Διαφήμιση

Xiaomi Smart 1080P WiFi IP Camera

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H efkolo έγραψε:

      ξαναρωτάω: την ίδια στιγμή στην ίδια οθόνη χωρίς να κάνεις κάτι περιισότερο βλέπεις και τους δύο χώρους;

      Όχι ,όχι φυσικά στην ίδια οθόνη !! Απλά εννοώ ότι συνεργάζεται και με τις δύο διαφορετικές κάμερες το mi smart home από το play store !!!

      Στάλθηκε από το MI 3W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Συνεργάζονται γιατί είναι κινεζικές και οι δύο και όχι international έκδοση,

      Την έχει συνδέσει κάνεις με smart-home για σενάριο? Π. Χ. Όταν ανοίγει η πόρτα να σου στέλνει φωτογραφία ή βίντεο?
    • Διαφήμιση
    • πλεον εχω και δεύτερη καμερα η οποία ηρθε σε άλλη συσκευασία μαζι με τροφοδοτικό αυτήν την φορά,

      την συνδεω με το smarthome, βρηκα ακρη να δωσω εντολη για να τραβήξει video και να μου το στείλει αλλα δεν μπορω να το δω . ενώ λεει πως το κατεβαζει απο τον σερβερ, κολλαει σε αυτην την εικονα
      φωτογραφία μπορεί να τραβήξει?
      Images
      • Screenshot_2017-02-22-19-58-00-528_com.xiaomi.smarthome.png

        557,26 kB, 1.080×1.920, viewed 194 times
    • Τελικά μόνο με την MI HOME εφαρμογή παίζει η συγκεκριμένη κάμερα?

      Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      ΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄
    • Ο/H dimitrisdmtriou έγραψε:

      πλεον εχω και δεύτερη καμερα η οποία ηρθε σε άλλη συσκευασία μαζι με τροφοδοτικό αυτήν την φορά,

      την συνδεω με το smarthome, βρηκα ακρη να δωσω εντολη για να τραβήξει video και να μου το στείλει αλλα δεν μπορω να το δω . ενώ λεει πως το κατεβαζει απο τον σερβερ, κολλαει σε αυτην την εικονα
      φωτογραφία μπορεί να τραβήξει?
      Και σε μένα κάνει το ίδιο. Κολλάει και δεν παίζει τα βίντεο που τράβηξε.

      Επίσης μου κάνει και ένα ακόμη κουλό. Όταν ενεργοποιήσω το motion detection, δουλεύει σωστά μέχρι να ανιχνεύσει για πρώτη φορά μια κίνηση και να μου στείλει ειδοποίηση στο κινητό. Αν όμως υπάρξει και για δεύτερη φορά κίνηση μετά από κάποια ώρα παύει να στέλνει ειδοποιήσεις. Πρέπει να ανοιγοκλείσω την επιλογή με το motion detection.

      Γενικά με ψιλο ξενέρωσε η κάμερα με αυτά τα προβληματάκια της... Η εικόνα πάντως που τραβάει είναι σούπερ, αλλά αν δεν δουλεύει καλά ο ανιχνευτής της είναι ψιλο άχρηστη...
    • Την χρησιμοποιεις με smart-home? Τελικά τα βίντεο άρχισαν να παίζουν.. Μπορεί να κάνει και κανένα λεπτό.. Δεν το δοκίμασα πολύ με τον ανιχνευτή κινήσεις.. Αλλά πρέπει να γίνεται το ίδιο και με εμένα.. Ενώ έκανα σενάριο να ανοίγει Motion detection. Μόνο μία φορά μου ήρθε η ειδοποίηση από την κάμερα. Μετά έρχονταν μόνο από το smart-home. Αλλά καταγραφε κανονικά εάν τι έψαχνες μέσα στην κάμερα.

      Η χαζομάρα είναι πως δεν έχει καλά σενάρια και δεν μπόρεσα να το βάλω να καταγραφεί στην sd.
      Επίσης ξέρει κανένας εάν υπάρχει τρόπος να τραβήξει φωτογραφία.

      Εγώ πήρα ακόμα μια.. Και πιστεύω για τα σενάρια είναι μια χαρά για τα λεφτά της, το μόνο σημαντικό που λείπει είναι να βγάζει φωτογραφιες και να καταγραφεί βάση σεναρίου και όχι μόνο 16 δευτερόλεπτα
    • Διαφήμιση
    • Ναι με το Mi home το χρησιμοποιώ.
      Δεν έκατσα να περιμένω πολύ για τα βίντεο, θα το ξαναδοκιμάσω άμα είναι.

      Αν και το σημαντικότερο είναι με τον ανιχνευτή κίνησης που δε δουλεύει καλά. Θα το ψάξω βέβαια καλύτερα. Πιθανόν να έχει κάποιο χρονοδιακόπτη, ώστε να περάσουν μερικά λεπτά πριν στείλει ξανά ειδοποίηση.

      Επίσης γνωρίζει κανείς αν γίνεται να την συνδέσουμε με το xiaomi router, ώστε να αποθηκεύει τα αρχεία στο διαδικτυακό δίσκο που έχω συνδεδεμένο εκεί? Έψαξα το μενού, αλλά δε βρήκα κάποια επιλογή...


      Edit: Βρήκα μια "λύση" στο προβληματάκι με τον αισθητήρα κίνησης. Μπορείς στους αυτοματισμούς του Mi home να ορίσεις να σβήνει το image alarm της κάμερας και αμεσως μετά να ξανα ανοίγει, κάθε φορά που βλέπει μια κίνηση. Έτσι θα δουλεύει πάντα χωρίς πρόβλημα.
    • Αυτο με το xiomi router το ηθελα και εγω και μαλλον θα βγαλω τον σκληρο και θα τον βαλω σε κανενα αλλο synology nas Που σκευτομαι να αγορασω κια θα εχω το R1d μονο για router. τα υπολοιπα nas εχουνε addons για οτιδηποτε θελεις και πίστευα πως το εχει και το R1d αλλα τζιφος.

      αφου το χρησιμοποιεις με το Mihome απλα βαλε την πρωτη εντολη στην καμερα.(π.χ.senario : ανοιγει η πορτα και η πρωτη κινεζικη εντολη στην καμερα(video and upload to cloud)
    • Ο/H a123xxsp έγραψε:

      ρε παιδιά τα σενάρια είναι στα κινέζικα στην εφαρμογή από το Play store, πως τα διαβάζετε, ή υπάρχει κάποια άλλη λύση?
      Δες εδω

      xiaomi-miui.gr/community/easyr…art-1080P-WiFi-IP-Camera/
    • Διαφήμιση
    • Ο/H kostis60 έγραψε:

      Ο/H a123xxsp έγραψε:

      ρε παιδιά τα σενάρια είναι στα κινέζικα στην εφαρμογή από το Play store, πως τα διαβάζετε, ή υπάρχει κάποια άλλη λύση?
      Δες εδω
      xiaomi-miui.gr/community/easyr…art-1080P-WiFi-IP-Camera/
      το είδα, δεν βλέπω πουθενά σενάρια, επίσης δεν παίζουν ειδοποιήσεις με e-mail! όπως είχα γράψει από την πρώτη ημέρα στα σχόλια αλλά δεν το έχει διορθώσει κανείς