Διαφήμιση

Ανακοίνωση Γενικός οδηγός εγκατάστασης της Ελληνικής ρομ XTRV σε όλα τα κινητά Xiaomi

• Οδηγός
    • ROM
    • Xiaomi
    • MIUI

>> Ενημέρωση VIP μελών <<

Είναι έτοιμες οι 20 νέες XTRV-9.9.3/6 ROM για την που σας έχoυν σταλθεί μέσω του VIP mail.

Αυτές είναι κάποιες από τις τελευταίες MIUI 10 ROM.
    Θα σας δώσουμε νέες MIUI 11 ROMs όταν έχουμε διαθέσιμο Source.

>> Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας <<
    *** Xiaomi Miui Hellas Team ***

• Δεν μπαινει με τιποτα recovery αλλα εμφανιζει το ανθρωπακι και λεει fastboot.Ενω τα κανω ολα οπως τα διαβαζω στις οδηγιες.

Γραφω fastboot flash revovery cepheus_3.3_system_04-05-19_blue.img και το κανει κανονικα
      Μετα κανω fastboot boot cepheus_3.3_system_04-05-19_blue.img παταω το UP και Enter και δειχνει το ανθρωπακι σε fastboot.Δεν μπαινει σε recovery με τιποτα.
      Και το προβλημα ειναι οτι δεν μπορει να φυγει απο το fastboot με τιποτα!Μηπως εκανα ζημια?Κραταω παρατεταμενα το Power για επανεκινηση αλλα δεν κανει επανεκινηση, ξαναμπαινει σε fastboot.
    • Διαφήμιση
      Διαφήμιση
    • Ο/H james. έγραψε:

Δεν μπαινει με τιποτα recovery αλλα εμφανιζει το ανθρωπακι και λεει fastboot.Ενω τα κανω ολα οπως τα διαβαζω στις οδηγιες.

Γραφω fastboot flash revovery cepheus_3.3_system_04-05-19_blue.img και το κανει κανονικα
      Μετα κανω fastboot boot cepheus_3.3_system_04-05-19_blue.img παταω το UP και Enter και δειχνει το ανθρωπακι σε fastboot.Δεν μπαινει σε recovery με τιποτα.
      Και το προβλημα ειναι οτι δεν μπορει να φυγει απο το fastboot με τιποτα!Μηπως εκανα ζημια?Κραταω παρατεταμενα το Power για επανεκινηση αλλα δεν κανει επανεκινηση, ξαναμπαινει σε fastboot.
      Έχεις pm. Προφανώς φταίει το twrp.
      The Maniac
    • Ο/H james. έγραψε:

Μηπως εκανα ζημια
      Είπαμε βρε να χρησιμοποιήσεις το twrp που έδωσαν στο άλλο νήμα.
      Αυτά δεν λέμε από χθες?
      Δοκιμασε με εντολή fastboot boot και το twrp απο lrteam

• Δεν μπορω να φλασαρω με τιποτα μεσω miflash! Eχω κανει τα παντα.Μου γραφει οτι λειπει ενα .bat file.
      Κατεβασα την ΕΑΑ εκδοση που ειχε το κινητο μου αλλα τιποτα!Εχω κολησει σε Fastboot εδω και δυο ωρες!
      Εχω ξενερωσει θελω να το κλειδωσω ξανα και να ειμαι official!
    • Διαφήμιση
    • Που έχεις κολλήσει και τι ακριβώς θέλεις να κάνεις;
      Πιέσες παρατετυαμενα το power button για πανω απο 15-20 δευτερα?

• Ο/H james. έγραψε:

Δεν μπορω να φλασαρω με τιποτα μεσω miflash! Eχω κανει τα παντα.Μου γραφει οτι λειπει ενα .bat file.
      Κατεβασα την ΕΑΑ εκδοση που ειχε το κινητο μου αλλα τιποτα!Εχω κολησει σε Fastboot εδω και δυο ωρες!
      Εχω ξενερωσει θελω να το κλειδωσω ξανα και να ειμαι official!
      Πάρε μια ανάσα χαλάρωσε αυτά είναι τα ωραία (δεν κοροϊδεύω απλά μόλις το φτιάξεις θα νοιώσεις μια ευχαρίστηση άλλο πράγμα). Κατέβασε το twrp π σ έστειλα και αν χρειάζεσαι παραπάνω βοήθεια στείλε πμ να σ στείλω τηλ να σε βοηθήσω.
      The Maniac
    • Δεν μπορει να μπει σε fastboot με την εντολη με πατημενο το UP
      Η οθονη δεν αντιδραει καθολου παραμενει σε Fastboot και στο Cmd γραφει Error failed to boot
      Ωπα μπηκε LR team!
    • Διαφήμιση
    • Ο/H james. έγραψε:

Δεν μπορει να μπει σε fastboot με την εντολη με πατημενο το UP
      Η οθονη δεν αντιδραει καθολου παραμενει σε Fastboot και στο Cmd γραφει Error failed to boot
      Ωπα μπηκε LR team!
      Αυτά τα πράγματα θέλουν υπομονή και ψυχραιμία . Καλή συνέχεια και ότι θες εδώ ήμαστε αλλά πάνω απολα χαλαρά όπως λέμε εδώ Σαλονικα.
      The Maniac
    • Διαφήμιση
    • Μέσα από το twrp περνας μόνο custom rom σαν τη xtrv.
      Με το miflash περνάς σε fastboot μόνο fastboot rom που κατεβάζεις από εδώ
      Xiaomi MIUI Official Forum

Τα μπερδεύεις... Τι κάνεις τώρα;
    • Δεν εβρισκα το αρχειο το οποιο το ειχα ξεζιπαρει χυμα μεσα στο κινητο.Δοκιμασα το "ξεχασιαρης μετονομασα το αρχειο σε Update.zip αλλα και παλι δεν το βρισκει.Ουτε update.zip.zip.Τιποτα!
      ΕΙμαι στο κεντρικο μενου του Twrp Και το κοιταω