Διαφήμιση

Ερώτηση για αγορά: Redmi 3S ή το Redmi Note 3

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ερώτηση για αγορά: Redmi 3S ή το Redmi Note 3

      Ενδιαφέρομαι να αγοράσω σε κοπέλα ένα από τα Redmi 3S ή Redmi Note 3 μιας και ήρθαν επίσημα στην Ελλάδα..Σίγουρα έχουν βγει και νεότερα μοντέλα αλλά θα ήθελα κάτι που πωλείται επίσημα στην Ελληνική αγορά και σε επίσημα καταστήματα(αν δεν κάνω λάθος τα έχει σε 4 καταστήματα επίσημα και το ψήνω να το αγοράσω απο Κωτσόβολο ή you).

      Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις για να είμαι σίγουρος.
      1. Έρχεται με αγγλική γλώσσα? δηλαδή θα έχει ελληνικό μενού (με ενδιαφέρει το ελληνικό μενού)
      2. Ποια ρομ έκδοση έχει? Με ενδιαφέρει να έχει την: official global
      3. Λέγεται πως στο συγκεκριμένο κινητό δεν πιάνει 4g με την εταιρεία Wind. Ισχύει???
      4. H κάμερα λένε πως είναι το αδύνατο του σημείο.. Ισχύει? Έχω το galaxy s6 που έχει συμπαθητική κάμερα και θα ήθελα να βγάζει ανεκτού επιπέδου φωτογραφίες τουλάχιστον την ημέρα
      5. Έχει θέμα με το play store και τις αναβαθμίσεις?
      6. Δικαιολογείτε η εμμονή μου για επίσημο κατάστημα που πουλάει xiomi ή να στραφούμε σε σκρουτζομάγαζο και κάτι καλύτερο xiaomi? (Η κοπέλα δεν είναι γνώστης των τεχνολογιών και του ρουταρίσματος(το δευτερο ούτε εγώ το κατέχω τόσο) κι εγώ δεν έχω το χρόνο να το ψαχουλέψω πολύ πέρα από το στήσιμο..)
      7. Χρειάζεται δίκαρτο
      Σημείωση: To μπάτζετ φθάνει μέχρι 200-230€.

      Ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον με βοηθήσει με την άποψη του..
      1. Ναι, θα έχουν και ελληνικό μενού
      2. official global θα έχουν, ποια έκδοση δύσκολο να σου πω
      3. Το ακριβώς αντίθετο ισχύει, τα συγκεκριμένα πιάνουν καλύτερο 4G
      4. Δεν το έχω δουλέψει :/
      5. Κανένα
      6. Ναι, 2 χρόνια εγγύηση επίσημου διανομέα αξίζει
      7. Είναι δίκαρτα, η δεύτερη θέση παίρνει ή sim ή sd card
      Σημείωση: To μπάτζετ φθάνει μέχρι 200-230€. ---> Αρκούν :)
    • Έχω γραφτεί και σε άλλα foroums αλλά τέτοια άμεση απάντηση δεν είχα.. Κάτσε να το βάλω στα αγαπημένα σιγά σιγά.. Ευχαριστώ πάααρα πολύ φίλε μου..
    • Διαφήμιση
    • Κάνε μία βόλτα από κανένα κατάστημα να τα δει από κοντά, γνώμη μου να πάρει το redmi Note 3...είναι καλύτερο σε αρκετά θέματα αν και λίγο μεγάλο :)
    • ΑΝ και θέλει το μικρότερο μέγεθος αν δεν σου κάνει κόπος πές μου κάποια σημεία που υπερτερεί - υστερεί το Note από το 3s.. Πχ ποιο είναι καλύτερο σε ταχύτητα, μπαταρία?
      2-3 βασικά θέματα έτσι για να ξέρω τις διαφορές?

      ααα.. άκουσα και για το wifi με το gps ότι είναι αδύναμο.. Το μικρό το ψήνω για την κοπέλα μου και το μεγάλο το προτείνω στον γαμπρό μου..
    • Καλύτερο σε ταχύτητες το Redmi Note 3, καλύτερο επεξεργαστή
      Καλύτερο σε μπαταρία το 3S επειδή έχει οθόνη με μικρότερη ανάλυση άρα μικρότερη κατανάλωση

      Νομίζω ότι πας για 1 + 1 :P
    • Ο/H lelelo έγραψε:

      ΑΝ και θέλει το μικρότερο μέγεθος αν δεν σου κάνει κόπος πές μου κάποια σημεία που υπερτερεί - υστερεί το Note από το 3s.. Πχ ποιο είναι καλύτερο σε ταχύτητα, μπαταρία?
      2-3 βασικά θέματα έτσι για να ξέρω τις διαφορές?

      ααα.. άκουσα και για το wifi με το gps ότι είναι αδύναμο.. Το μικρό το ψήνω για την κοπέλα μου και το μεγάλο το προτείνω στον γαμπρό μου..
      Φιλε μου καλησπερα.Αν οχι αυριο την τριτη θα το παραλαβω απο το καταστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ το Redmi Note 3 , το πηρα στα 229 ευρω.Θα εχει την ελληνικη εκδοση και 2 χρονια εγγύηση
    • Διαφήμιση
    • Διάβασα λίγο σε άλλα sites και μπερδευτηκα. . Άλλος λέει πως θα έχει ελληνικά μονο οταν του κάνεις update με το που θα το παρεις,αλλος πως μονο η international θα έχει σε wind 4g(υπάρχει περίπτωση η κάρτα να είναι και cosmote) και άλλος οτι θα έχει θέμα με το play store..

      Για να μην μπερδεύομαι μιας και έχω καταλήξει σε αυτά τα 2 από επίσημο κατάστημα πώλησης:

      Αν αγοραστεί(έιτε το 3s είτε το Note) απο τα καταστήματα που προτείνει η Xiaomi Greece, με το επίσημο service της Info Quest, θα έχει:
      1. Standard ελληνικά;
      2. 4g σε wind ή cosmote;
      3. Κανονική λειτουργία σε play store και αναβαθμίσεις;


      Και κάτι ακόμα τελευταίο για να μη σας ζαλίζω

      4. Διάβασα πως η συσκευή όπως και σε πολλές της xiaomi έχουν ενα θέμα με τα ακουστικα(Hands free) και δεν ακούγεται καλά ο ήχος. Ισχύει;
      5. Με τη φωτεινότητα κάτω από τον ήλιο πως είναι(είτε το 3s είτε το Note);
      6. Γι αυτό που ρώτησα παραπάνω μήπως ξέρετε; άκουσα και για το wifi με το gps ότι είναι αδύναμο. Ισχύει;

      Ευχαριστώ και sorry για τις πολλές ερωτήσεις.. Πρώτη φορά σε κινέζικο και δεν κατέχω πολλά..