Διαφήμιση

Γενικός οδηγός αίτησης επαναενεργοποίησης της άδειας ξεκλειδώματος του Bootloader

    • Οδηγός
    • Application
    • Xiaomi

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • @r1teo Αν και τα έχετε πει ήδη πάνω διαχειριστής στο αγγλικό φορουμ ξεκινά με άλλου τύπου ερώτηση.
      Αν έχεις κάνει αίτηση για ξεκλείδωμα στο παρελθόν έιναι το πρώτο που ρωτάει.
      Ισως δεν ειδε το ΜΙ account ID σου στα νούμερα που έχουν κάνει αιτηση στο παρελθόν.
      Επισης ζητάνε screenshot από το unlocking page status για να ειναι σίγουροι οτι είσαι κλειδωμένος
      Ριξε μια ματιά και φτιάξε κάτι αν λείπει.

      --------
      Εγω πάντως ακομα τιποτα (με σφραγίδα από την Πέμπτη)
    • @nickkon Κάνε μια δοκιμή αν είσαι έτοιμος,screenshot δεν ζητάνε ΜΙ account ID σύμφωνα όπως με το screenshot που έβαλα λογικό είναι να ρωτάνε σε ποιο κωδικό θα γίνει ξεκλείδωμα και με ποιο όνομα @lallasgr άλλαξε είπα το screenshot στην πρώτη σελίδα έχουμε το πρώτο πάρα τραγουδό.

      =============== Δεκ 17th 2016, 7:54pm ===============

      Ο/H r1teo έγραψε:

      @derveni τα στοιχεία τα έχω βάλει κανονικά δεν ξέρω αν ο λόγος δεν τους κάνει..
      είναι εύκολο να μου στείλεις με πμ ένα κείμενο για τον λόγο που ζητάω το ξεκλείδωμα;;;;
      τα αγγλικά μου είναι χάλια(πολύ χάλια)και τους έγραψα το λόγο του οδηγού με μετάφραση google...ευχαριστώ
      Όχι δεν είναι σωστό γιατί θα το δούνε ως spam το λέει στον οδηγό ο @lallasgr τέλος πάντων δεν θέλει έκθεση π.χ. βάλε ότι έκανες αλλαγή της rom από lollipop σε MM και μπλα μπλα μπλα μπλα να ξεκλειδώσουνε το λογαριασμό σου και μπλα μπλα μπα.
    • πριν λίγες ώρες πήρα την κόκκινη σφραγίδα στο post μου.
      Συνήθως πόσο παίρνει για νε επιτρέψουν το ξεκλείδωμα στο en.miui/unlock?
    • Διαφήμιση
    • στον @derveni περίπου 30 ωρες. Εγώ έκλεισα 2 24ωρα χωρις να επανενεργοποιηθεί. Αυριο θα ρωτήσω τι γινεται
      μήπως και παρέπεσε





      Ο/H derveni έγραψε:

      μια δοκιμή αν είσαι έτοιμος
      Συχνά πυκνά κοιτάζω και στο miflash unlock tool, τρώω πόρτα. Στο site μπαινω σε private mode για να μη μπλέξω με κ cookies
    • Ο/H nickkon έγραψε:

      στον @derveni περίπου 30 ωρες. Εγώ έκλεισα 2 24ωρα χωρις να επανενεργοποιηθεί. Αυριο θα ρωτήσω τι γινεται
      μήπως και παρέπεσε





      Ο/H derveni έγραψε:

      μια δοκιμή αν είσαι έτοιμος
      Στο site μπαινω σε private mode για να μη μπλέξω με κ cookies
      τι εννοείς με το "private mode" και πως γίνεται?
    • ανοίγεις σε οποιο browser χρησιμοποιείς το "new private window" ή κάπως ετσι (αυτό ειναι στον firefox σορυ δεν εχω ελληνικά)
      Μπαίνεις στο en.miui.com/unlock και πατάς unlock θα σε βγάλει σε κινεζικα αλλά έχει english επιλογή κάτω κάτω.
      Συνδέσου και δες τι σου βγάζει. Αν σε πάει κατευθειαν για να κατεβάσεις το unlock tool εχεις πάρει έγκριση. Αλλιως
      περιμένεις. Private mode βάζω για να μη θυμάται ο browser την απάντηση που πηρα και μου σερβίρει την ίδια
    • Ο/H nickkon έγραψε:

      ανοίγεις σε οποιο browser χρησιμοποιείς το "new private window" ή κάπως ετσι (αυτό ειναι στον firefox σορυ δεν εχω ελληνικά)
      Μπαίνεις στο en.miui.com/unlock και πατάς unlock θα σε βγάλει σε κινεζικα αλλά έχει english επιλογή κάτω κάτω.
      Συνδέσου και δες τι σου βγάζει. Αν σε πάει κατευθειαν για να κατεβάσεις το unlock tool εχεις πάρει έγκριση. Αλλιως
      περιμένεις. Private mode βάζω για να μη θυμάται ο browser την απάντηση που πηρα και μου σερβίρει την ίδια
      μπαίνω σε "παράθυρο ιδιωτικής περιήγησης" αλλά δεν με αφήνει να κάνω log in στο λογαριασμό ώστε να πατήσω το unlock και μου βγάζει error.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H nickkon έγραψε:

      σορυ δεν το είδα νωρίτερα, στο log in σου βγάζει error; Και τι error είναι αυτό;
      απλα οταν βαζω username και pass δεν μου ανοίγει .


    • Αριστερά η πρώτη εικονα που θα δεις
      κ αφού πατήσεις unlock κ το γυρίσεις στα αγγλικά έχεις την διπλα εικόνα.

      =============== Δεκ 18th 2016, 1:56am ===============
      Δοκιμασε με άλλο browser κ αν και εκει δεν γινει κάτι, δοκίμασε και χωρίς να μπεις σε private mode.
      Αν δεν τα καταφέρεις με κανένα τρόπο μπες με τα στοιχεια σου στο i.mi.com να δεις αν σε αφήσει εκεί για να σιγουρευτεις οτι δεν ειναι
      καποιο θέμα με το λογαριασμο σου
    • Πήρα έγκριση!!!! Σε 3 μέρες!
      Αλλά δεν ξέρω εαν σφραγίστηκα στο forum τους... προσπαθώ να δω αλλά πάλι database error βγάζει. Μας έγινε συνήθεια τον τελευταίο καιρό το error σε όλες τις μορφές του!

      Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H nickkon έγραψε:



      Αριστερά η πρώτη εικονα που θα δεις
      κ αφού πατήσεις unlock κ το γυρίσεις στα αγγλικά έχεις την διπλα εικόνα.

      =============== Δεκ 18th 2016, 1:56am ===============
      Δοκιμασε με άλλο browser κ αν και εκει δεν γινει κάτι, δοκίμασε και χωρίς να μπεις σε private mode.
      Αν δεν τα καταφέρεις με κανένα τρόπο μπες με τα στοιχεια σου στο i.mi.com να δεις αν σε αφήσει εκεί για να σιγουρευτεις οτι δεν ειναι
      καποιο θέμα με το λογαριασμο σου
      χωρίς να είμαι σε private mode μπαίνω, απλώς δοκίμασα να μπω για την λογική των cookies που αναφέρεται πιο πάνω.