Διαφήμιση

Xiaomi Mi 6: Έρχεται το Μάρτιο σε δύο εκδόσεις με Snapdragon 835 και μεταλλική κατασκευή.

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Δεν το "είδαμε" , ανακοινώθηκε. Κάτσε να το πάρει κόσμος στα χέρια του πρώτα, να βγούν και τίποτα review της προκοπής, όχι unboxing και λοιπές χαζομάρες.
      Δεν χρειάζεται να τρέχεις να πάρεις κάτι αμέσως από τους πρώτους. Πάντως το Pro, ότι και να λένε κάποιοι είναι ακόμα πιο premium από το 4Χ, σαν συσκευή και χαρακτηριστικά γενικότερα.

      * Όταν τα πράγματα φαίνονται να είναι όπως δεν θα ήθελαν να φανούν ότι δεν είναι. *
    • Και εγω ετσι πιστευω αλλα μου κανει εντυπωση που μαλλον το σταματανε απο παραγωγή. Το θεμα ειναι οτι ειχε ψησει την γυναικα οτι θα της βρω κινητο για να αλλαξει το G2 και ειχα καταληξει στο Pro και τωρα πισωγυρισμα :) και ξερεις πως ειναι η γυναικα σου να γκρινιαζει χαχαχα
    • Ο/H Alex_MLT έγραψε:

      Δεν χρειάζεται να τρέχεις να πάρεις κάτι αμέσως από τους πρώτους.
      Ουδέν αληθέστερο τούτου.

      Δίνεις τουλάχιστον ένα τρίμηνο περιθώριο μετά την κυκλοφορία (για να μην πω εξάμηνο και θεωρηθώ κακός/υπερβολικός) ώστε να βγουν όσο το δυνατό πιο ώριμες ROM. Δεν έχει κανένα νόημα να πάρεις μια εξαιρετική συσκευή day 1 (από άποψη hardware) και λόγω του software τα μισά πράγματα να μην δουλεύουν σωστά ή και καθόλου.
    • Διαφήμιση
    • Ώ ναί ναί.. ξέρω ακριβώς τι λές. ^^
      Άν είναι για την γυναίκα σου, πάρε κάποιο μεντέλο με Global Rom (στην δική μου πήρα το 3S.).. να έχει και OTA, γιατί αν βάλεις χέρι δε κάποια αναβάθμιση και πάει κάτι στραβά και χαθούν δεδομένα/φωτογραφίες κτλ, ποιος σε σώνει μετά.. 8o 8|

      Ο/H Amaretos έγραψε:

      Και εγω ετσι πιστευω αλλα μου κανει εντυπωση που μαλλον το σταματανε απο παραγωγή. Το θεμα ειναι οτι ειχε ψησει την γυναικα οτι θα της βρω κινητο για να αλλαξει το G2 και ειχα καταληξει στο Pro και τωρα πισωγυρισμα :) και ξερεις πως ειναι η γυναικα σου να γκρινιαζει χαχαχα

      * Όταν τα πράγματα φαίνονται να είναι όπως δεν θα ήθελαν να φανούν ότι δεν είναι. *
    • Με νιωθεις, το θεμα ειναι οτι την ειχα ψησει για 5.5 οθονη, το G2 εχει 5.2 τωρα να την παω σε 5 ποιος με σωνει. Σιγουρα η global ειναι ευκολια, αλλα το custom ελπιζω να το στησω 1 φορα και ενταξει, αντε μια αναβαθμιση να της κανω μετα απο κανα χρονο σιγα μην το σκαλιζω καθε μηνα, δεν νομιζω οτι υπαρχει και λογος
    • Ο/H BanditGR έγραψε:

      Ο/H Alex_MLT έγραψε:

      Δεν χρειάζεται να τρέχεις να πάρεις κάτι αμέσως από τους πρώτους.
      Ουδέν αληθέστερο τούτου.
      Δίνεις τουλάχιστον ένα τρίμηνο περιθώριο μετά την κυκλοφορία (για να μην πω εξάμηνο και θεωρηθώ κακός/υπερβολικός) ώστε να βγουν όσο το δυνατό πιο ώριμες ROM. Δεν έχει κανένα νόημα να πάρεις μια εξαιρετική συσκευή day 1 (από άποψη hardware) και λόγω του software τα μισά πράγματα να μην δουλεύουν σωστά ή και καθόλου.
      4-6 μήνες, είναι safe bet. Πήρα το Redmi Pro μου τέλος Νοεμβρίου αφού είδα ότι βίντεο υπήρχε ανεβασμένο, μπήκα στα διάφορα φόρουμ και συζήτησα σχετικά με το software και την ποιότητα κατασκευής και παρακολουθούσα τιμές για κανά μηνα γιατί τότε δεν υπήρχε διαθεσιμότητα για το μαύρο που ήθελα και το είχαν όλοι τσιμπιμένο 20% από την κανονική τιμή.
      Αξιζε το κόπο 100%, και θα το ξανακάνω και με το επόμενο κινητό μου. :thumbsup:

      =============== Ιαν 19th 2017, 10:55am ===============

      Ο/H Amaretos έγραψε:

      Με νιωθεις, το θεμα ειναι οτι την ειχα ψησει για 5.5 οθονη, το G2 εχει 5.2 τωρα να την παω σε 5 ποιος με σωνει. Σιγουρα η global ειναι ευκολια, αλλα το custom ελπιζω να το στησω 1 φορα και ενταξει, αντε μια αναβαθμιση να της κανω μετα απο κανα χρονο σιγα μην το σκαλιζω καθε μηνα, δεν νομιζω οτι υπαρχει και λογος
      Άρα: Πάρε της το Redmi Note 4, στην βασική έκδοση το βρίσκεις λάτω από 160 ευρώ. ΚΑι εσύ έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, και αυτή ευχαριστημένη. :thumbup:
      (και το παραγγέλνεις σήμερα.. δεν χρειάζεται να περιμένεις)

      * Όταν τα πράγματα φαίνονται να είναι όπως δεν θα ήθελαν να φανούν ότι δεν είναι. *
    • Διαφήμιση
    • Μπράβο στη Xiaomi που πάει αεροπορία στις συσκευές!, ωστόσο θα αράξω στα αυγά μου για φέτος μιας και τα mi5 & mi mix τα λατρεύω (προς το παρόν τουλάχιστο) ;)
      mipad, mi2, mi3, mi5 pro ceramic, mi mix exclusive