Διαφήμιση

Έυρεση για τζαμάκι

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Έυρεση για τζαμάκι

      Υπάρχει κάποιο κατάστημα στην Ελλάδα που να πουλάει τζαμάκι που να καλύπτει όμως και τις κυρτές πλευρές του Xiaomi Redmi note 4;
      Αγόρασα από ένα κατάστημα που έλεγε ότι είχε κυρτό τζαμάκι αλλά τελικά δεν κάλυπτε τα πλάγια και μου είπε μία υπάλληλος ότι η εταιρεία έτσι τα βγάζει τα τζαμάκια και αν θέλω να το στείλω πίσω και να μου στείλουν για το Redmi note 3 που ταιριάζει στα πλαγια.Τελικα ενώ καλύπτει τα πλάγια εξέχει ελαφρως.Πλήρωσα σύνολο 18 ευρώ χωρίς να μείνω ικανοποιημένος.
      Xiaomi Redmi Note 4 64Gb
    • Δύσκολα θα βρεις στην Ελλάδα, μπορείς να δοκιμάσεις στο mygad, skroutz, διαφορετικά πας για αγορά από έξω :/
    • Ο/H NasDriver έγραψε:

      Δύσκολα θα βρεις στην Ελλάδα, μπορείς να δοκιμάσεις στο mygad, skroutz, διαφορετικά πας για αγορά από έξω :/
      Δυστυχώς το mygad δεν έχει κυρτά τζαμάκια και αυτό που ήδη πήρα το βρήκα στο Σκρουτζ αν και έλεγε ότι ήταν κυρτό ,ενώ τελικά δεν κάλυπτε ούτε τα πλάγια .Έκανα φυσικά αναφορά για λανθασμένη περιγραφή προϊόντος αλλά δεν έχουν απαντήσει ακόμη .
      Xiaomi Redmi Note 4 64Gb
    • Διαφήμιση
    • Την ποικιλία που έχει Κίνα (ebay / Ali) δυστυχώς δεν θα την βρείς εδώ ειδικά αν ψάχνεις κάτι πιο εξειδικευμένο.
      Με μια γρήγορη ματιά δεν είδα κάτι Ελλάδα αλλά περίμενε μήπως κάποιος χρήστης RN4 έχει βρεί κάτι και απαντήσει. Αλλιώς παραγγελία απ έξω αναγκαστικά.
    • Ο/H antonius έγραψε:

      Την ποικιλία που έχει Κίνα (ebay / Ali) δυστυχώς δεν θα την βρείς εδώ ειδικά αν ψάχνεις κάτι πιο εξειδικευμένο.
      Με μια γρήγορη ματιά δεν είδα κάτι Ελλάδα αλλά περίμενε μήπως κάποιος χρήστης RN4 έχει βρεί κάτι και απαντήσει. Αλλιώς παραγγελία απ έξω αναγκαστικά.
      Στο Σκρουτζ και στο best price υπάρχουν 2-3 μαγαζιά που λένε ότι έχουν κυρτό τζαμάκι ,το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν όντως είναι κυρτό.Γνωστός μου με Lenovo vibe p1 αγόρασε τζαμάκι και στην συσκευασία έγραφε ότι ήταν κυρτό (2,5d)!Φυσικά το τζαμάκι είναι κανονικό αφού το Lenovo δεν έχει κυρτή οθόνη.Γράφουν όμως ότι θέλουν οι εταιρείες που τα φτιάχνουν και τα μαγαζιά που τα πουλανε.

      =============== Ιαν 22nd 2017, 12:55pm ===============

      Ο/H NasDriver έγραψε:

      Δύσκολα θα βρεις στην Ελλάδα, μπορείς να δοκιμάσεις στο mygad, skroutz, διαφορετικά πας για αγορά από έξω :/
      Πάντως με το τζαμάκι του Redmi note 3 που μου είπε η υπάλληλος ότι θα εφαρμόζει τέλεια είναι κάπως έτσι:
      (Παρατηρήστε τα πλάγια της οθόνης)
      Xiaomi Redmi Note 4 64Gb
    • Δεν θα βρεις κυρτό τζαμάκι εδώ, τουλάχιστον αυτή τη στιγμή. Έψαχνα και εγώ και τελικά συμβιβάστηκα με το κλασσικό tempered glass που έχει το γνωστό πολύ μικρό κενό, πάνω κάτω και στα πλάγια. Προσωπικά δεν με απασχολεί ιδιαίτερα, εφόσον δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα στη λειτουργία αλλά καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις.
    • Ο/H BanditGR έγραψε:

      Δεν θα βρεις κυρτό τζαμάκι εδώ, τουλάχιστον αυτή τη στιγμή. Έψαχνα και εγώ και τελικά συμβιβάστηκα με το κλασσικό tempered glass που έχει το γνωστό πολύ μικρό κενό, πάνω κάτω και στα πλάγια. Προσωπικά δεν με απασχολεί ιδιαίτερα, εφόσον δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα στη λειτουργία αλλά καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις.
      Ούτε και μένα θα με πείραζε αλλά μου φάνηκε ότι άφηνε πολύ κενό στα πλάγια ,αλλά μου είπε η υπάλληλος όπως είχα γράψει παραπάνω ότι γνώριζε το πρόβλημα και μου είπε ότι θα με έπερνε τηλέφωνο όταν το παράγγειλα αλλά δεν πήρε για να μου το πει.Μου είπε επίσης ότι και άλλοι πελάτες οι οποίοι πάνε στο μαγαζί για τζαμάκι για το συγκεκριμένο μοντέλο τους προτείνει να δουν και το τζαμάκι για το Redmi note 3 και ότι πολλοί τελικά το προτιμούν από το κανονικό.Είπε επίσης ότι θα εφαρμόζει τέλεια στα πλάγια ,πράγμα το οποίο δεν κάνει τελικά αφού απλώς ακουμπάει πάνω σε αυτά χωρίς να έχει κολλήσει πάνω ,επίσης στην αριστερή πλευρά μάζεψε και λίγη σκόνη η οποία ξεχωρίζει περισσότερο.
      Xiaomi Redmi Note 4 64Gb
    • Διαφήμιση