Διαφήμιση

MIUI 7 (version 6.6.17) για Sony XPERIA z1

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • MIUI 7 (version 6.6.17) για Sony XPERIA z1

      Καλησπέρα παιδία.
      Καλή και δημιουργική χρονία σε όλους.
      Ανεξαρτήτως αν οι απορρίες μου και οι λόγοι που δημιουργώ αυτο το πόστ ικανοποιηθούν θελώ να σας συγχαρώ για την πολυ καλή δουλεία που κάνετε.
      Το θέμα μου ειναι το εξής , προσφατα λόγω καποιου συμβαν βρεθηκα χωρις κινητο και επειδη δεν νομίζω οτι θα αγορασω νέα συσκευη αμεσα χρησιμοποιω μια συσκευή SONY XPERIA Z1 η οποια ομως μαλλον λόγω παλαιοτητας έχει συσσορευμανα προβλήματακια (μαλλον!).
      Την συσκευή πριν την χρησιμοποιήσω την εκανα ενα Software repair με τη βοηθεια του Sony pc companion.
      Αφου το εκάνα αυτο (βασικα το προγραμμα διοτι εγω ειμαια ρκετα ασχετος απο όλα αυτα) χρησιμοποιησα λίγο τη συσκευη αλλα δεν έμεινα ικανοποιημενος απο την χρηση, οποτε ξαωα εκανα ενα software repair και αφησα την συσκευη ετσι.
      Η πρωτη μου σκέψη ήταν να παξω για custome roms. Μεταξύ του CyanogenMod και του MIUI κατέληξα στο δευτερο κυριως λόγω αισθητικης.
      Κατέβασα ενα ρομ απο εδω MIUI ROM for Sony Z1 - MIUI Downloads - Xiaomi MIUI Official Forum που αν καταλαβα καλα ειναι σχεδιασμενο για τις αναγκες του κινιτου μου.
      Το θέμα είναι πως απο αυτό το σημειό και πέραν δεν ξέρω πως να το περάσω στο κινητό μου.
      Οπότε θα ήθελα την βοήθεια σας αν μπορείτε να μου δωσετε λεπτομερεις οδηγίες για το τι να κανω απο εδω και πέραν για να κάνω μια "καθαρή εγκατασταση".
      Πριν γραψω αυτο το ποστ προσπαθησα να ψαξω στο φορουμ αλλα η αλήθεια είναι πως περισσοτερο μπερδέυτηκα παρα βοηθήθηκα, οπότε θα κάνω και μερικές απορίες :
      - δεν θέλω να χρησιμοποιησω ελληνική γλώσσα στο μενού της συσκευής αλλα ηθελα να ρωτήσω αν χωρις να κανω αυτό μπορώ να έχω ελλήνικο κειμενογράφο?
      - το Google Play μπορώ να το χρησιμοποιήω κανονικα?
      - περαν απο τον λινκ που κατέβασα πρεπει να κατεβάσω και τπτ αλλο πχ καποιο Recovery?
      - σε περιπτωση που για οποιοδηποτε λογο τα θαλασσωσω η δεν μεινω ικανοποιημενος απο την επιδοση της συσκευης με το miui 7μπορω να συνδέσω παλι το κινητο με τον υπολογιστη μου και μέσω του sony pc companion να ξαναβαλω το android 5.1 που έχει κανονικά η συσκευή.
      Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και ζητώ συγγνώμη για τις ίσως βλακώδεις ερωτήσεις μου.
    • Καλημέρα, καταρχην θα πρέπει να ψαξεις να βρει; τροπο να rootαρεις την συσκευή σου και να της περάσεις custom recovery ωστε να μπορεις να εγκαταστησεις την καινούργια ρομ, απο εκει και περα πληκτρολόγιο πχ αν δεν σε ικανοποιεί αυτο που θα έχει η ρομ που θα βαλεις κατεβαζεις απο play store. Αν κανεις μια αναζήτηση στo Google σίγουρα θα βρεις οδηγους για το πως να το κανεις, το ειχα και εγω το κινητο για αυτό σου γραφω!

      =============== Ιαν 18th 2017, 7:35am ===============
      Πχ. Sony Xperia Z1 Root Topics and Info | XDA Forums