Διαφήμιση

Συλλογή από patches για το Kate (τελ. έκδοση 8.3.8)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Το χω.... Δικό μου λάθος! Κατέβαζα το αρχείο μέσω της εφαρμογής miui.gr και δεν το διάβαζε σωστά. Κατέβασα από Chrome και οκ.! Αυτό που παίζει τώρα είναι ότι τα γράμματα κάτω από τα εικονίδια εμφανίζονται σχεδόν πάνω στο εικονίδιο. Είναι κάποια ρύθμιση που μου ξεφεύγει?
    • Ο/H paparounas81 έγραψε:

      Το χω.... Δικό μου λάθος! Κατέβαζα το αρχείο μέσω της εφαρμογής miui.gr και δεν το διάβαζε σωστά. Κατέβασα από Chrome και οκ.! Αυτό που παίζει τώρα είναι ότι τα γράμματα κάτω από τα εικονίδια εμφανίζονται σχεδόν πάνω στο εικονίδιο. Είναι κάποια ρύθμιση που μου ξεφεύγει?
      Περίεργο. Εγώ έχω αυτό:


      Τέλος πάντων. Βάλε αυτό. Αφαίρεσα το patch για τις δύο γραμμές στα εικονίδια.
    • Ευχαριστουμε @UserXP . Εσένα περιμέναμε να βγαλεις patches για να αλλαξουμε ROM.
      Μεταξύ μας, για να βγάλεις εσυ patches σημαίνει οτι η 7.5.25 ειναι καλή.
      Ειχα μείνει στην 6.12.22 και ειχα αρχίσει να βαριέμαι.




      Τα καλύτερα μου ever κινητά ανά OS:


    • Διαφήμιση
    • Για σου και απο μενα το περασα μια χαρα το μονο προβλημα που βρηκα ειναι με τις καρτες sim1 kai sim2 οταν εχω τα δεδομενα στην δευτερη καρτα και στην πρωτη τηλεφωνο ναι μεν εχω δεδομενα στην δευτερη αλλα στην πρωτη sim1 χανει το σημα δισκολευεται να παρει τηλεφωνο το 3g δεν εμφανιζεται αυτα μολις το αφαιρεσω το patches δουλευουν κανωνικα οι καρτες ευχαριστω
    • Να σας πω την αλήθεια, για όλες τις weekly εκδόσεις έκανα τα patches, αλλά για διάφορους λόγους/προβλήματα δεν τα "ανέβαζα".

      Ο/H giotse έγραψε:

      Για σου και απο μενα το περασα μια χαρα το μονο προβλημα που βρηκα ειναι με τις καρτες sim1 kai sim2 οταν εχω τα δεδομενα στην δευτερη καρτα και στην πρωτη τηλεφωνο ναι μεν εχω δεδομενα στην δευτερη αλλα στην πρωτη sim1 χανει το σημα δισκολευεται να παρει τηλεφωνο το 3g δεν εμφανιζεται αυτα μολις το αφαιρεσω το patches δουλευουν κανωνικα οι καρτες ευχαριστω
      Επειδή έχω μόνο μία κάρτα και κανείς στο σπίτι δεν χρησιμοποιεί δεδομένα, αν μπορείς (ή όποιος μπορεί) κάνε ένα κόπο ακόμη.
      Βάλε από παρακάτω πρώτα το patch 0 και δοκιμή και μετά (από πάνω) το patch 1 και πές μου σε ποιο από τα δύο εμφανίζεται το πρόβλημα. Ευχαριστώ.
      RN3.kate.7.5.25xtrv.0.zip
      RN3.kate.7.5.25xtrv.1.zip
    • Καλησπέρα, για RN 3 Hennessy υπάρχει κάποιο pach; Ευχαριστώ
    • Βαρέθηκα τα προβλήματα όλων των νέων dev που είναι τα εξής:
      1.) Λείπουν οι διακόπτες στο συρτάρι α)Μετάδοση Οθόνης και β)Mi Drop. Μου είναι πολύ χρήσιμοι. Γιατί δεν υπάρχουν?
      2.) Λείπει η διαφορετική ένταση στις κλήσεις και στις ειδοποιήσεις.
      3.) Η αυτόματη φωτεινότητα είναι πολύ μα πολύ χαμηλή
      4.) Χειρονομίες ανακίνησεις gestures για κλείσιμο οθόνης και καθαρισμό RAM δε βρήκα
      5.) H ρύθμιση για 4 ή 5 στήλες στους φακέλους που είναι?
      6.) Η ρύθμιση για επιλογή φωτογραφίας σε πλήρη οθόνη κατα τις κλήσεις που είναι?
      7.) Streaming μέσω κάποιου expl;orer ταινίας απο τοπικό δίκτυο DLΝΑ δε κατάφερα να κάνω και δοκίμασα πολλές rom και πολλούς explorer.

