Διαφήμιση

Βοηθεια σχετικα με το mi4i.

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H gssifa έγραψε:

      Το θεμα ειναι οτι δεν μπαινει και σε TWRP . Δεν ξερω τι επαθε. Κρυωμενο ειναι;;; Ασε που σε καθε reboot το ηχειο ενα θορυβο κρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ συνεχεια και μετα σταματαει. Δεν αναγνωριζει τις 2 καρτες η ,αλλον πιο σωστα βλεπει 2 sim και ζηταει κωδικους ενω εχω μια μεσα. Θα πρεπει να την βγαζω να την τοποθετω παλι για να βαλω κωδικο στην μια. Να κανω εργοστασιακες ρυθμισεις;;;;

      =============== Δεκ 5th 2016, 7:39pm ===============
      Καλησπερα. Το κινητο σαν root τα επαιξε. Δουλευει βεβαια κανονικοτατα αλλα ηταν και η τελευταια αναβαθμιση του. Δεν υπαρχει μεσα ουτε Su ουτε TWRP. Η rom που εχει ειναι η MIUI Global gr. Σταθερη gr.xiaomi-miui GTV -6.10(20). Αυτα. Εκανα ολα τα βηματα που λεει το forum 3 ημερες τωρα. Εχω κανει τα παντα. Εγκαταλειπω την προσπαθεια. Σας ευχαριστω πολυ.
      Αν κατάλαβα καλά , προσπάθησες να φλασάρεις μιά XTRV που είναι Dev , πανω από την υπάρχουσα Stable και σου δημιουργηθήκανε
      τα προβλήματα που απαρίθμiσες .
      Αν είναι έτσι , κάνε εργοστασιακές ρυθμίσεις να έλθει στα ίσια του το κινητό και ξεκινάς μετά το φλασάρισμα .
    • Γιά την ιστορία θα σου συνιστούσα να βάλεις μία Dev και όχι XTRV που είναι beta ακόμα
      Δοκίμασε την 6.9.29 που είναι δοκιμασμένη .....ΕΔΩ
    • Διαφήμιση
    • Συνονοματε σ ευχαριστω και παλι αλλα τωρα που το λες την ειχα περασει αυτη και μετα περασα αυτη που φοραω τωρα 6.10.20. Εκει και μετα κρασαρε. Το καταλαβα απο το ηχειο που εκανε ενα ηχο σαν ξεκουρντιστη κιθαρα για πολλη ωρα. Οποτε ας παραμεινω σ αυτην μην τυχον δεν εχω και τηλεφωνο γιατι μετα θελει ολα απο την αρχη.

      =============== Δεκ 22nd 2016, 12:58pm ===============
      καλημερα. Εκανα εργοστασιακες ρυθμισεις ηρθε το τηλεφωνο καπως στα ισια του και προσπαθησα να το συνδεσω με το Mipcsuite για να περασω την rom που ειπες γιατι δεν εχω εξωτερικη καρτα sd. Δεν συνδεεται με τιποτα. Αρα τι κανω;;; δοκιμασα και με drivers adb μηπως φταιει αυτο δεν τους δεχεται. αρα τι κανω;; μια βοηθεια βημα βημα θελω. Εκανα αυτα που λεει το βημα βημα του forum αλλα τιποτα.
    • Καλη Σαρακοστη. Καλημερα ολα οκ βρηκα λυση χωρις adb drivers μεσα απο web και δυστυχως οχι απο εδω. Λεω δυστυχως γιατι ολα πολυ ωραια με τις αναρτησεις των παιδιων και στην θαυμασια δουλεια που κανουν αλλα ορισμενοι ειμαστε και πιο μεγαλοι σε ηλικια και δεν γνωριζουμε τεχνικα χαρακτηριστικα που αναφερεστε εδω. Τελος παντων ολα οκ απλα δεν εχω κανει ακομη αναβαθμιση στο android 7 και αυτο γιατι δεν ξερω πως. Οσο για εμας που δεν εχουμε sd καρτα και θα πρεπει μεσω καλωδιου usb το οποιο ομως δεν αναγνωριζει το pc βρηκα τροπο και το εκανα κι εδω αναρτηση για αλλους μεδω FTP. Ετσι μερασα την νεα version και ετσι εφτιαξα και το τηλεφωνο. Σ ευχαριστω πολυ.
    • Όπου αντιμετωπίζετε πρόβλημα μπορείτε να ρωτάτε, υπάρχουν λύσεις για όλα σχεδόν :)
    • Διαφήμιση