Διαφήμιση

[Ενημέρωση 6/5/2017] H νέα λίστα με τις STABLE V8.1 ROMs είναι διαθέσιμη για λήψη !

    • Σε εξέλιξη
    • ROM
    • Xiaomi
    • Miui Stable

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • [Ενημέρωση 6/5/2017] H νέα λίστα με τις STABLE V8.1 ROMs είναι διαθέσιμη για λήψη !

      ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ



      Η νέα παρακάτω λίστα είναι ROMs βασιμένες σε MIUI V8 Stable έκδοση των ROM με Source από Κίνα & Xiaomi.eu.
      Σταδιακά θα συμπληρωθούν όλες οι διαθέσιμες ROM.



      Εδώ θα βρείτε ΜΟΝΟ Stable ROMS

      Περιλαμβάνουν



      1. Σε όλες τις ROM υπάρχει από εδώ και πέρα προεγκατεστημένο το TWRP 3.0 by @michael εάν είναι διαθέσιμο.



      2. Σε όλες τις συσκευές θα βρείτε στον εσωτερικό χώρο της συσκευής σας το supersu.zip, το οποίο και μπορείτε να το κάνετε Flash κατ'επιλογή από το TWRP Recovery.




      3. Έχετε προεγκατεστημένο τo Dolby Atmos (By worstenbrood).




      4. Έχει ενσωματωθεί σε όλες τις ROM το SMS MOD (160 χαρακτήρες by dNomikos)



      7. Αντικατάσταση του SwiftKey με την νέα BETA Version



      Έχει γίνει απόκρυψη περιεχομένου. Για να συνδεθείτε/εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ.


      Change Log της V8.1


      Highlights
      New - The app order in quick sharing is dynamically sorted by usage frequency (09-13)

      Phone
      New - Set your Lock screen wallpaper as the conversation background (09-13)
      Fix - No sound in calls in some CDMA networks (09-06)

      Lockscreen, Status Bar, Notification Bar
      Optimization - Improved layout for text descriptions of Wallpaper Carousel (08-09)
      Optimization - Swipe down for toggles, rearrange toggles (09-20)
      Fix - Weather widget issues (09-20)

      Home screen
      Fix - Messaging app icon wasn't marked when messages were received in Second space (09-20)
      Fix - Time flashed in status bar when pressing Home button (09-27)
      Fix - Time wasn't shown in status bar in some cases (09-27)

      Gallery
      New - The app order in quick sharing is dynamically sorted by usage frequency (09-13)

      Music
      New - Major design improvements (08-09)
      New - Revamped personal radio and recommendations (09-13)

      Weather
      Optimization - Real-time weather alerts and monitoring (10-27)

      Settings
      New - View the list of devices connected to your personal hotspot (08-15)
      New - Set on and off time for Read mode (09-12)
      New - Introducing Privacy protection password (10-13)
      Optimization - Adjustments in Sound & Vibration section of the Settings (08-10)
      Optimization - Scan Wi-Fi network's QR code and tap "Result" to view the password (08-25)
      Optimization - Added password verification for moving data between spaces (09-13)
      Fix - Fixed the issue with setting a new ringtone (09-01)
      Fix - No results for "Find device" in global search (09-05)
      Fix - Volume interface appeared while taking a screenshot (09-05)

      Market
      New - Mi Account info in Profile (08-23)
      Optimization - Card design for updates (08-23)
      Optimization - Search bar format (08-23)
      Optimization - Automatic updates stopped after deleting the update package downloaded previously (09-06)
      Fix - Installation process slowed down in some cases (08-23)
      Fix - Couldn't delete paused downloads when choosing not to delete APKs automatically in the Settings (08-23)
      Fix - Download progress went over 100% in some cases (08-23)

      Compass
      Optimization - Increased accuracy of the Compass app (09-14)

      Recorder
      New - Delete synced recordings from the device keeping them in the cloud (09-13)
      Optimization - Record music in stereo quality (09-06)

      Calendar
      New - Long press a card to copy, paste, and share with friends (09-20)
      New - Extended Chinese features in calendar (08-11)
      New - Calendar can get info about flights and train tickets from the messages automatically (08-23)
      New - Current week is numbered in the "Week" view (08-23)
      New - Long press a card to copy, paste, and share with friends (09-20)
      Fix - Gmail sync issues (09-20)

      Data Usage
      New - Display off-peak data usage in Notification shade (09-26)

      Notes
      Optimization - Changed the font color for the signature in shared notes (09-06)
      Optimization - Optimized layouts for sharing notes as images (09-08)

