλε μου θα ευθυμησουμε!
      Ποια είπαμε ήταν η ερώτηση :)
    • Μην μπερδεύεσαι δεν θίχτηκα καθόλου απλά έβαλα τα πράγματα του ιδιωτικού και του Δημοσίου τομέα στην θέση τους τώρα για αυτό που λες << Ξοδευα σε μια βραδιά αρκετους μισθους ενός δημοσιου υπαλληλου σε μπουκαλια >> δεν νομίζω να σε τιμά αυτό, θα μου πεις δικά σου ήταν και δεν μας ενδιαφέρει κιόλας καθόλου, αλλά για να σου θυμίσω απάντησα σε ερώτημα που έβαλες, ας κλείσει εδώ η κουβέντα παρακαλώ το νήμα εδώ δεν προσφέρεται για τέτοια ευχαριστώ.
    • Ο/H mortis1572 έγραψε:

      Ο/H mortis1572 έγραψε:

      Καλησπέρα και από εμένα, έχω στα χέρια μου ένα MI-3 WCDMA και έχει πρόβλημα με την αναγνώριση της κάρτας SIM. Δεν αναγνωρίζει από καμία εταρεία. 'Εχει πάει και έχει έρθει Κίνα 2 φορές αλλά άκρη δεν βγήκε, βέβαια το κινητό μου το αντικατέστησαν. Σε κάποιο μαγαζί που το έστειλα να το κοιτάξουν Αθήνα που είπαν ότι έχει καμένο ολοκληρωμένο και δεν γίνεται τίποτα, αυτό πριν 2 χρόνια. Η συσκευή κάνει τα πάντα εκτός από το να παίρνει τηλέφωνο.Οτιδήποτε είχε να κάνει με software το είχα (πέρασμα rom με fastboot, ελληνική rom, international rom, κινέζικη rom) κάνει αλλά δεν αναγνώριζε καμιά SIM. Εκει που λέει ποσα dBm είναι το σήμα σε εμλενα λεέι 0. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν αξίζει να πάρω motherboard από Aliexpress και να την αλλάξω ή είναι πεταμένα λεφτά?
      Τελικά η εγχείρηση πέτυχε και το MI3 δουλεύει κανονικά. Αναρωτιέμαι γιατί δε κάνενα και το ίδιο στο Vickmall που τους το έστειλα 2 φορές. Τελός καλό όλα καλά.
      'Οπως ανέφερα και ποιο πριν πήρα μια καινούρια mobo για το MI3 WCDMA από το Aliexpress και με τη βοήθεια του οδηγού και διάφορων video στο youtube έκανα την αλλαγή. Μου πήρε κανένα 2ωρο για να το πετύχω (δεν υπερβολικά δύσκολα, αν πιάνουν τα χέρια σου το κάνεις), αλλά το αποτέλεσμα ήταν θετικό.
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα στα παιδιά της Θεσσαλίας.....
      Βρε παίδες, μετά τις αναβαθμίσεις σε 9 έχω μάλλον δύο προβληματάκια.....
      1) το κεντρικό κουμπί που ανοίγει - κλείνει την συσκευή κάποιες φορές (50%) δεν ανταποκρίνεται σε πάτημα και χρειάζεται με μία ή δύο επαναλήψεις για να δουλέψει. Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα του κουμπιού (5 μήνες τηλ.) ή είναι δυσλειτουργία του λογισμικού;;;;;
      2) στο facebook την εφαρμογή καθώς παρακολουθώ βίντεο και σύρω το δάκτυλο προς τα άνω ώστε να αλλάξω θέμα ή βίντεο, το πρώτο ενώ έπρεπε να σταματά για να παρακολουθήσω το νέο, παίζουν και τα δύο (ηχητικά), πιθανόν να είναι πρόβλημα της εφαρμογής και όχι του κινητού.....

      Καλό ξημέρωμα,
      Καλές γιορτές να έχετε,

      Γιάννης.
    • Γιάννη καλημέρα μάλλον μπορεί να τα έπαιξε το κουμπί, στείλε μήνυμα στον @thanos485 και ποιο κινητό έχεις να σου παραγγείλει, τώρα για το facebook δεν το έχω και δεν ξέρω μήπως πρέπει να κατεβάσεις την lite πιθανόν από ότι θυμάμαι

      =============== Δεκ 23rd 2017, 7:59pm ===============
      Για τα φίλους και τα μέλη του νήματος μας, όσοι μπορείτε αύριο για Cafe στο Μπαρδόν επί της Φρίξου 10:00 - 12:00,, να ανταλλάξουμε ευχές για υγεία και πολλά flash στα xiaomi, α και για να μην το ξεχάσατε
      Για να δούμε τι δώρο :razz: μια αγκαλιά μια ευχή δώρα ανεκτίμητα :thumbsup: αυτό θέλω μπορείτε να το δώσετε απλόχερα, αυτές της μέρες ας μην ξεχάσουμε τους γονείς μας τους φίλους μας και όσους ζουν μόνοι τους, γεμίστε με αγάπη την καρδιά σας.
    • Χρόνια πολλά, Καλές γιορτές να έχετε - έχουμε, χαμόγελα πολλά να σκορπάτε στους οικείους σας. Εύχομαι, προβλήματα Υγείας να μην σας αγγίξουν παρά μόνο το χεράκι του κυρίου "Πλούτου".
      Ελπίζω να καταφέρω να πιω έστω ένα καφέ μαζί σας (φυσικά Λάρισα) μιας και τα Χριστούγεννα έχουν πολλές οικογενειακές υποχρεώσεις......
      Άαααα χρόνια πολλά σήμερα σε όλες τις κυρίες - δεσποινίδες με το όνομα "Ευγενία".
    • xiaomi & MIUI Θεσσαλίας

      Χρονια Πολλα σε ολους και ιδιαιτερα στους γειτονες φιλους συντοπιτες του νηματος. Δωστε αγαπη....ειναι μεταδοτικο.... :)



      Sent from my MI 3W using Tapatalk
    • Διαφήμιση