Διαφήμιση

[SOLVED] Αν ξεκλειδωθεί μια φορά ένα κινητό και κλειδωθεί, ξεκλειδώνει με τον ίδιο μόνο λογαριασμό;

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • [SOLVED] Αν ξεκλειδωθεί μια φορά ένα κινητό και κλειδωθεί, ξεκλειδώνει με τον ίδιο μόνο λογαριασμό;

      Το θέμα τα λέει όλα. Ας πούμε ότι έχουμε ένα λ.χ. Redmi 3S που το ξεκλειδώσουμε με έναν Xiaomi account.

      Αν φλασάρουμε official firmware που θα το κλειδώσει, τότε ξεκλειδώνει μόνο με το ίδιο account που είχε ξεκλειδωθεί την πρώτη φορά; Ή μπορεί να χρησιμοποιηθεί οποιοσδήποτε λογαριασμός Xiaomi έχει δικαίωμα ξεκλειδώματος;
    • Ο/H endlessterror έγραψε:

      Το θέμα τα λέει όλα. Ας πούμε ότι έχουμε ένα λ.χ. Redmi 3S που το ξεκλειδώσουμε με έναν Xiaomi account.

      Αν φλασάρουμε official firmware που θα το κλειδώσει, τότε ξεκλειδώνει μόνο με το ίδιο account που είχε ξεκλειδωθεί την πρώτη φορά; Ή μπορεί να χρησιμοποιηθεί οποιοσδήποτε λογαριασμός Xiaomi έχει δικαίωμα ξεκλειδώματος;
      Με οποιοδήποτε account θέλεις και το οποίο έχει πάρει έγκριση και έχει δικαίωμα για ξεκλείδωμα bootloader.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H endlessterror έγραψε:

      Ευχαριστώ φίλε μου!
      Να συμπληρώσω κάτι γιατί υποψιάζομαι τι σε προβληματίζει: Αν ξεκλειδώσεις με ένα account ένα κινητό και το κλειδώσεις πάλι είτε κατά λάθος είτε για άλλο λόγο, δεν χρειάζεται να περιμένεις ένα μήνα για να ξεκλειδώσεις πάλι με το ίδιο account το ίδιο κινητό. Μπορείς να το κλειδώνεις και να το ξεκλειδώνεις κάθε μέρα. ;)

      Άλλο κινητό δεν μπορείς να ξεκλειδώσεις πριν περάσουν 30 ημέρες :)
    • Ο/H dnomikos έγραψε:

      Να συμπληρώσω κάτι γιατί υποψιάζομαι τι σε προβληματίζει: Αν ξεκλειδώσεις με ένα account ένα κινητό και το κλειδώσεις πάλι είτε κατά λάθος είτε για άλλο λόγο, δεν χρειάζεται να περιμένεις ένα μήνα για να ξεκλειδώσεις πάλι με το ίδιο account το ίδιο κινητό. Μπορείς να το κλειδώνεις και να το ξεκλειδώνεις κάθε μέρα
      Δεν είναι ακριβώς ο λόγος αυτός. Θέλω να το ξεκλειδώσω, αλλά δεν έχω ακόμα δικαιώματα στο λογαριασμό. Έχω όμως το δικό μου που έχει. Οπότε ήθελα να το ξεκλειδώσω με το δικό μου. Αργότερα θα το κλειδώσω και θα το δώσω στον τελικό χρήστη για να το ξεκλειδώσει, όταν αυτός θα έχει δικαιώματα.
    • Ο/H endlessterror έγραψε:

      Ο/H dnomikos έγραψε:

      Να συμπληρώσω κάτι γιατί υποψιάζομαι τι σε προβληματίζει: Αν ξεκλειδώσεις με ένα account ένα κινητό και το κλειδώσεις πάλι είτε κατά λάθος είτε για άλλο λόγο, δεν χρειάζεται να περιμένεις ένα μήνα για να ξεκλειδώσεις πάλι με το ίδιο account το ίδιο κινητό. Μπορείς να το κλειδώνεις και να το ξεκλειδώνεις κάθε μέρα
      Δεν είναι ακριβώς ο λόγος αυτός. Θέλω να το ξεκλειδώσω, αλλά δεν έχω ακόμα δικαιώματα στο λογαριασμό. Έχω όμως το δικό μου που έχει. Οπότε ήθελα να το ξεκλειδώσω με το δικό μου. Αργότερα θα το κλειδώσω και θα το δώσω στον τελικό χρήστη για να το ξεκλειδώσει, όταν αυτός θα έχει δικαιώματα.
      Κατάλαβα... μπορείς να το κάνεις άνετα. Επίσης, αν θέλεις, μπορείς να του το δώσεις έτοιμο ξεκλείδωτο... Δεν είναι κάποια άδεια που μεταφέρεται στο κινητό από το δικό σου account.
    • Ο/H dnomikos έγραψε:

      Να συμπληρώσω κάτι γιατί υποψιάζομαι τι σε προβληματίζει: Αν ξεκλειδώσεις με ένα account ένα κινητό και το κλειδώσεις πάλι είτε κατά λάθος είτε για άλλο λόγο, δεν χρειάζεται να περιμένεις ένα μήνα για να ξεκλειδώσεις πάλι με το ίδιο account το ίδιο κινητό. Μπορείς να το κλειδώνεις και να το ξεκλειδώνεις κάθε μέρα.
      Ευχαριστώ.

      Έχω πρόβλημα τελικά, αλλά θα ανοίξω άλλο θέμα για αυτό. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.
    • Διαφήμιση