      MI Wallet
      New - Bank cards in Mi Pay (08-19)
      New - Get credit card bills from messages manually when it can't be done automatically (09-06)
      New - Security risks in the bank card list (09-06)
      Optimization - The number of saved fingerprints is shown during the fingerprint payments (08-10)
      Optimization - Password prompt when using a new fingerprint during the payment (08-10)
      Optimization - Credit card bills (08-10)
      Optimization - Bank card deductions page (08-10)
      Fix - Fingerprint and password appeared simultaneously in some cases (08-10)
      Fix - The page crashed after scanning the wrong fingerprint 3 times and pressing the Back button (08-10)
      Fix - Music app stopped if Public transport page was opened (08-10)
      Fix - Back button in the Settings (08-10)
      Fix - Bank logos weren't shown in the list in some cases (09-06)
      Fix - Names on China Guangfa Bank cards weren't recognized correctly (09-06)



      Προσοχή

      Αν έχετε Developer ROM, θα πρέπει να κάνετε Wipe Data/Factory Reset πριν περάσετε την ROM
      Καθώς επίσης είναι απαραίτητο να κάνετε Factory Reset για την μετάβαση από Miui V7 σε MIUI V8



      Καλό Download...
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Ο/H pavlosGr έγραψε:

      ευχαριστω πολυ την εχω εγκαταστησει και τη δοκιμαζω
      Αν θελεις πες μετα εντυπωσεις!!Κι εγω αυτο εχω (το 32αρι)! :) Με αυτη τη ρομ.Δοκιμασα και την xtrv/gtv beta1 αλλα εδω μου φαινεται λιγο καλυτερη η μπαταρια,οπως και στη προηγουμενη stable.Κατα τα αλλα δε μπορεσα να καταλαβω διαφορες.Ουτε με τη προηγουμενη stable,ουτε με την xtrv...
    • Διαφήμιση
    • Ο/H petran66 έγραψε:

      Αν θελεις πες μετα εντυπωσεις!!Κι εγω αυτο εχω (το 32αρι)! Με αυτη τη ρομ.Δοκιμασα και την xtrv/gtv beta1 αλλα εδω μου φαινεται λιγο καλυτερη η μπαταρια,οπως και στη προηγουμενη stable.Κατα τα αλλα δε μπορεσα να καταλαβω διαφορες.Ουτε με τη προηγουμενη stable,ουτε με την xtrv...
      ναι φυσικα και θα γραψω, ειχα δοκιμασει και εγω την xrtv beta 1 και την 8.0.3 stable,αλλα πιστευω η stable ειχε καλυτερη αυτονομια,γιαυτο ειπα και να δοκιμασω και την 8.1.1 να δω πως θα παει,επισης αυτο που μου αρεσει στην 8.1.1 ειναι τα toogles που αναδυονται με το πατημα και μπορεις να επιλεξεις πολυ γρηγορα ποιο θες να πατησεις,κατι το οποιο δεν το ειχε η 8.0.3
    • Το mi5s plus (natrium) δεν το αναφέρετε καν ούτε στην 8.0 ούτε εδω,να αρχίσω να ανησυχω?

      Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H pavlosGr έγραψε:

      Ο/H petran66 έγραψε:

      Αν θελεις πες μετα εντυπωσεις!!Κι εγω αυτο εχω (το 32αρι)! Με αυτη τη ρομ.Δοκιμασα και την xtrv/gtv beta1 αλλα εδω μου φαινεται λιγο καλυτερη η μπαταρια,οπως και στη προηγουμενη stable.Κατα τα αλλα δε μπορεσα να καταλαβω διαφορες.Ουτε με τη προηγουμενη stable,ουτε με την xtrv...
      ναι φυσικα και θα γραψω, ειχα δοκιμασει και εγω την xrtv beta 1 και την 8.0.3 stable,αλλα πιστευω η stable ειχε καλυτερη αυτονομια,γιαυτο ειπα και να δοκιμασω και την 8.1.1 να δω πως θα παει,επισης αυτο που μου αρεσει στην 8.1.1 ειναι τα toogles που αναδυονται με το πατημα και μπορεις να επιλεξεις πολυ γρηγορα ποιο θες να πατησεις,κατι το οποιο δεν το ειχε η 8.0.3

      Ποιο πάτημα εννοείς φίλε μου?? Πως γίνεται??

      Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ποιο πάτημα εννοείς φίλε μου?? Πως γίνεται??

      καλημερα εννοω αυτο εδω που φενεται στην φωτο

      Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk[/quote]


      Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H pavlosGr έγραψε:

      Ποιο πάτημα εννοείς φίλε μου?? Πως γίνεται??

      καλημερα εννοω αυτο εδω που φενεται στην φωτο

      Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


      Μάλιστα!! Δε το είχα προσέξει ότι οι άλλες ρομ δε το είχαν!! Χαχαχα. Αρκετά χρήσιμο.

      Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Στη THUNDER STABLE γιατί δεν έχει τις τρεις τελείες στην γραμμή ειδοποίησεων;
    • Διαφήμιση