Διαφήμιση

Το MIUI 9 θα επιτρέπει την διαγραφή και εφαρμογών συστήματος

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H The_Kostas έγραψε:

      Συγκριτικα με αλλα λειτουργικα το βλεπω πιο ελαφρυ.
      Συμφωνω οτι τα specs του κινητου δινουν την απαραιτητη ωθηση, αλλα δεν ισχυει και αυτο;
      Εκτος αν το λειτουργικο ειναι βαρυ κι εγω ειμαι κεφτες που το καταλαβαινω λαθος :P
      Εχεις ένα δίκιο.Ας πάρουμε παράδειγμα τα iphone έχουν ένα iOS που αναβαθμίζεται και όχι 500 όπως το Android.
      all Mi-ght ...for our right!!
    • Εμένα πάντως, με ενδιαφέρει πρώτα να πάρει το redmi pro μου το MIUI 9 και μετά αν θα πάρει και πότε Nougat.
      Και μην πω και πως δεν με πολυνοιάζει κιόλας.

      * Όταν τα πράγματα φαίνονται να είναι όπως δεν θα ήθελαν να φανούν ότι δεν είναι. *
    • Διαφήμιση
    • πρέπει να υπάρχει μια " ισορροπία "
      εσύ θες την 9 , αλλά προφανώς κάποια χαρακτηριστικά είναι του "κανονικού" android , απλά πειραγμένα
      δεν μπορείς να έχεις τα πάντα μόνο από την xiaomi (εδώ μας είχε "κόψει" το google backup για πόσο καιρό)

      και μπορεί να μη το καταλάβεις τώρα , κάποια στιγμή (αν κρατήσεις καιρό την συσκευή) θα το καταλάβεις
      (βλέπε π.χ. ασυμβατότητες)


      αν δεν υπάρχει αλλαγή έκδοσης του android με την 9.0 (π.χ τα περισσότερα redmi Που έχουν μείνει πίσω) δεν την βλέπω καλά
    • Όπως πολύ σωστά ανέφερες, εξαρτάται από το πόσο θέλει να κρατήσει κάποιος την συσκευή. Άρα, οι αναβαθμίσεις λογισμικού έχουν διαφορετικό νόημα για διαφορετικούς χρήστες.
      Για εμένα λοιπόν που αλλάζω συσκευή κάθε 18 μήνες περίπου, συνήθως παίρνω την επόμενη έκδοση android μαζί με την νέα συσκευή.Αν κάποιος θέλει να κρατήσει συσκευή 2-3 χρόνια,αλλάζει το θέμα.

      Έτσι όπως έχει διαμορφωθεί η κατάσταση με τις αναβαθμίσεις, και αυτό το ακολουθούν οι περισσότερες εταιρείες, κάθε συσκευή θα πάρει εγγυημένα 1 νεα έκδοση android
      κάποια στιγμή μετά το 12μήνο λανσαρίσματος.
      Οτιδήποτε περισσότερο, έχει σχέση με την εμπορικότητα της συσκευής. Αν πούλησε αρκετά, υπάρχουν αυξημένες πιθανότητες και για μία
      ακόμα αναβάθμιση, τίποτα σίγουρο όμως.

      Το ότι το MIUI ενσωματώνει και κάποια χαρακτηριστικά των επόμενων εκδόσεων android - με όποια λειτουργικότητα/χρησιμότητα αυτά μπορεί να έχουν- μόνο σαν κάτι θετικό το βλέπω εγώ.

      Τέλος της έκθεσης με θέμα: Εγώ και το επόμενο ΜIUI :P

      * Όταν τα πράγματα φαίνονται να είναι όπως δεν θα ήθελαν να φανούν ότι δεν είναι. *