Διαφήμιση

Xposed Framework

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H BanditGR έγραψε:

      Κρατάς σχετικά "ήσυχα" τα Google Services, ώστε να μη σου "ξυπνάνε" τη συσκευή κάθε 2-3 λεπτά για να δουν...που είσαι, οπότε μακροπρόθεσμα κερδίζεις standby time. Τα δουλεύω εδώ και 3-4 μήνες αυτά τα settings χωρίς προβλήματα. Ειδικά από το NlpCollectorWakeLock κερδίζω τουλάχιστον 1μιση ώρα ανά 3 ημέρες, που αν δεν είχα το amplify, το τηλέφωνο θα ήταν ενεργό.

      Τα google services δεν μπορουν να απενεργοποιηθουν μεσω των system settings?

      Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Όχι βρε, αν απενεργοποιηθούν πως θα σου δουλέψουν τα Play Store, Google Search, Google Maps, Gmail, Google Driver και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο έχεις εγκαταστήσει (Google Now, Google Camera, Google Clock κτλ). Τα περισσότερα από αυτά (αν όχι όλα) απαιτούν την ύπαρξη των services (και μάλιστα να είναι και ενημερωμένα). Μόνο οι αμιγώς κινέζικες ROM δεν τα έχουν καθόλου.

      Τώρα ΑΝ εννοείς να απενεργοποιήσεις την εύρεση της τοποθεσίας από τα Google services, αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο. Φυσικά και μπορείς να το κάνεις, αλλά θα χάσεις ενδεχομένως ενημερώσεις και λειτουργικότητα στις εφαρμογές. Με το Amplify δεν χάνεις καμία λειτουργικότητα και κερδίζεις και μπαταρία. Άλλωστε η λειτουργικότητα του Amplify δεν περιορίζεται στα wakelocks των Google Services, μπορείς να περιορίσεις (αν το αγοράσεις) όποια wakelocks θες εσύ, ανεξαρτήτου εφαρμογής (εφόσον διαπιστώσεις ότι χάνεις μπαταρία από αυτά).
    • Ο/H BanditGR έγραψε:

      Όχι βρε, αν απενεργοποιηθούν πως θα σου δουλέψουν τα Play Store, Google Search, Google Maps, Gmail, Google Driver και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο έχεις εγκαταστήσει (Google Now, Google Camera, Google Clock κτλ). Τα περισσότερα από αυτά (αν όχι όλα) απαιτούν την ύπαρξη των services (και μάλιστα να είναι και ενημερωμένα). Μόνο οι αμιγώς κινέζικες ROM δεν τα έχουν καθόλου.

      Τώρα ΑΝ εννοείς να απενεργοποιήσεις την εύρεση της τοποθεσίας από τα Google services, αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο. Φυσικά και μπορείς να το κάνεις, αλλά θα χάσεις ενδεχομένως ενημερώσεις και λειτουργικότητα στις εφαρμογές. Με το Amplify δεν χάνεις καμία λειτουργικότητα και κερδίζεις και μπαταρία. Άλλωστε η λειτουργικότητα του Amplify δεν περιορίζεται στα wakelocks των Google Services, μπορείς να περιορίσεις (αν το αγοράσεις) όποια wakelocks θες εσύ, ανεξαρτήτου εφαρμογής (εφόσον διαπιστώσεις ότι χάνεις μπαταρία από αυτά).

      Αναφερομουν σε επιλεκτικη απενεργοποιηση google services(π.χ εντοπισμος θεσης) , γτ ολοσωστα ειπες οτι χωρις αυτα στο συνολο τους χανουμε βασικες κ αναγκαιες google λειτουργίες.

      Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Πως μπορουμε να ελέγξουμε τους ηχους(ringtone, media, notifications) γρηγορα, απλα και χωρις να πατησουμε τα volume buttons στο πλαι της συσκευής?
      Για την φωτεινότητα εχουμε συντομευση στο control panel.... οποτε με scroll down, μπορουμε αμεσα να την ρυθμισουμε.
      Για τους ήχους, ομως, δεν υπάρχει κάτι αντιστοιχο
      Καποιο module για ταχεια ρυθμιση των ηχων?


      Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H ail31ou έγραψε:

      Πως μπορουμε να ελέγξουμε τους ηχους(ringtone, media, notifications) γρηγορα, απλα και χωρις να πατησουμε τα volume buttons στο πλαι της συσκευής?
      Για την φωτεινότητα εχουμε συντομευση στο control panel.... οποτε με scroll down, μπορουμε αμεσα να την ρυθμισουμε.
      Για τους ήχους, ομως, δεν υπάρχει κάτι αντιστοιχο
      Καποιο module για ταχεια ρυθμιση των ηχων?


      Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Χθές μόλις έβαλα μία εφαρμογή(δεν είναι module) από google play το Volume notification
      πολύ καλό μου φαίνεται...τσέκαρε το
      Ευγνωμοσύνη.(Ένα φιλοσοφημένο σκουλήκι)
    • Ο/H geotzia έγραψε:

      Ο/H ail31ou έγραψε:

      Πως μπορουμε να ελέγξουμε τους ηχους(ringtone, media, notifications) γρηγορα, απλα και χωρις να πατησουμε τα volume buttons στο πλαι της συσκευής?
      Για την φωτεινότητα εχουμε συντομευση στο control panel.... οποτε με scroll down, μπορουμε αμεσα να την ρυθμισουμε.
      Για τους ήχους, ομως, δεν υπάρχει κάτι αντιστοιχο
      Καποιο module για ταχεια ρυθμιση των ηχων?


      Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Χθές μόλις έβαλα μία εφαρμογή(δεν είναι module) από google play το Volume notification
      πολύ καλό μου φαίνεται...τσέκαρε το

      το εχω δοκιμασει... σου βγαζει στο Notification bar εικονιδια για τους ηχους.... αλλα μολις κλικαρεις. πανω τους τοτε βαζει σε. σιγη τον ηχο κ θα πρέπει να ξανακλικαρεις για να σου δωσει τη. δυνατοτητα ρυθμισης του ήχου

      Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Έχει διάφορους τύπους..εγώ έχω βάλει Notification bar εικονιδια για τους ηχους και όταν κλικάρω πάνω σε ένα εικονίδιο βγάζει τo slider γιά την ρύθμιση π.χ μουσική ή ήχο κλήσης
      (αυτό που λες δεν το βλέπω)
      Στο screenshot μόλις έχω πατήσει τον ήχο κλήσης και βλέπειςότι έχει εμφανιστεί πάνω-πάνω το slider
      Images
      • Screenshot_2017-03-15-22-41-42-761_com.teslacoilsw.launcher.png

        542,34 kB, 1.080×1.920, viewed 157 times
      Ευγνωμοσύνη.(Ένα φιλοσοφημένο σκουλήκι)
    • Διαφήμιση
    • Ο/H geotzia έγραψε:

      Έχει διάφορους τύπους..εγώ έχω βάλει Notification bar εικονιδια για τους ηχους και όταν κλικάρω πάνω σε ένα εικονίδιο βγάζει τo slider γιά την ρύθμιση π.χ μουσική ή ήχο κλήσης
      (αυτό που λες δεν το βλέπω)
      Στο screenshot μόλις έχω πατήσει τον ήχο κλήσης και βλέπειςότι έχει εμφανιστεί πάνω-πάνω το slider

      Αυτο. εχω κ εγω.... αλλα στο πρώτο κλικαρισμα κανει. σιγη..... μετα ξαναπαταω το εικονίδιο κ τοτε με αφηνει να ρυθμισω τον ηχο

      Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Images
      • Screenshot_2017-03-15-23-11-18-124_com.teslacoilsw.launcher.png

        235,78 kB, 540×960, viewed 169 times
    • Kάπου σαν το έχω δεί αυτό που λες,στις ρυθμίσεις αν θυμάμαι μπορείς να το απενεργοποιήσεις αυτό.(toggle mute)
      Ευγνωμοσύνη.(Ένα φιλοσοφημένο σκουλήκι)
    • Ο/H geotzia έγραψε:

      Kάπου σαν το έχω δεί αυτό που λες,στις ρυθμίσεις αν θυμάμαι μπορείς να το απενεργοποιήσεις αυτό.(toggle mute)

      Σωστος..... το διορθωσα
      Αλλα η μονη εναλλακτική για ρυθμισεις ηχου ειναι αυτο το app?
      Τπτ αλλο δεν παιζει?

      Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Παίζει καί αυτό το module αλλά πιό πολύ μου αρέσει αυτό πού έχουμε
      Ευγνωμοσύνη.(Ένα φιλοσοφημένο σκουλήκι)
    • Διαφήμιση
    • Ο/H geotzia έγραψε:

      Παίζει καί αυτό το module αλλά πιό πολύ μου αρέσει αυτό πού έχουμε

      Ευχαριστω

      Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk