Διαφήμιση

mi 4c απο κινα

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • mi 4c απο κινα

      καλησπερα

      μολις μου φερανε 2 κινητα mi4c που τα ειχαν 2 φιλοι απο το καλοκαιρι στην κατοχη τους

      ΑΓΟΡΑΣΤΗΚΑΝ ΑΠΟ ΜΑΓΑΖΙ ΣΤΗΝ ΚΙΝΑ μολις τα πηρα στα χερια μου και τα εβαλα μπροστα

      1. εγινε αυτοματο update (via updater) apo μιθι 7 στην MIUI 8 stable 8.0.5 (LXKCNDG)
      γλωσσες εχει μονο κινεζικα και αγγλικα

      2. δεν εχει google play και επισης δεν εχω στα χερια μου καποια microsd η σιμ δικια τους

      3. εχουν βγαλει και φωτο που μαλλον πρεπει να τις σωσω ωστε να μη χαθουν αμα κανω φακτορυ ρισετ

      ερωτησεις

      1. τα τηλεφωνα ηρθαν εδω το μαιο / ειναι αραγε κλειδωμενος ο bootloader?

      2. να δοκιμασω να μπω σε ρικαβερυ μοντ? θα δω τπτ?

      3. να τα συνδεσω με το πισι (windows xp) και να σωσω αρχεια εκει ?

      ελεγα να ξεκινησω απο τον οδηγο εγκαταστασης πρωτη φορα ελληνικη ρομ

      καλα τα λεω?

      ευχαριστω

      υγ ΤΟ USB φορτισης ειναι διαφορετικο απο ολα οσα ξερω!!!!!!!!!!
    • Ο/H DownUnder έγραψε:

      καλησπερα

      μολις μου φερανε 2 κινητα mi4c που τα ειχαν 2 φιλοι απο το καλοκαιρι στην κατοχη τους ..............

      ...............................................
      υγ ΤΟ USB φορτισης ειναι διαφορετικο απο ολα οσα ξερω!!!!!!!!!!
      Καλησπέρα. Βλέπω ότι δε σου απάντησε κανένας οπότε θα προσπαθήσω να σε κατατοπίσω όσο μπορώ.

      1. Λογικό να έγινε αυτόματο update αφού φοράει rom κανονική (αγγλοκινέζικη).
      2. Λογικό και αυτό αφού η "μαμά" rom δεν έχει googleplay, το Mi4c δεν παίρνει microsd (δε διαθέτει υποδοχή).
      3. Ναι σώσε ότι τους ενδιαφέρει στον υπολογιστή (backup).
      ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
      1. 100% κλειδωμένος ο bootloader, κάνε έλεγχο όμως σύμφωνα με τον οδηγό Πως τσεκάρουμε αν ο bootloader είναι κλειδωμένος ή ξεκλείδωτος. Μετά από αυτό ακολουθείς τα βήματα που αναγράφονται εδώ Xiaomi Mi-4c (Libra).

      2. Το usb είναι τύπου C 1.0 αναστρέψιμη υποδοχή.