Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο Οδηγός εγκατάστασης Xposed Framework σε System Mode στις Xiaomi συσκευές (Android 6.0)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Οδηγός εγκατάστασης Xposed Framework σε System Mode στις Xiaomi συσκευές (Android 6.0)

      Δοκίμασα τώρα την 87.1. Μπουταρε αλλά παίρνω τα εξής errors:



      Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    • Δικαιώματα root έχεις δώσει στην εφαρμογή του XposedInstaller ? Αν ναι και συνεχίζει να μην δουλεύει, δοκίμασε και κάποια τελευταία έκδοση, πέρα της 3.0.x που είναι πλέον αρκετά παλιά.
    • Οδηγός εγκατάστασης Xposed Framework σε System Mode στις Xiaomi συσκευές (Android 6.0)

      Τελικά με 87.1 και 3.1.5 όλα πήγαν μια χαρά.

      Ευχαριστώ πολύ!

      Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα στην ομάδα!Μιας και το τελευταίο post στο thread είναι αρκετά παλιό (έτσι όπως πάει και με τις εκδόσεις), βρίσκομαι στην XTRV 9.3.7 με Xposed Installer 3.1.5 όπως αναγράφεται και εδώ!
      Η διαδικασία μου (έχω πάρει backup με διάφορες προσπάθειες για να εγκαταστήσω το framework αλλά τζίφος.....), ανοίγω Installer, προτεινόμενο 89 framework και Uninstaller ένα 20181231 (κάτι τέτοιο), αρχικά πήγα να κάνω Install κατευθείαν μέσα από τον Installer αλλά τρώω άκυρο ότι can't write system/xposed.prp (κάπως έτσι)-ουσιαστικά λογικό απλά το προσπάθησα επίτηδες για επιβεβαίωση,στην συνέχεια επιλέγω μέσω Recovery, βγάζει πράσινο ότι θα γίνει flash μετά από Reboot,μπαίνει Recovery-τρέχει το αρχείο---> Running Zip--Placing Files-- Done processing script file και μετά η μπάρα συνεχίζει να κινείται χωρίς να γίνεται απολύτως τίποτα!
      Κοιτώντας εδώ σκέφτηκα την 87.1 που αναφέρεται μέσω Magisk αλλά εμένα η έκδοση του Magisk είναι η 19.4 (είχα φάει άκυρο με εγκατάσταση 87 framework ότι να βάλω Magisk 14)...Αυτά.....
      Μήπως υπάρχει στο Playstore κανένα αρχείο ή πολύ απλά Xposed για XTRV 9.3.7 ΔΕΝ!!!
      Θενκ Γιου!
      Υ.Γ. Sorry για τις εντολές στο περίπου,αν χρειάζεται περισσότερη ανάλυση,inform me!
    • Θα το πω απλά...πλέον δεν υποστηρίζεται το xposed...μπορείς να βρεις κάνα ξεχασμένο αρχείο στο xda...
      Official Miui Global Beta Tester

      XTreme Rom Version by Greek Team...

      Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
      Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...
    • Ο/H Octaviastikos έγραψε:

      Θα το πω απλά...πλέον δεν υποστηρίζεται το xposed...μπορείς να βρεις κάνα ξεχασμένο αρχείο στο xda...
      Να φανταστώ φυσικά εννοείς σε topic είτε για Redmi Pro είτε αντίστοιχο και φυσικά για Android 6 ε!
      Thanks man!
    • @Octaviastikos κάτι Thai-Magisk (Muai Tai) βλέπω μάλλον για λύση! Θα δούμε!
      Θα τσεκάρω και μια μ@λακί@ zip που έχω κατεβάσει και ό,τι κάτσει!
      OffTopic
      Να πω την μαύρη αλήθεια (και αν ξέρει κάποιος/α απαντάει) θέλω να κάνω hide το root για να τσεκάρω κάτι με το Best Connect της Cosmote όμως το Magisk hide δεν δουλεύει στο app, οπότε προσπαθώ να βρω έναν τρόπο που να μην βλέπει το root!
      Από την άλλη βρήκα ένα module-Magisk hide props αλλά αφορά όταν έχεις θέμα με το SafetyNet (και δεν έχω τέτοιο πρόβλημα)!
    • Διαφήμιση
    • Μια χαρά δηλαδή...και τι το χρειάζεσαι;;
      Official Miui Global Beta Tester

      XTreme Rom Version by Greek Team...

      Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
      Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...
    • Ο/H Octaviastikos έγραψε:

      Μια χαρά δηλαδή...και τι το χρειάζεσαι;;
      Το Best Connect βλέπει το root και το Magisk Hide αν και του απενεργοποιώ το root το βλέπει πάλι!
    • Καβεβαζεις την εφαρμογή δεν την ανοίγεις...πας στο magisk και την κάνεις hide μετά ανοίγεις την εφαρμογή και είσαι οκ... δοκιμασμένο σε πολλές συσκευές και εφαρμογες...όπως των τραπεζών...
      Official Miui Global Beta Tester

      XTreme Rom Version by Greek Team...

      Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
      Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...
    • Ο/H Octaviastikos έγραψε:

      Καβεβαζεις την εφαρμογή δεν την ανοίγεις...πας στο magisk και την κάνεις hide μετά ανοίγεις την εφαρμογή και είσαι οκ... δοκιμασμένο σε πολλές συσκευές και εφαρμογες...όπως των τραπεζών...
      Χμμμμμ......τωρα σε'πιασα!
      Σωστό το trick & λογικό!
    • Διαφήμιση
    • Σβυσε την τώρα κάνε ρεσταρτ...κατέβασε και κάνε όπως είπα....
      Official Miui Global Beta Tester

      XTreme Rom Version by Greek Team...

      Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
      Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...