Διαφήμιση

Βασανιστική Ενημέρωσή.

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Βασανιστική Ενημέρωσή.

      Αγαπητή σύνταξή.
      Γεια σας.
      Θα ήθελα να επισημάνω ότι η οχι εκ του πονηρού συνεχόμενη ενημέρωση για αναβαθμίσεις που για να τις πραγματοποιησει ένας χρήστης του έξυπνου κινητού θα πρέπει να έχει το λιγότερο γνώσεις προγραμματιστη και καθαρές αντιλήψεις το τι γίνεται στο λειτουργικό του κινητού όταν κάνει την κάθε ενέργεια. Θα ηταν προτιμότερο να προτείνατε που και πως θα γίνουν όλα αυτά χωρίς πειραματισμους διότι οι συσκευές δεν ειναι καθόλου οικονομικές. Εαν απευθύνεστε σε χομπυστες που θέλουν να πειράζουν τις συσκευές να μας ενημερώνετε απ αρχής.
      Και δεν μπορώ να πιστέψω ότι δεν υπάρχει τεχνική υπηρεσία που να εφαρμόζει όλα αυτά με συνεπεια και αποτελεσματικοτητα. Δεδομένου ότι η Ελληνική Γλώσσα ειναι έργο της Ελληνικής ομαδας και μπράβο της Άλλα οι υπηρεσίες της μέχρι εκεί σταματούν Δεν μπορούν να αναλάβουν και αυτούς που δεν ειναι τεχνίτες αλλά χρήστες κινητού.
      Σας ευχαριστω για τον χρόνο σας.
    • Αγαπητέ μου φίλε Τάκη....

      Έχεις κάνει εγγραφή σε ένα φόρουμ που είναι το επίσημο Fan Club της Miui και της Xiaomi στην χώρα μας.
      Δεν είμαστε εταιρεία για να έχουμε συμβατικές υποχρεώσεις σε Service κινητών και αναβαθμίσεις.

      Όλοι μας εδώ μέσα προσπαθούμε για τα καλύτερα, ώστε να βοηθήσουμε όλους όσους έχουν προβλήματα, αλλά επαναλαμβάνω "Δεν είμαστε αντιπροσωπεία"

      Τώρα στο θέμα σου.

      Ανοίγεις κατά διαστήματα την ίδια ερώτηση, αλλά δεν απαντάς σε κανέναν που προσπαθεί να σε βοηθήσει.

      1) Αναβαθμιση
      2) Αναβαθμιση

      Πως περιμένεις λοιπόν να σε βοηθήσει κάποιος όταν δεν συμμετέχεις στην συζήτηση που ανοίγεις ?

      Δεν γίνεται τίποτα χωρίς την συμμετοχή σου.
      Πρέπει να ασχοληθείς και εσύ αν θέλεις να σε βοηθήσουμε.


      Ο/H altakis έγραψε:

      Εαν απευθύνεστε σε χομπυστες που θέλουν να πειράζουν τις συσκευές να μας ενημερώνετε απ αρχής.
      Απλά δεν είμαστε εταιρεία - ούτε αντιπροσωπεία.
      Και φυσικά είμαστε και χομπύστες ... :D



      Ο/H altakis έγραψε:

      Και δεν μπορώ να πιστέψω ότι δεν υπάρχει τεχνική υπηρεσία που να εφαρμόζει όλα αυτά με συνεπεια και αποτελεσματικοτητα.
      Το πρόβλημά σου βασικά ξεκινάει από το γεγονός πως από εκεί που αγόρασες την συσκευή σου σου έβαλαν μία προβληματική ROM και όχι μία αυθεντική.
      Και επαναλαμβάνω πως αν επιθυμείς να σε βοηθήσουμε να λύσεις τα προβλήματά σου, θα πρέπει να συνεργαστείς και όχι απλά να πετάς χειροβομβίδες και όποιον πάρει ο χάρος... ;)

      Τουλάχιστον σε παρακαλώ, όταν ανοίγεις ένα θέμα, να το παρακολουθείς καθώς σου απαντάνε, και να μην το εγκαταλείπεις.
      Διάθεση για συνεργασία να υπάρχει, και όλα γίνονται... :thumbsup:
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Αντιθετα δεν απασφαλισα χειρομβοβιδα αλλα προσπαθω να αξιοποιησω τις γνωσεις των συγραφεων και να μη κανω πειραματα Το οτι MIUI Global 8.0| Stable 8.0.5.0.0 (MBFCNDG ) δεν καταχει πληρη Ελληνικα το ανεφερε ο πωλειτης καθως και οτι δεν γινεται αυτοματη αναβαθμιση ΟΤΑ.
      Απο σας εμαθα τα υπολοιπα και απο ενα βιντεο που ειδα στο Yoytube.
      Τωρα αυτο που προσπαθω ειναι να εχω πληρες ελληνικο ROM .Αλλα εγω δεν ακροβατω και για αυτο αναφερομε στις Βασανιστικες ενημερωσεις για να μην γραψω ειρονικες για οσους
      δεν ξερουν απο προγραμματισμους κατεφυγα και στην Infoquest, και δεν μπορει να αναλλαβει διοτι δεν ξερει το Redmi Note 4 64G.
      Λοιπον εγω συνεργαζομε και ας εχω και καπια οικονομικη επιβαρυνση.

      Φιλικα και οχι αναταραξεις.
    • Διαφήμιση
    • Χαχαχαχα....
      Μάλλον του την κάνει η αυτόματη διόρθωση...


    • Ρομποτ δεν ειμαι διοτι καθως γνωριζεις τα Ρομποτ δεν κανουν λαθη και τα ξερουν ολα και δεν θελουν ποτε βοηθεια παρα μονο προσφερουν.
      Και με τις γνωσεις σου δεν θα πρεπε να ρωτας τα αυτονοητα.
    • Διαφήμιση
    • Τάκη,

      έκανες αίτηση για Unlock στην Xiaomi ?

      Είναι απαραίτητο βήμα για να μπορέσεις να προχωρήσεις παρακάτω και να βάλεις μία ελληνική ROM.

      Ρίξε μία ματιά εδώ => Διαδικασία αίτησης και ξεκλειδώματος του Bootloader - Mi Flash Unlock Tool - [ΞΕΚΛΕΙΔΩΜΑ BOOTLOADER]

      Διαφορετικά θα πρέπει να κάνεις τα παρακάτω για να βάλεις τουλάχιστον μία αυθεντική Global ROM που να έχει Ελληνικά.

      => Ελληνικός οδηγός Flash Official Rom με το Mi PC Suite για όλα τα Xiaomi (ακόμα και με κλειδωμένο Bootloader)
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)