Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο Οδηγός εγκατάστασης Xposed Framework σε System Mode στις Xiaomi συσκευές (Android 6.0)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Μετά την τελευταία αναβάθμιση σε Android 7.0 τι αλλαγές πρέπει να γίνουν σε αυτόν τον πολύ εμπεριστατωμένο οδηγό εγκατάστασης Xposed Framework στο Xiaomi Redmi Note 4;
      Η φαντασία είναι πιο σημαντική από την γνώση. Η γνώση είναι περιορισμένη. Η φαντασία περικυκλώνει τον κόσμο.
    • Δεν υπάρχει "επίσημη" έκδοση xposed (δηλαδή από τον αρχικό προγραμματιστή) που να δουλεύει στο Android 7.0. Οι οποίες εκδόσεις έχουν βγει, αποτελούν ανεπίσημα hacks με διαφορά προβλήματα ανά συσκευή και ROM και το κυριότερο, δεν υποστηρίζουν σωστά το MIUI. Μέχρι να ωριμάσει το xposed για Nougat (αν ωριμάσει ποτέ) ή έχουμε κάποια άλλη θετική εξέλιξη, εγώ προσωπικά δεν θα δοκίμαζα καν να εγκαταστήσω κάτι σε 7αρι.
    • Οδηγός εγκατάστασης Xposed Framework στο Xiaomi Redmi Note 4 (Codename: Nikel)

      Καλημέρα παιδιά!έχω την 9 beta σε redmi note 4 και έχω κάνει root.δυστηχως δεν έχω βρει ακόμη συμβατό xposed framework για 7.0!αν έχετε κάτι υποψην σας μου λέτε! ευχαριστώ!

      Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Δυστυχώς δεν είναι σταθερό το xposed για το android 7.0
      Official Miui Global Beta Tester

      XTreme Rom Version by Greek Team...

      Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
      Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...
    • Όσο είχα το lineage OS για δοκιμή και είχε έκδοση 7.1.2 δούλευε κανονικά το xposed!για την 7 δε μπορώ να βρω τπτ!ότι έχω δοκιμάσει απλά δε μπουταρει το τηλ!όσο για την lineage απλά πολλά lag και τρελή κατανάλωση μπαταρίας!τελικά Xiaomi χωρίς miui που είπε κάποιο μέλος εδώ δεν...!!!

      Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    • O Rovo, ο original δημιουργός του Xposed είπε πριν κάποιες ημέρες ότι είναι κοντά σε επίσημο release για το Nougat. Θα δούμε όμως, είναι πολλά να γίνουν και είναι ένα άτομο δυστυχώς.
    • Μονο για την 7.1.1 και 7.1.2 api 25...

      Για την 7.0 δεν υπάρχει...
      Official Miui Global Beta Tester

      XTreme Rom Version by Greek Team...

      Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
      Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...
    • Διαφήμιση
    • Παιδια καλημερα. Σε ενα Redmi 4A με την τελευταια Ελληνικη XTRV (Stable V8.5.2.0) ακολουθω αυτον τον οδηγο κανονικα?
      Ευχαριστω.

      =============== Σεπ 9th 2017, 8:38am ===============
      Τέλειος οδηγός, ο απολυτος "τυφλοσουρτης". Μπηκε κανονικα το Xposed Framework. Τωρα πια δεν ειμαι "φλωρος" :D :D :D
      Ευχαριστω πολυ.

      =============== Σεπ 9th 2017, 8:47am ===============
      Παρεπιπτοντως, προσπαθω να εγκαταστησω το Gravity box [MM] αλλα δεν το αντικαθιστα? Τι συμβαινει, δεν ειναι συμβατο?
      Thanks
    • Ο/H guideman έγραψε:


      =============== Σεπ 9th 2017, 8:47am ===============
      Παρεπιπτοντως, προσπαθω να εγκαταστησω το Gravity box [MM] αλλα δεν το αντικαθιστα? Τι συμβαινει, δεν ειναι συμβατο?
      Thanks
      Με το MIUI δεν είναι απόλυτα συμβατό όχι. Κάποια πράγματα ίσως δουλεύουν, κάποια προκαλούν προβλήματα. Θα συνιστούσα για το customization της εμφάνισης και μόνο να χρησιμοποιείς addons που υποστηρίζουν MIUI (πχ MIUI Tweaks, xMIUI κτλ).
    • Καλησπέρα από μένα και πάλι. Μετά την πρόσφατη εγκατάσταση του exposed, προσπαθησα να κατεβασω το MIUI 8 tweaks αλλά μόλις αρχίζει το downloading, σε δύο δευτερόλεπτα σταματάει. Καμμία ιδέα τι συμβαίνει? Ευχαριστώ
    • Ο/H guideman έγραψε:

      Καλησπέρα από μένα και πάλι. Μετά την πρόσφατη εγκατάσταση του exposed, προσπαθησα να κατεβασω το MIUI 8 tweaks αλλά μόλις αρχίζει το downloading, σε δύο δευτερόλεπτα σταματάει. Καμμία ιδέα τι συμβαίνει? Ευχαριστώ
      Από που το κατέβασες ? Αν προσπάθησες από το repository του Xposed, κατέβασέ το κανονικά μέσω Play Store.
    • Διαφήμιση
    • Από το xposed προσπαθησα. Από το playstore μπήκε κανονικά. Το πρόβλημα είναι με το συγκεκριμένο module η με όλα από το Xposed δεν γίνεται?