Διαφήμιση

Xiaomi Mi5 "Νεκρο" τελειως

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Εισαι οκ με τον οδηγό.Τουλαχιστον έτσι δείχνει.
      Βάλε να κατεβαίνει και άλλη μία ρομ.
      Επίσης κάνε απεγκατάσταση εκείνο το Miflash και βαλέ αυτό/
      dropbox.com/s/qi0rfteow98clud/…up-v2016.08.30.0.zip?dl=0


    • Διαφήμιση
    • Φίλε καλησπέρα. Αν στο βλέπει κανονικά σαν quallcom 9008 το φλασαρεις και σου βγάζει error άσχετος ποιο είναι αυτό δοκίμασε όπως λέω και εδώ στον οδηγό μου να επιλέξεις στην επιλογή advanced τα κατάλληλα κουτάκια της ρομ μπας και στην περάσει το MI flash tool και πες μας!!
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






    • Νομιζω με το καλώδιο μου έβγαζε το ίδιο μολις βγει το καλώδιο και μπεί το άλλο χάνει την επικοινωνία και κατέληξα με το βραχυκύκλωμα τών 2 επαφών.Αυτο με το καλώδιο ίσως ισχύει μόνο σε περίπτωση που η οθόνη εμφανίζεται ζωντανή .
      Mi 11i 8/256
    • Καλημέρα φίλοι,για να τα βάλουμε λίγο σε μια σειρά,επειδή έχω την υποψία πως παρότι ξεκινάει το flash το PC ουσιαστικά δεν έχει σύνδεση με το κινητό,θα ήθελα πρώτα να βεβαιωθώ πως υπάρχει η σύνδεση κινητού με PC.
      Ψάχνοντας,έχω βρει πως υπάρχει ένας τρόπος με ένα αρχείο που ονομάζεται adb και τρέχοντας command prompt,να καταλάβεις αν υπάρχει σύνδεση κινητού-PC.
      Είχα τρέξει ένα τέτοιο αρχείο αλλά δε μου το έβγαλε το κινητό από κάτω,οπότε πιστεύω πως ενω εμφανίζεται το qualcomm κτλ. στο device manager όταν συνδέω το κινητό και βραχυκυκλώσω τα καλώδια(για κάμποσα δεύτερα κ μετά τα αφήνω),στην ουσία σύνδεση δεν υπάρχει.
      Γνωρίζει κανείς πως δουλεύει αυτό το εργαλείο σωστά ώστε να ελέγξω τη σύνδεση και να βεβαιωθώ πως υπάρχει σύνδεση;

      Επίσης,έχω καταλάβει πως το κινητό πρέπει να μπαίνει σε fastboot για να μπορεί να φλασαριστεί,ασχέτως αν φαίνεται στην οθόνη ή όχι,μπορεί να μου πει κάποιος αν τα λέω σωστά;
      Οπότε,εάν ισχύει το από πάνω,ίσως να υπάρχει σύνδεση κινητού-PC αλλά στην ουσία να μην έχει μπει το κινητό σε fastboot.

      Υ.Γ.συγγνώμη για τις γενικές ερωτήσεις αλλά πιστεύω πως πρέπει πρώτα κάποιος να καταλάβει τι πρέπει να γίνει ώστε να περιμένει τ σωστό αποτέλεσμα.
    • Διαφήμιση
    • Σε fastboot mode κανονικά η οθόνη πρέπει να σου δείχνει εικόνα και να το εμφανίζει στο device manager σαν android phone ---> android bootloader interface
      Σε edl mode κανονικά ή οθόνη δεν πρέπει να σου δείχνει τίποτα και να το εμφανίζει στο device manager σαν COM Ports ---> ..... QDLoader 9008 (COM 10 πχ)
    • Θα κάνεις άλλη μια δοκιμή .. έχω την εντύπωση ότι έχεις προβλημα και το 9008 δεν είναι σωστό..
      Θα βάλεις και το ΄παλιό miflash και θα δεις αν το βλέπει εκείνο σε 9008.
      Μου τυχε παλιότερα σε ενα να το βλέπει 9008 μονο το νεο Miflash ενω στην πραγματικότητα ήταν 900ε.
      Μποιρείς να δοκιμάσεις να κάνεις κατάργηση τον οδηγό 9008 και να δεις όταν τον ξανα πάρει, που θα γυρίσει.
      Αν θες βάλε ένα teamviewer κάποια στιγμή να μπω να δω και γω.


    • Ωραία,για να γίνει flash,μας αρκεί να είναι το κινητό σε edl mode;
      Αν ναι,στην αρχή της συζήτησης,μου είχατε πει να κατεβάσω κάτι αρχεία adb,οπότε,αυτά μου είναι άχρηστα εφόσον μπαίνω σε edl mode;
    • Αν αυτό είναι πραγματικό τότε είναι όντως άχρηστα.
      Αν δεν είναι όμως ίσως να βοηθήσουν.
      Το σίγουρο είναι το καλώδιο....


    • Διαφήμιση
    • φίλε geoanto αυτήν τη στιγμή είμαι στη δουλειά και το κινητό είναι σπίτι,όταν πάω εκεί θα ενημερώσω και μπορείς να μπεις με t/v και παράλληλα να μου λες τι να κάνω με κινητό,καλώδια,κουμπιά κτλ.,σε ευχαριστώ πολύ
      ασχολουμαι οσο μπορω τωρα για να παω προετοιμασμενος σπιτι γιατι μ εχει καψει το μυαλο το σκηνικο αυτό και θέλω να το φτιαξω οπωσδηποτε,μετα ισως το σπασω δε με νοιαζει αρκει να το φτιαξω πρωτα