Διαφήμιση

xiaoyi ant 720 προβλημα?

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • xiaoyi ant 720 προβλημα?

      παιδια καλησπερα πηρα μια καμερα μεταχειρισμενη απο εναν που μου πε οτι τη δουλευε με μια κινεζικη εφαρμογη...το απκ εμενα δυστυχως δεν μπορει να γινει instal οποτε κατεβασα το yi home απο playstore...επειτα απο τα διαφορα κινεζικα και αφου τελικως προσπαθησα με το qr να συνδεσω την καμερα, στο τελος μου βγαζει fail to load, please reset the camera...

      καμια ιδεα?

      αν περασω το firmware οπως λεει ο οδηγος θα βγει ακρη?
    • Δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις τις εφαρμογές από το play store, είναι για ευρωπαϊκές εκδόσεις. Υποθέτω βέβαια ότι η κάμερα είναι Chinese version και όχι European. Θα πρέπει να βάλεις την κινεζική εφαρμογή, η οποία δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο δεν σου γίνεται install. Έχεις ορίσει στις ρυθμίσεις του κινητού να γίνεται εγκατάσταση εφαρμογών εκτός play store? Αυτή δοκίμασες? 小蚁摄像机-小米应用商店
      Επίσης κάνε και ένα reset την κάμερα πριν προσπαθήσεις να τη συνδέσεις.

      Sent from my Onda v975m using Tapatalk
      The day is my enemy, the night is my friend
    • μου την εστειλαν την εφαρμογη και δεν γινοταν το install για καποιο λογο, εβγαλε fail στο τελος...τελικα μπηκα απο το μι store και την κατεβασα και τωρα δουλευει...

      επειδη εχει πολυ κινεζια μεσα, αν περασω το firmware οπως λεει ο οδηγος θα δουλεψει με την εφαρμογη απο το playstore?
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Panos Vgs έγραψε:

      μου την εστειλαν την εφαρμογη και δεν γινοταν το install για καποιο λογο, εβγαλε fail στο τελος...τελικα μπηκα απο το μι store και την κατεβασα και τωρα δουλευει...

      επειδη εχει πολυ κινεζια μεσα, αν περασω το firmware οπως λεει ο οδηγος θα δουλεψει με την εφαρμογη απο το playstore?

      Τι εννοείς έχει πολύ κινεζια μέσα? Η εφαρμογή yi home που σου δίνω το λινκ πάνω από το mi store είναι πεντακάθαρη από κινεζιες και έχει ακριβώς τις ιδιες λειτουργιες με αυτή του play store.
      Αν έχεις την κινέζικη έκδοση κάμερας δεν δουλεύει η εφαρμογή από το play store. Για να δουλέψει πρέπει να έχεις την Ευρωπαϊκή έκδοση.

      Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk
      The day is my enemy, the night is my friend
    • καλησπερα φιλε, κατεβασα τελικα μια εφαρμογη απο το στορε και παιζει, απλα πχ οι ειδοποιησεις μου εμφανιζονται στα κινεζικα...

      να ρωτησω κατι ακομα, απο την sd υπαρχει καποιος τροπος να δω μεσω της εφαρμογης? η πρεπει να βγαλω την καρτα απο την καμερα?
    • Εγώ χρησιμοποιώ την εφαρμογή από το λινκ που έδωσα πιο πάνω και βλέπω τα βίντεο μέσα από την εφαρμογή. Δεν ξέρω ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς αλλά λογικά θα μπορείς να τα δεις από το κινητό. Κάποια επιλογή θα έχει στις ρυθμίσεις.

      Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk
      The day is my enemy, the night is my friend
    • Γειά σε όλους,
      Μόλις μου ήρθε η 720 p international.
      Αύριο μου έρχεται το έξυπνο σπίτι.
      Το πρόβλημα είναι πως επειδή είναι η international έκδοση δεν μπορώ να συνδεσω την κάμερα με την εφαρμογή mi Home. Αλλά μόνο με την yi Home και αυτό με τοποθεσία us.
      Μπορώ να αλλάξω το firmware της κάμερας για να την συνδέσω μαζί με το Smart Home? Η Πρέπει να βάλω το Mi Home που έχετε εδώ?
      Ευχαριστώ
    • Διαφήμιση
    • Καλημέρα σας
      Θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια κάποιου συντοπιτη από Αθήνα για μια Yi που μου πούλησε ένας "πονηρός" τύπος σε διπλανό φόρουμ...
      Εν ολίγοις, κάποια στιγμή συνδέθηκε για 5 δευτερόλεπτα και από τότε όσα reset κι αν έκανα με όσες διαθέσιμες συσκευές κι αν προσπάθησα ανάβει μόνιμα για λίγα δευτερόλεπτα το μπλε φωτάκι και μετά "αποσυνδέεται...
      Αν υπάρχει κάποιος φίλος από Αθήνα να την" κανει" να δουλέψει (με το αζημίωτο φυσικά!!) ας μου στείλει ένα πμ...

      Ευχαριστώ πολύ για την φιλοξενία σας!!
    • Ο/H zananiro έγραψε:

      Δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις τις εφαρμογές από το play store, είναι για ευρωπαϊκές εκδόσεις. Υποθέτω βέβαια ότι η κάμερα είναι Chinese version και όχι European. Θα πρέπει να βάλεις την κινεζική εφαρμογή, η οποία δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο δεν σου γίνεται install. Έχεις ορίσει στις ρυθμίσεις του κινητού να γίνεται εγκατάσταση εφαρμογών εκτός play store? Αυτή δοκίμασες? 小蚁摄像机-小米应用商店
      Επίσης κάνε και ένα reset την κάμερα πριν προσπαθήσεις να τη συνδέσεις.

      Sent from my Onda v975m using Tapatalk
      Ευτυχώς με έσωσες. Προσπαθούσα για εβδομάδες να βρω λύση. Επιτέλους δούλεψε!