Διαφήμιση

Αγορα xiaomi για φιλο αλλα ποιο;

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Αγορα xiaomi για φιλο αλλα ποιο;

      Καλησπέρα. Επειδη εχω χασει λιγο τη μπάλα ειπα να ρωτήσω τους ειδικούς του φορουμ.
      Λοιπόν ενα καλο φιλαρακι ψάχνει για κινητο και του πρότεινα να παει σε xiaomi. Ομως μιας και εγω μεχρι τωρα δεν ειχα την τύχη να ασχοληθώ μαζι τους θελω να με βοηθήσετε για την σωστή επιλογή.

      Αυτα που ζηταει ο φιλος ειναι.
      1) 130- 180 ευρω για αγορα του κινητου απο Ελλάδα.
      2) Να έχει τη σωστη ρομ global? Ή οπως τη λέτε ώστε να μη μπαινουμε σε διαδικασιες flashαρισματος.
      3) να εχει ελληνικά
      4) αξιολογη κάμερα για τα λεφτα του.

      Βαζω και καποια δικα μου μεσα.
      1) Να μην κολλάει.
      2) να ειναι λιγότερες απο 5.5 ίντσες μιας και τα ψιλο κραζει τα μεγάλα βεβαια αυτο παραμένει ως τελευταίο κριτήριο..

      Θα ήθελα μια καλη απάντηση πανω στο θέμα μη του πω να παρει αυτο απο κεινο τον μαγαζί και πχ να μην εχει ελληνικά μέσα... και τρεχουμε μετα.

      Ευχαριστώ προκαταβολικά.

      Sent from my LG-H815 using Tapatalk
    • Αν θελεις απο Ελλαδα με official global rom(η οποια εχει ελληνικα και παιρνει OTA updates) και κατω απο 200 ευρω τοτε δεν εχεις και πολλες επιλογες. Για την ακριβεια εχεις μια :P
      Redmi 3s. 189 ευρω απο κωτσοβολο, public etc με εγγυηση 2 χρονια. 5 ινιτσες. Εκτος αυτων που ζητας εχει μπαταρια θηριο.
    • Δηλαδή δεν συμφέρει για xiaomi από Ελλάδα..
      Ολοι οι αλλοι τι xiaomi πουλάνε; κινεζικη ρομ;
      Θεωρώ κοροϊδία να δωσει 189 € για κατι που το παίρνεις 100€ +- απο Κίνα..
      Για το 3s το ειχε ψήσει πάντως.

      Sent from my LG-H815 using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • 130 -150 κανει στην Κινα οχι 100.
      Απο εκει και περα τι εννοεις ολοι οι αλλοι? Σκρουτζομαγαζα? Αν εννοεις αυτα τα κατατηματα το εχουν γυρω στα 170 ευρω τελευταια φορα που κοιταξα και δε γνωριζω με τι ρομ. Ουτε αυτοι γνωριζουν συνηθως..
      Και δεν ειναι θεμα η ρομ. Αυτη αλλαζει. Απλα εγω προσωπικα αν ηταν να το παρω απο Ελλαδα θα πριτιμουσα να δωσω 20 ευρω περισσοτερα για να εχω εγγυηση.
    • Μάλιστα.
      Στο κουτι απέξω δεν δίνει παραπάνω πληροφορίες;
      Αν το αγορασω απο gearbest ή αλλο κινεζομαφαζο τι πρεπει να προσεξω.
      Εχω διαβασει οτι βαζουν δικη τους ρομ κ πετανε διαφημισης..δεν θελω δηλαδη να πεσω σε τετοιο κινητο...
      Ευχαριστώ για τη βοήθεια

      Sent from my LG-H815 using Tapatalk
    • Μπορείς να τους αναφέρεις οτι θέλεις το κινητό σφραγγισμένο με official rom.
      Ακόμα και με fake να έρθει δεν είναι πρόβλημα υπάρχουν αρκετοί οδήγοι εδώ για να σε καθοδηγήσουν.
      Πρόσεξε να είναι απλό ταχυδρομείο, γιατί υπάρχει θέμα τελωνείου. Συνήθως το προσέχουν αυτό οι ίδιοι, αλλά μην
      διαλέξεις εσύ courier. Υπάρχει μια πιθανότητα ούτως ή άλλως εφόσον έρχεται εκτός EU αλλά με courier είναι ποιό σίγουρο οτι θα περάσει.
      Τέλος υπάρχουν κάποια με ευρωπαϊκή αποθήκη, συνήθως είναι λίγο ποιό ακριβά αλλά
      έρχονται ποιό γρήγορα και χωρίς κίνδυνο τελωνείου.
    • Τον έψησα να αγοράσει απο Κίνα.. 185 που ζητανε για note e pro 16gb ειναι πολυ κλεψιά... Αν παρει τίποτα ο νους σας αυτες τις μερες ρίχτε το.. 120 - 140 ευρώ... Βασικά εγω του ειπα 120 απο Κίνα αλλα αν παιξει κατι καλο αυτες τις μερες παιζει να δωσει κ 140..

      Sent from my LG-H815 using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Τελικα αγορασε χθες το redmi 3 pro απο γνωστό skroutzομαγαζο. Ειχε global rom. Αρκετα καλό θελω κ εγω καποια στιγμη να παω σε xiaomi αλλα τα χαλαμε με τις καμερες τους. Καταλαβαίνω γιατι εχετε παθει πλακα παντως.
      Και εγω οτι xiaomi εχω παρει ακουστικά powerbank,les,wifi κλπ εχουν μια πολυ ωραια αίσθηση και δεν ειναι φθηνιαρικα κ ας ειναι φθηνα.

      Sent from my LG-H815 using Tapatalk