      Παιδιά, έπρεπε να γυρίσω πίσω σε stable και οι stable στο RN3 pro Kate είναι μόνο δύο (η 8.1.1.0 και η 8.2.4.0).
      Τελικά γύρισα πίσω στην : xtrvbeta1-stable -v8.1.1.0.
      Ποια patch να χρησιμοποιήσω για να έχω τις χρήσιμες ρυθμίσεις του userXP?.




      Τα καλύτερα μου ever κινητά ανά OS:


    • Διαφήμιση
    • @nutrialex

      1.) Θα το τσεκάρω, αλλά δεν ξέρω... Σε ποια έκδοση υπάρχουν οι διακόπτες "Μετάδοση Οθόνης" και "Mi Drop";
      2.) Οκ
      3.) Οκ
      4.) Οκ
      5.) Οκ (μάλλον εννοείς 3 ή 4 στήλες και όχι 4 ή 5)
      6.) Οκ
      7.) Δεν έχω ιδέα

      Δώσε μου το link της ROM που χρησιμοποιείς (δεν το βρήκα) και θα βάλω τα patches.

      Πάντως εγώ (έχω kate) χρησιμοποιώ εδώ και πολύ καιρό ROMs από kenzo και αμέσως μετά την εγκατάσταση της ROM, εγκαθιστώ το firmaware από το kate (χωρίς το emmc_appsboot.mbn) και όλα λειτουργούν κανονικά.
    • @UserXP

      Οι Stable εκδόσεις του ΚΑΤΕ είναι εδω:
      xiaomi-miui.gr/community/wsif/…mi-Redmi-Note-3-SE/#files

      Εγώ έβαλα την 8.1.1.0 (λένε όλοι ότι είναι σταθερότερη της 8.2.4.0.

      Οι development εκδόσεις με έχουν απογοητεύσει. Από την 7.5.25 έως και την 7.12.21 έχουν τα προβληματα που ανάφερα.

      1. Όλες οι Stable (8.1.1.0 και 8.2.4.0) καθώς και οι dev έως την 7.5.25 έχουν τους διακόπτες που ανάφερα. Στις άλλες πρέπει να ψάξεις από τις ρυθμίσεις για να τα εκτελέσεις.

      5. Ναι τα δικά σου patches δίνουν 3_4 στήλες στους φακέλους και 5 στήλες στους διακόπτες. Υποτίθεται ότι οι καινούργιες dev θα το έδιναν από μόνες τους αλλά καμμια (μέχρι το Δεκέμβριο του 2017) δε το έδωσε.

      7. Πράγματι. Είμαι ο μόνος που το αναφέρει. Δε κάνω όμως λάθος. Έχω κάνει πολλά FR στο κινητό για να περάσω κάθε νέα dev έκδοση και εγκαθιστώντας πληθώρα file explorers παρατήρησα ότι όταν ήθελα να ανοίξω ταινία avi, mkv, mp4 ή ήχο mp3 από τον κεντρικό server μου έβγαζε ο κάθε Explorer μόνο την επιλογή του Opera και του stock browser ( εβλεπε σαν σελίδα τη διεύθυνση του dlna server κάτι σαν smb//192.168.1.10) και δε καταλάβαινε ότι ήταν αρχείο βίντεο για να ανοίξει τον vlc, BS.Player, η mxplayer.
      Δε ξέρω αν φταίει ότι ο server είναι Linux. Στη stable μου δίνει κανονικά τους players στην επιλογή.

      =============== Μαρ 2nd 2018, 6:03pm ===============
      @UserXP

      Μπόρεσες να δεις καθόλου τα patches στην 8.1.1.0 ?




      Τα καλύτερα μου ever κινητά ανά OS:


    • XTRV 8.1.1.0 (stable) - Patches
      Download link - Restore back (όπως ήταν)

      Περιέχει σχεδόν όλα τα patches του 1ου ποστ.
      [Πω πω, με πήγες πολύ πίσω φίλε nutrialex]
    • @UserXP

      Σε ευχαριστώ πολύ. Υποθέτω θα φανούν χρήσιμα και σε άλλους ψαγμένους. Αλλο ένα προσόν που έχει αυτή η stable είναι ότι επιτέλους μπορώ να έχω το Youtube να παίζει στο background με κλειστή οθόνη. Μου είχε λείψει το τελευταίο χρόνο αυτό. Όπως και τόσα άλλα που όπως είπα τα κόβει σιγα-σιγά το android.




      Τα καλύτερα μου ever κινητά ανά OS:


    • Διαφήμιση