Διαφήμιση

[XTRV/GTV-6.11.17] H νέα έκδοση της Ελληνικής MIUI V8 ROM. (τελευτ. ενημέρωση 19/11 17:58)

  • Ολοκληρώθηκε
  • ROM
  • Poll
  • Xiaomi
  • Miui Dev

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Ο/H Obiwan έγραψε:

    Τελικα μετα απο σχεδόν 2 εβδομάδες χρησης της 6.11.17 μπορω να πω οτι ειναι super, τόσο super που μπορεί να μην βάλω αλλη!

    Αν μου λέγατε πως να αφαιρέσω και τα κινεζικα "Βιντεο" και "Μουσική" θα ηταν τέλειο!
    Όντως είναι!!! Αν δεν είχε προβλήματα απόδοσης το wifi, που θα σε προδώσει σε limited περιβάλλον (μου χρειάζεται τακτικά εμένα ισχυρό wifi) θα την έβαζα στην προσωπική μου λίστα 'ημι-stable' και θα πάρκαρα εκεί κι εγώ μέχρι να βγει η επόμενη καλύτερη.
    Για κάποιον που δεν θέλει τούμπανο wifi η 6.11.17 είναι μια χαρά για να παρκάρει μέχρι να δει τι παίζει στο μέλλον.
    R O M: XTRV ARΩMA
    Bootloader: UNLocked

  • Παιδιά εγώ δεν μπορώ να πω το ίδιο. Στο Redmi Note 3 συνεχίζουν οι αποσυνδέσεις του Bluetooth και η κατανάλωση μπαταρίας συνεχίζει να είναι αυξημένη. Να φανταστείτε ότι με τις εκδόσεις πριν τον Αύγουστο το κινητό μπορούσε, με την χρήση που του κάνω, να βγάλει 4-5 ημέρες. Τώρα με το ζόρι 1-1,5. Το παράξενο στην όλη υπόθεση της κατανάλωσης είναι ότι ακόμα και σβηστό μπορεί να χάσει 4-5%. ?(
    Xiaomi Mi 9 (Cepheus)- MiUi 11 by Xiaomi-Miui.gr 12.5.6 Stable - TWRP : 3.3.1_25/08/2019 Android 10


    :) Γίνε και εσύ VIP μέλος και βοήθα αυτούς που σε βοηθάνε. :)

    (bell)
    Μπορεί να κάνω λάθος - δες τι λένε και οι άλλοι
    Amazfit Custom WatchFaces
  • Ο/H soulg έγραψε:

    Ο/H Obiwan έγραψε:

    Τελικα μετα απο σχεδόν 2 εβδομάδες χρησης της 6.11.17 μπορω να πω οτι ειναι super, τόσο super που μπορεί να μην βάλω αλλη!

    Αν μου λέγατε πως να αφαιρέσω και τα κινεζικα "Βιντεο" και "Μουσική" θα ηταν τέλειο!
    Όντως είναι!!! Αν δεν είχε προβλήματα απόδοσης το wifi, που θα σε προδώσει σε limited περιβάλλον (μου χρειάζεται τακτικά εμένα ισχυρό wifi) θα την έβαζα στην προσωπική μου λίστα 'ημι-stable' και θα πάρκαρα εκεί κι εγώ μέχρι να βγει η επόμενη καλύτερη.
    Για κάποιον που δεν θέλει τούμπανο wifi η 6.11.17 είναι μια χαρά για να παρκάρει μέχρι να δει τι παίζει στο μέλλον.


    Εγω προσπάθησα να πάω πίσω στη 17 με clean cache kai dalvik παίρνω fc από το notes. Καμία ιδέα;

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
  • Διαφήμιση
  • Ο/H bzanios έγραψε:

    Παιδιά εγώ δεν μπορώ να πω το ίδιο. Στο Redmi Note 3 συνεχίζουν οι αποσυνδέσεις του Bluetooth και η κατανάλωση μπαταρίας συνεχίζει να είναι αυξημένη. Να φανταστείτε ότι με τις εκδόσεις πριν τον Αύγουστο το κινητό μπορούσε, με την χρήση που του κάνω, να βγάλει 4-5 ημέρες. Τώρα με το ζόρι 1-1,5. Το παράξενο στην όλη υπόθεση της κατανάλωσης είναι ότι ακόμα και σβηστό μπορεί να χάσει 4-5%
    Θεωρώ ότι αφού και σβηστό χάνει μπαταρία, δεν είναι θέμα ROM, αλλά ότι έχει χαλάσει η μπαταρία.
  • @Obiwan σε ευχαριστώ για την απάντησή σου (αν και δεν με άρεσε και ελπίζω να μην συμβαίνει κάτι τέτοιο). Παρόλα αυτά, σήμερα που το παρακολούθησα, κλειστό έχασε 2% (από 52% σε 50%) και από την ώρα που το άνοιξα μέσα στο επόμενο 20σάλεπτο (περίπου) έχασε άλλο 1%. Τώρα (17:15) είναι στο 34% με ανοικτό το Bluetooth και το GPS από τις 06:45 το πρωί.
    Xiaomi Mi 9 (Cepheus)- MiUi 11 by Xiaomi-Miui.gr 12.5.6 Stable - TWRP : 3.3.1_25/08/2019 Android 10


    :) Γίνε και εσύ VIP μέλος και βοήθα αυτούς που σε βοηθάνε. :)

    (bell)
    Μπορεί να κάνω λάθος - δες τι λένε και οι άλλοι
    Amazfit Custom WatchFaces
  • Και στο μεταξυ ο συγχρονισμός αρχισε να δουλεύει....!

    Το μόνο που άλλαξε είναι ότι ακολούθησα το παρακάτω νήμα:

    Ασφαλή προς αφαίρεση system apps (Debloat mod)

    εχοντας εγκαταστήσει το ROM Toolbox Lite και απενεργοπoιώντας ενα σωρο εφαρμογές της Xiaomi!
  • Διαφήμιση