Διαφήμιση

Αγορά κινητού Xiaomi ( ποιο;;;)

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Αγορά κινητού Xiaomi ( ποιο;;;)

    Καλησπέρα,
    θέλω να εγοράσω ένα τηλέφωνο και από ότι κατάλαβα τα xiaomi είναι ''must'' στα χαμηλά budget.Συγκεκριμένα διαθέτω μέχρι και 250 ευρώ( όσο το λιγότερο τόσο καλύτερο). Το αρχικό μου ερώτημα είναι να πάω στη σειρά 3 ή στη σειρά 4; Θα μου πείτε ότι η 4 είναι καλύτερη ως πιο καινούρια αλλά μήπως η 3 είναι καλύτερη ως πιο δοκιμασμένο;Από εκεί και πέρα με ενδιαφέρει πάρα πολύ η μεγάλη μπαταρία , ενώ δε θέλω να ασχοληθώ με φλασαρίσματα και ιστορίες καθότι δεν προλαβαίνω.Άρα καλό θα ήταν να το πάρω από Ελλάδα, εκτός αν από το εξωτερικό μπορούν να μου το έχουν έτοιμο με κανονική ρομ χωρίς να χρειαστεί να κάνω τίποτα.Τ α αγγλικά δε με πειράζουν.Αλλά και πάλι καλύτερα από εδώ για να μην μπλέκω με εγγυήσεις και αποστολές αν πάθει κάτι.
    Στο διά ταύτα.Μου προτάθηκε από γειτονικό μαγαζί γνωστού το Redmi 4 το απλό 2/16 με 170 ευρώ και έτοιμο για χρήση χωρίς κινέζικα και τέτοια.Επίσης μου είπε για το redmi 4 prime με 210 3/32. Μου έδειξε και ένα note 3 pro που είχε και μου έκατσε λίγο μεγάλο το 5.5αρι.Βέβαια δεν έχω μεγάλο πρόβλημα να το πάρω.Αν είναι πολύ καλύτερο αυτό ή το note 4 να το πάρω.Καμία σχέση όμως ο σχεδιασμός του 3 με το 4.Το 4 είναι μακράν πιο όμορφο, πιο στιβαρό.Από τη σειρά 3 σκεφτόμουν κάτι σε 3s που έχει 3 ραμ.
    Τι να κάνω; Για πείτε :D

    =============== Ιαν 5th 2017, 2:04pm ===============
    Επίσης μήπως είναι τόσο σημαντική η εγγύηση της infoquest που καλό θα ήταν να πάρω ένα από το υποστηριζόμενα μοντέλα;
  • Για μένα ότι και να πάρεις θα είναι καλύτερο από όλα τα άλλα. κάτσε σκέψου και διάλεξε τις ανάγκες σου τι θέλεις ακριβώς
  • οκκκ, ερώτησις :
    2 κινητά , το ένα με 5.5 και το άλλο με 5 ίντσες, με την ίδια χωριτητότητα μπαταρίας , δεν θα έχουν διαφορετική διάρκεια;
    Δηλαδή το νοτε να κρατάει λιγότερο από το 4.
    Επίσης, στις ίδιες ίντσες , με την ίδια μπαταρία δεν θα κρατάει περισσσότερο αυτό το κινητό με την μικρότερη ανάλυση; Ή δεν έχει σχέση;
  • Διαφήμιση
  • Καλημέρα και χρόνια πολλά σας εύχομαι...Είμαι νέο μέλος καθώς και τρελός θαυμαστής της xiaomi είμαι 16 ετών και θα ήθελα να με βοηθήσετε να επιλέξω ένα τηλέφωνο... Αν και εχω όλα τα gadgetακια xiaomi...λάμπες,action cameras,ip καμερες,mi band,mi scale κλπ και γενικά ότι βγαίνει το περιμένω πως και πως έχω δυσκολευτεί πολύ στην αγορά κινητού το τελευταίο που πήρα ήταν το s5 το 14 και από τότε περιμένω πως και πως κάθε χρόνο να δω μια σημαντική διαφορά που να μου κεντρίσει το ενδιαφέρον... Φέτος να πω την αλήθεια μου έχει κολλήσει το s8 αν και δεν έχει βγει ακόμη παρακολουθώ καθημερινά ενημςρσώνει και ειδήσεις σχετικά με το θεμα... Αν μπορείτε σας παρακαλώ βοηθήστε με θέλω πραγματικά να στηρίξω την εταιρία και είμαι πολύ χαρούμενος για την συνεργασία της με την infoquest και ελπίζω να προχωρήσει... Να δούμε και αλλα πράγματα που δεν μπόρουμε να τα παραγγειλουμε λόγο κόστους τελωνειου μεταφορικών και πάει λέγοντας... Σας ευχαριστώ πολύ!!!!
  • Διαφήμιση
  • @angelosody

    Μιά χαρά κινητό είναι το Xiaomi redmi pro .

    Να μου επιτρέψεις όμως να σε συγχαρώ γιά τη σωστή χρήση της γλώσσας μας . :thumbsup: . Νάσαι καλά ....
  • Σας ευχαριστώ πολύ... Αν έχετε να μου προτείνετε κάποια άλλη επιλογή θα ήμουν ευγνώμων...

    Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Αγορά κινητού Xiaomi ( ποιο;;;)

    Και επίσης επειδή ξέχασα να συμπεριλάβω κάτι στην αρχική μου ερώτηση θέλω να δώσω συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά τα οποία συνεργαστηκαν και συνεργαζονται για να διμιουργησουν αυτό το εκπληκτικό forum να είστε πάντοτε γέροι και δυνατοί για να συνεχίσει να υπάρχει αυτή η εκπληκτική προσπάθεια να είστε πάντοτε καλα σας εύχομαι καλή δύναμη.!!!!
  • Διαφήμιση
  • Πληροφοριακά , υπάρχει κάποιο Ελληνικό μαγαζί , που το διαθέτει στα 268 Ευρώ ( 3/64 ), και σου το στέλνει σε 1 ημέρα έτοιμο .
    Με λίγα λόγια , τις διαδικασίες που διαβάζεις εδώ στο φόρουμ που χρειάζονται και που πολλοί φίλοι αντιμετωπίζουν προβλήματα
    τις κάνουν εκείνοι και σου το στέλνουν έτοιμο , με Ελληνική Ρομ της επιλογής σου . Εσύ το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να το χαρείς .
    Να συμπληρώσω ότι από εκεί πήρα το δικό μου πριν τα Χριστούγεννα .
    Αν καταλήξεις ... μπορώ να σου στείλω τη διεύθυνσή τους με pm . Αν όχι , καλή τύχη .

    ΥΓ . Κάπου σου ξέφυγε :D η δημιουργία .........