Διαφήμιση

Brickαρισμένο Redmi 2

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H mixaliscy έγραψε:

      Όταν το πρωτοέφτιαξα ήταν η προπερασμένη βδομάδα ρομ και μετά έβαλα της περασμένης
      Εγω την πάτησα με παλιά.... Κάνε τις δοκιμές σου.
      Δεν πιστεύω να είναι hardware..


    • Δοκίμασα με άλλες 2 Ρομ (μία gtv και μία thunder), άρα σύνολο 4 και σε όλες το ίδιο άρα πάμε στην επιλογή Fastboot

      Απλά ενημερώνω :D
      =============== Νοε 21st 2016, 6:32pm ===============
      Παιδιά τελικά πέρασα τη Fastboot Rom και το πρόβλημα συνεχίζει

      Τώρα πάμε σε άλλο επίπεδο μιας και το πρόβλημα φαίνεται να είναι Hardware (κρίμα... αλλά πολύ λογικό. Μετά από κλωτσιά τί να ήταν :D )

      Δώστε πιθανά σημεία που μπορεί να ευθύνονται γι`αυτό ώστε να πω φίλου τεχνικού να τα δει...
      Εγώ δεν νομίζω να έχω τα απαιτούμενα κατσαβίδια, άρα μη μου πείτε να τσεκάρω ενώσεις, σύρματα, καλωδιώσεις κλπ

      Ξαναθυμίζω

      Δέχεται Ρομ, κάνει όλα τα wipes, όλα τα install, απλά δεν αναγνωρίζει τις sim. Καμία από τις 2.
      Άρα λογικά θα είναι κάτι εκεί

      Άντε τεχνικοί μου. Για δώστε λύσεις
    • Ο/H mixaliscy έγραψε:

      Δέχεται Ρομ, κάνει όλα τα wipes, όλα τα install, απλά δεν αναγνωρίζει τις sim. Καμία από τις 2.
      Δεν δοκιμάζεις και το προφανές ??... Πάρε σπρει πεπιεσμένου αέρα και ρίξε μπολικο εκει μέσα, διαφορετικά πες του τεχνικού .... Sim Holder..
    • Διαφήμιση
    • Μου είπαν πως από το κτύπημα έπαθε ζημιά το τσιπακι και όλα από κάτω του τα pins και μόνο αν μπορούμε να προμηθευτουμε αλλά εξαρτήματα φτιάχνεται.

      Ξέρετε που μπορώ να προμηθευτώ , αν μπορώ και αν ναι τι θα χρειαστω? Υπάρχει ολόκληρη motherboard με τα τσιπακια πάνω?

      Ακούω ειδικοί...
    • Ο/H mixaliscy έγραψε:

      Μου είπαν πως από το κτύπημα έπαθε ζημιά το τσιπακι και όλα από κάτω του τα pins και μόνο αν μπορούμε να προμηθευτουμε αλλά εξαρτήματα φτιάχνεται
      Μιχάλη αν με το τσιπάκι εννοείς το SOC τότε καλυτερα ψάξε για ολοκληρο motherboard.
    • Ποσα στοιχίζει όμως? Επειδή μιλάμε για το redmi 2 , 1gb.

      Να δω αν αξίζει να ασχοληθω

      =============== Νοε 30th 2016, 4:09pm ===============
      Μεγάλη απογοήτευση η απάντηση του Yeso



      Δεν φτάνει που μου είπε το τραγικό (70 δολλάρια) που άντε πες τόσα κάνει
      πήγε να μου πουλήσει και κινητό που το πήρα πριν 2 χρόνια 100 δολλάρια

      Δεν τα κάνουμε αυτά ρε Yeso. Δεν τα κάνουμε αυτά... Και κινητό να ήθελες να μου προτείνεις αφού το Redmi 4 πουλιέται 80 !!!! Πως μου προτείνεις το 2 για 100... Έλεος δηλαδή ώρες ώρες μαζί τους.

      Να μας κλέψει και ο γλυκούλης
    • Προβλημα με το REDMI 2 TD (2gb RAM)

      Καλημερα εχω το REDMI 2 TD (2gb RAM)ξαφνικα απο το πουθενα πριν 3 μερες εσβησε μονο του και ανεβασε τρελη θερμοκρασια και σβηστο που ηταν...του εβγαλα την μπαταρια το αφησα να κρυωσει και ξαναδοκιμασα(το εχω αφησει χωρις μπαταρια τωρα αφου εχω δοκιμασει 3-4 φορες να το αναψω με τα ιδια αποτελεσματα...),εκανε την δονηση που κανει οταν παει ν'ανοιξει αλλα δεν ανοιγε(πλεον ουτε την δονηση κανει...) κι ανεβαζει θερμοκκρασια διπλα απο την καμερα και στην οθονη ξερει καποιος να με πει τι μπορει να φταιει...?
      Σας ευχαριστω εκ των προτερων...
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Makis έγραψε:

      κι ανεβαζει θερμοκκρασια διπλα απο την καμερα και στην οθονη ξερει καποιος να με πει τι μπορει να φταιει...?
      Δεν κάνει τπτ με οποιοδήποτε συνδυασμό πλήκτρων?