Διαφήμιση

Αλλαγή ελληνικής ρομ...θα έχω πρόβλημα;

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Αλλαγή ελληνικής ρομ...θα έχω πρόβλημα;

      Καλησπερα στην ομάδα.
      Κανετε εξαιρετική δουλειά.
      Χρησιμοποιώ εδώ και μισό χρόνο τις ρομ και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Μέχρι τώρα είχα την gtv. Αν βάλω την xtrv θα χάσω τπτ από τα αρχεία μου ή απλά θα κάνει την άλλη ενημέρωση; Θέλω να την βάλω δοκιμαστικα... Επίσης μπορώ κάπου να διαβάσω για να καταλάβω τις διαφορές τους;
      Ευχαριστώ Δημητρης
    • Αν έχεις καινούρια σχετικά ρομ θα την βάλεις με wipe-cache & dalvik και δεν θα χάσεις τίποτα.


    • Ευχαριστώ πολύ για τη γρήγορη απάντηση.
      Οκ αλλά πως το κάνω αυτό;
      Μέχρι τώρα κατεβαζα την νέα ρομ και έκανα αναβάθμιση μέσα από το εργαλείο που υπάρχει στα εργαλεία...
      Το ίδιο κάνω και τώρα;
    • Διαφήμιση
    • Ο/H hmmaros έγραψε:

      Το ίδιο κάνω και τώρα;
      Καλύτερα να κάνεις επανακίνηση σε recovery mode .
      Στο twrp που θα μπεις θα πατήσεις
      wipe/advanced wipe/dalvik & cache -swipe
      back-back
      install την ρομ που θα έχεις ήδη βάλει μέσα στο κινητό.


    • Ωραια!
      Ευχαριστώ πολύ!
      Καλή συνέχεια!

      =============== Νοε 22nd 2016, 4:56pm ===============
      Σημερα καταφερα να ξανασχοληθω με το θεμα..

      Παρατηρησα οτι δεν εχω το twrp μονιμα εγκατεστημενο στη συσκευη μου και ετσι ειπα να το βαλω με τη βοηθεια του flashify...
      Ομως παρολο που νομιζα οτι ηταν ροθταρισμενη η συσκευη μου..μολις με ενημερωσε το flashify οτι δεν ειναι...και τ επιβεβαιωσα και απο το root checker...
      επισης απο την ασφαλεια δεν εχω δικαιωμα να δωσω ροοτ δικαιωματα σε καποια εφαρμογη κατι το οποιο σημαινει οτι δεν ειναι ροοτ λογικα το κινητο.

      να το κανω ροοτ με το superuser? να εγκαταστησω το twrp με το adb μεσω κομαντλαιν?
      τι να κανω? φοβαμαι μην χασω μην κανω καμια ***!!!