Διαφήμιση

Restore απο TWRP

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Restore απο TWRP

      τοσα χρονια με android, την διαδικασια του backup/restore που εχει το twrp ποτε δεν την χρησιμοποιησα....
      οποτε ειπα εχθες, να κρατησω ενα backup διοτι θα τεσταρα καποιες ρομ.....ετσι οταν τελειωσα, ειπα να κανω restore...
      (προηγουμενως το backup το ειχα αποθηκευσει στον υπολογιτη μεσω του adb με την εντολη "adb pull /sdcard/TWRP TWRP", ετσι μπηκα στο twrp και δινοντας την εντολη "adb push TWRP /sdcard/TWRP" την περασα απο τον υπολογιστη στο κινητο)
      αλλα μεσα στο restore, δεν την εμφανιζε... ανοιξα το κινητο.. κ ειδα πως υπηρχε μεσα κανονικα ο φακελος του backup... οποτε αναγκαστηκα να δανειστω απο αλλο κινητο μια sdcard για να κανω restore...
      αφου υπηρχε μεσα στον εσωτερικο δισκο, γτ δεν το εβλεπε το backup??
    • Ο/H varitimos84 έγραψε:

      γτ δεν το εβλεπε το backup??
      Το κάθε twrp αναγνωρίζει συγκεκριμένο όνομα φακέλου για restore.
      Έτσι θα μπορούσες να πάρεις ένα "μικρό μπακαπ" πχ μόνο efs .
      Μετά απο αυτό θα έμπαινες στον φάκελο που πήρες το backup του efs Και θα αντέγραφες όλα τα αρχεία σου(παλιό backup)


    • χα....χριστο δε καταλαβα.. :lol: :lol:
      Η διαδρομη που αναγνωριζει ειναι:
      Twrp/backups ...σωστα?
      Τωρα αυτο που ειπες για το efs, τπτ δε καταλαβα
    • Διαφήμιση
    • Μπες μέσα σε twrp και πάρε ένα backup.....
      Μετά μπες και δες αν το όνομα του φακέλου που πήρες το backup είναι ίδιο με αυτό που έχεις στον υπολογιστή σου.


    • Κινητο: twrp/backups/redminote4/
      Pc: twrp/backups/redminote4/

      Αυτη ηταν η δοαδρομη στο κινητο μεσα...
      Οποτε μεσω του adb αντιστοιχα το αποθηκευσε στο pc ...

      Δε ξερω οταν δινοντας την εντολη (παλι μεσω του adb) αν δεν περνιεται σωστα κατι κ δε το βλεπει το twrp μετα....
    • Και μέσα στο note4 έχει το ίδιο όνομα ή είναι τα αρχεία;
      Γιατί απλά δεν έκανες αντιγραφή/επικόλληση ενώ ήσουν σε twrp Μέσα στο φάκελο του backup?


    • τα αρχεια ειναι μεσα.........

      δε μ εμφανιζει τον εσωτερικο δισκο οταν ειμαι σε twrp.. οποτε βρηκα αυτον τον οδηγο που εδινε αυτες τις εντολες μεσω adb κ λεω ωπ, μια χαρα..
    • Διαφήμιση
    • Μπες και κάνε mount/enable mtp .
      Αν είναι ήδη κάνε disable και μετά ξανα enable.


    • τωρα που ξαναδοκιμασα , εκανα backup... συνδεσα το κινητο με τον υπολογιστη....
      κ εχω κανονικα προσβαση στα αρχεια του κινητου απο τον υπολογιστη σε κατασταση TWRP....
      χωρις να κανω mount κλπ που μου ειπες......
      καποιες φορες οταν παω να κανω τα wipes, μου βγαζει με κοκκινα γραμματα κτ για mount Κλπ...
      οποτε κανω format data.. restart recovery κ μετα ολα κομπλε.. γτ το τρωει αυτο το σκαλωμα?
    • μια φορά θέλει φορμάτ. Μετα είναι οκ.